Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Конкурс майстрів художнього читання "Наша земля - Україна" I відбірковий етап I група (молодша - 6-9 років)

Я і Україна

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

18.03.2020

316

4

0

Опис документу:
Сценарій проведення конкурсу майстрів художнього читання "Наша земля - Україна". Матеріал допоможе вчителям провести у навчальних закладах I відбірковий етап конкурсу серед учнів молодшої групи (6-9) років.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конкурс майстрів художнього читання

«Наша земля – Україна» (1 слайд)

I відбірковий етап

I група (молодша) – 6-9 років

Звучить пісня «Це моя земля, це моя країна!» (2 слайд)

Ведуча (3 слайд):

Доброго дня, шановні вчителі та учні! Я рада вас вітати на щорічному конкурсі майстрів художнього читання «Наша земля – Україна». (4 слайд)

Сьогодні ми проводимо I відбірковий етап конкурсу серед учнів молодшої групи. (5 слайд)

Шановні конкурсанти, дозвольте вам представити журі нашого конкурсу. Ваші виступи оцінюватимуть: учитель української мови і літератури Поліщук Тетяна Анатоліївна, учитель зарубіжної літератури Щепаняк Любов Іванівна, бібліотекар школи Роговська Ольга Олександрівна, учениця 9 класу Драгунцова Юлія. (6 слайд)

Виступи учасників конкурсу журі оцінюватиме за такими критеріями:

  • художній рівень репертуару;

  • індивідуальність виконання;

  • виконавська майстерність.

Переможці відбіркового етапу захищатимуть честь нашого навчального закладу на II етапі. Отже, діти, бажаю вам гарного виконання, високих балів та перемоги! (7 слайд)

Давня легенда говорить, що колись Бог спустився на землю, щоб перепочити з янголами. До якої б домівки він не заходив, всюди його зустрічали хлібом і сіллю. Богу дуже сподобався цей край землі. І він став часто сюди спускатися зі словами: «Піду у край». Кажуть, відтоді пішла назва нашої держави – Україна.

Для кожного з нас Україна починається з батьківського порогу, маминої колискової, бабусиної казки, вишневого садочка, червоної калини. Саме про це розповідається у вірші Людмили Савчук «Моя Україна – це пісенька мами…». Виконує учень 1-А класу Машуровський Микита.

1

Ведуча (8 слайд):

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

Коли людина перебуває за межами батьківщини, вона мріє про повернення додому, ніби той журавлик, який щовесни повертається до рідної землі, до свого гніздечка.

Вірш Лесі Пилипюк «Журавлик» виконує учениця 1-А класу Іванова Софія.

Ведуча (9 слайд):

Батьківщина починається з казок та мрій. У дитинстві кожна дівчинка мріє стати принцесою і щиро в це вірить, як героїня вірша Юлії Лук’янової «Попелюшка». Читає вірш учениця 1-Б класу Завещана Поліна.

Ведуча (10 слайд):

У дитинстві дівчатка мріють бути не тільки принцесами. Часто вони уявляють себе то зірочкою, то квіткою, то сонечком, то пташкою. Поезію Ольги Зубер «Просто дівчинка» читає учениця 1-Б класу Плохотніченко Поліна.

Ведуча (11 слайд):

Діти, я впевнена, що всі ви любите казки про чарівні перетворення, які відбуваються з героями. Зараз ми побуваємо з вами на незвичайному казковому городі, де всі овочі раптом ожили і заговорили. Вірш Григорія Коваля «Ранок» виконує учень 1-Б класу Гунько Артем.

Ведуча (12 слайд):

У кожного з нас є свої домашні улюбленці. Спостерігаючи за ними, ви, мабуть, не раз дивувались, до яких хитрощів вони вдаються. Ось саме про такого кота Василька написав свій вірш Анатолій Костецький. Запрошую до виступу учнів 1-Б класу Лудзян Аліну і Стешенка Олега.

Ведуча (13 слайд):

Безтурботне дитинство для багатьох дітей закінчується,

2

коли вони приходять до школи, адже тут існують певні правила, яких треба дотримуватись. А що ж робити тим, хто дуже любить поговорити не тільки на перервах, але й під час уроків? Вірш Ольги Зубер «Базіка» виконує учениця 1-Б класу Загорняк Мілєна.

Ведуча (14 слайд):

Любов до Батьківщини – це любов до всього живого, до того, що оточує нас кожної днини: до річки і неба, до сонця і квітів, до калини і пташини. Вірш Дмитра Павличка «Птиця» читає учениця 2-А класу Побережна Ніна.

Ведуча (15 слайд):

Сімя, родина – це найголовніше, що є в кожного з нас. Без сімї людина, як птах без крил. Хто ж як не сімя, завжди нас підтримає, вселить віру в себе? Де, як не в колі сімї, ми знаходимо тепло, розуміння, любов? Вірш «Що таке сімя» виконує учениця 2-А класу Сокач Каріна.

Ведуча (16 слайд):

Що таке дружба? Кого можна назвати справжнім другом? Друг – це той, хто не зрадить тебе, не залишить у біді, той, кому ти можеш вірити і довіряти. Вірш Анатолія Костецького «Якщо в мене є цукерка» читає учень 2-Б класу Кирик Максим.

Ведуча (17 слайд):

Як бачимо, у цих хлопчиків справжня чоловіча дружба, а чи вміють дружити дівчатка? Звичайно, так, скажете ви. А я пропоную послухати вірш Анатолія Костецького «Справжні подруги» та зробити власні висновки. Запрошую ученицю

2-Б класу Бевз Ірину.

Ведуча (18 слайд):

На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і лани,

Та тільки одна на землі Україна –

А ми – її доньки й сини.

Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,

І квіти усюди ростуть,

Та тільки одну Батьківщину ми маємо,

Її Україною звуть!

3

Вірш Надії Красоткіної «Я до тебе, рідна Україно, серцем лину» виконує учень 3 класу Шеремет Максим.

Ведуча (19 слайд):

Україна, Батьківщина, Вітчизна. Ці слова дорогі кожному з нас. Що таке Україна? Це дзвінкий чистий струмочок, напоєний дощами степ, шепіт безмежного поля, сині хвилі славного Дніпра. Все те, що до болю рідне нашому серцю.

Вірш Петра Осадчука «З тобою» читає учень 4-А класу Степаненко Євген.

Ведуча (20 слайд):

Україна!.. Як не милуватися, не захоплюватися твоєю красою! Скільки мальовничих місць є на нашій неньці-землі! Цю дивовижну, таємничу красу неможливо описати ніякими словами! Це треба тільки побачити. Саме про такі відчуття пише українська поетеса Ліна Костенко у поезії «Усе моє, все зветься Україна». Виконує учениця 4-А класу Бородата Аліна.

Ведуча (21 слайд):

Діти, ваші батьки та вчителі не тільки навчають вас, а й виховують. Вони хочуть бачити вас відповідальними, старанними, наполегливими. Але, на жаль, така риса, як лінь, заважає людині досягти поставленої мети, успіхів у житті. Пропоную вам послухати вірш Анатолія Костецького «Лінь» і подумати, які б поради ви дали героєві цього твору. Читає поезію учень 4-Б класу Роговський Іван.

Ведуча (22 слайд):

Діти, я сподіваюсь, що ніхто з вас не хоче бути схожим на героя вірша, який ви щойно почули. Я бажаю вам мати за спинами крила – крила натхнення, віри, надії, краси та любові. К Вірш Ліни Костенко «Про мрії» виконує учениця 4-Б класу Потапова Єлізавета.

Ведуча (23 слайд):

Ще в I столітті нашої ери римський державний діяч, філософ Цицерон сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що

вона велика, а за те, що вона твоя».

Вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну» виконує учениця 4-Б класу Бродовська Марина.

4

Ведуча (24 слайд):

Це був останній наш конкурсант. Журі підведе підсумки конкурсу і його результати вам буде оголошено в понеділок на загальношкільній лінійці. Дякуємо учасникам та класоводам за підготовку та участь у конкурсі.

До побачення! До нових зустрічей!

Пісня про Україну (25 слайд)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.