Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Компетентнісна задача. Геометрія. 11клас. Зрізана піраміда.

Геометрія

Для кого: 11 Клас

22.01.2022

83

1

0

Опис документу:

Задача призначена для створення компетентностей учнів 11класу при вивченні стереометрії. На конкретному прикладі учні можуть засвоїти основні поняття про зрізану піраміду та навчитися обчислювати її параметри: площі поверхонь і перерізів, об'єм.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Компетентнісна задача. 11 клас. Геометрія. Зрізана піраміда.

Племена прото-майя населяли плоске плато півострова Юкатан протягом 8000 років. Археологи вважають, що це місце протягом тисячоліть було найважливішим місцем паломництва.

Столицею і соціальним центром майя Чичен-Іца стала у восьмому сторіччі. Спочатку були обжиті прибережні території Юкатана, потім поселення розкинулися на весь півострів. Завдяки двом великим джерелам чистої води, що не пересихали протягом усього року, Чичен-Іца стала наймогутнішим містом майя.

У 10 столітті місто захопили тольтеки, зробивши Чичен-Іцу столицею тольтецької держави, але пізніше був відвойований об’єднаним військом трьох міст майя. Після 12 століття Юкатан із загадкових причин спорожнів, так як іспанські завойовники знищили манускрипти майя і священнослужителів. До часу іспанських завоювань, в 16 столітті, Чичен-Іца була в суцільних руїнах.

В результаті розкопок на території міста було виявлено безліч архітектурних пам’ятників, зокрема знамениті піраміди Чичен-Іци. Найбільшою серед них є Храм Кукулькана – піраміда з 9 ступенів висотою в 24 метри.

Дивно, що в дні осіннього і весняного рівнодення промені сонця освітлюють сходи піраміди таким чином, що утворюють зображення семи рівнобедрених трикутників, що становлять, у свою чергу, тіло 37-метрової змії, яка повзе по мірі переміщення сонця до своєї голови, виточеної в камені біля основи сходи.

На невеликій піраміді з 4 ступенів розташований Храм воїнів Чичен-Іца, до нього примикає Храм ягуарів і обсерваторія Майя під назвою Караколь. Дивно, але індіанці Майя грали в футбол. Природно, не в тому вигляді, в якому прийнято грати в цю гру зараз, але тим не менш, при розкопках були виявлені 7 великих полів для гри у м’яч. Довжина найбільшого поля становив 135 метрів.

Також вдалося зберегти статуї богів з дуже цікавою деталізацією і стилем виконання, безліч ремісничих предметів і різного начиння. Зберігся і священний колодязь глибиною в 50 метрів, який, ймовірно, використовувався для жертвоприношень.

У наш час уряд Мексики викупив ділянку землі в 83 га, на яких розташоване місто Чичен-Іца, з метою його збереження. Це одна з головних визначних пам’яток Мексики, визнана ЮНЕСКО об’єктом світової спадщини. У 2007 році місто визнали одним і нових семи чудес світу.

Виходячи з фактів, що
висота піраміди – 24 метри, ребро нижньої основи – 56 метрів, ребро верхньої основи – 10 метрів, необхідно обчислити:

І рівень складності.

а) площу основ піраміди; б) площу бічної грані.

ІІ рівень складності.

а) площу бічної поверхні; б) площу повної поверхні;

в) об’єм піраміди.

ІІІ рівень складності.

а) площу діагонального перерізу.

б) площу перерізу паралельного до основи, що проходить через середину висоти.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили