Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Компетентнісна задача. 11клас. Геометрія. Призма.

Геометрія

Для кого: 11 Клас

22.01.2022

116

2

0

Опис документу:

Задача призначена для створення компетентностей учнів 11класу при вивченні стереометрії. На конкретному прикладі учні можуть засвоїти основні поняття про призму та навчитися обчислювати її параметри: площі поверхонь і перерізів, об'єм.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Компетентнісна задача. 11клас. Геометрія. Призма.

15 січня 1943 року завершили будівництво Пентагону — будівлі, в якому розмістилося міністерство оборони США. Будову спроектували у формі п’ятикутника, звідси і його назва, запозичена з грецької мови.

Ідея побудувати будинок, який би прихистив міністерство оборони США під одним дахом, з’явилася в 1941 році. 2 вересня президент Рузвельт дав офіційну згоду на будівництво в районі аеропорту Гувер в Арлінгтоні, хоча в Європі вже щосили бушувала Друга світова війна. Цікаво, що сусідні нетрі,  а також ломбарди, фабрики, сто п’ятдесят будинків і інші будівлі просто знесли, щоб розчистити територію для Пентагону. Пізніше 1,2 км2 землі були передані Арлінгтонському Національному кладовищу і Форту Маєр, а для Пентагону залишився 1,1 км2.

Будівля Пентагону є рівносторонньою. Довжина кожної зі сторін однакова і дорівнює 281 метр, а периметр становить півтора кілометра. Якщо скласти загальну довжину коридорів споруди, то вийде досить значна цифра — 28 км. Площа п’яти надземних поверхів Пентагону становить 604 тисяч м2. Примітно, що будівля не закінчується надземною частиною, висота якого дорівнює 23,5 метра, під землею розташувалися ще два поверхи.

Незважаючи на те, що з часів побудови Пентагону пройшло більше півстоліття, він досі вважається найергономічнішим в світі. Справа в тому, що потрапити в будь-яку точку споруди по периметру можна всього за сім хвилин. Саму будівлю перетинають 10 коридорів по центру, які об’єднують 5 п’ятикутників, що йдуть від центру. З самого початку в проекті Пентагону було передбачено більше туалетів, ніж було необхідно. Загадка криється в расовому поділі, який існував в ті часи. Це сьогодні ми можемо бачити, як американські солдати різних рас б’ються пліч-о-пліч, але в далекому 1943 році до цього було ще далеко. Тому будували окремі туалети для білих і афроамериканців. Добре ще, що не повісили на дверях відповідні таблички. Тільки в 1948 році расову сегрегацію армії скасували. Будівництво Пентагону тривало приблизно шістнадцять місяців і коштувало американським платникам податків 83 мільйони доларів — величезні гроші на той момент. Якщо перевести суму на сьогоднішні гроші, все одно вийде пристойно — приблизно 300 мільйонів доларів США.


Розміри Пентагону вражають, але працюють в ньому не так багато людей, як могло б здатися, — близько 26 тисяч. Примітно, що на середньому китайському заводі трудиться більше співробітників. Проте з Пентагону щодня по телефону дзвонять більше 200 тисяч раз і відправляють понад 40 тисяч листів.

У Пентагоні є внутрішній двір, де розташовується продуктовий магазин, який обслуговує співробітників відомства. Саме навколо нього стали складати легенди. За часів холодної війни радянські військові аналітики припускали, що під цим невеликим будинком знаходиться бункер. Висновок вони такий зробили тому, що за свідченнями супутників через нього проходить велика кількість людей. Ось і склалася байка, мовляв, радянські військові націлили ядерні ракети прямо на продуктовий магазин. Через це він отримав зловісну назву «епіцентр». У вестибюлі будівлі розташовано безліч магазинів, офісів банків і інших організацій, які обслуговують працівників міністерства. Тут є квітковий, кондитерський і ювелірний магазин, кафе і ресторани всесвітньо відомих мереж: Макдональдс, Starbucks, Метро, ​​Сбарро, KFC, Panda Express, Pizza Hut і інші. Як жартують американці, це для того, щоб задобрювати незадоволених дружин військових різною смакотою, прикрасами, адже, як відомо, військові часто затримуються на роботі.

Виходячи з фактів, що
довжина зовнішнього ребра пятикутника – 281 метр, довжина внутрішнього ребра – 93 метри, висота призми – 23 метри, обчисліть:

І рівень складності.

а) площу п’ятикутної основи за зовнішніми розмірами;

б) площу п’ятикутної основи за внутрішніми розмірами.

ІІ рівень складності.

площу основи будівлі.

ІІІ рівень складності.

об’єм п’ятикутної призми.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.