Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Компетентнісна задача. 11клас. Геометрія. Конус.

Геометрія

Для кого: 11 Клас

22.01.2022

126

3

0

Опис документу:

Задача призначена для створення компетентностей учнів 11класу при вивченні стереометрії. На конкретному прикладі учні можуть засвоїти основні поняття про конус та навчитися обчислювати його параметри: площі поверхонь і перерізів, об'єм.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Компетентнісна задача. Геометрія. 11 клас. Конус.

Кафедральний собор в місті Маринга, присвячений Богоматері, найменше схожий на католицький собор, яким він є, настільки незвичайна і химерна його архітектура. Будівля зі світлого каменю, що будувалася з 1959 по 1972 рік, вважається найвищим храмовим будинком в Латинській Америці. Вона виглядає дуже сучасно, динамічно, якщо не сказати зухвало. Потужний конус, спрямований до неба, немов проривається з тернів, будучи своєрідним і дуже виразним символом католицької віри. У цій будівлі відчувається щось космічне. І не випадково - надихали архітектора Хосе Аугусто Беллуччі космічні супутники!

Собор знаходиться в мальовничому куточку міста, з одного боку його облямовують невеликі водойми з фонтанами і спеціальною підсвіткою - у вечірні години це місце виглядає феєрично.

Внутрішнє оздоблення собору, який може вмістити понад 4,5 тисяч осіб, не відрізняється особливою розкішшю. Але це і не потрібно. Вітражі з абстрактними малюнками, семиметрове дерев'яне розп'яття і кілька живописних робіт з успіхом створюють в незвичайному приміщенні сакральну атмосферу храму.

Цей дивовижний католицький храм – один з найвищих в Латинській Америці. Йдеться про малу базиліку Славної Богоматері, розташована в місті Маринга бразильського штату Парана.

Початковий проект запропонував дон Жайме Луїс Коельо, а безпосередньо будівельні роботи проводив архітектор Жозе Аугусто Беллуччі. Ідея створення цього незвичайного храму була навіяна космічними відкриттями і запусками перших супутників. Тому в архітектурні проекти простежується канонічна форма в стилі модерн. Шматок мармуру, базиліки Святого Петра в Римі і наріжний камінь було закладено в основі храму Папою Пієм XII 15 серпня 1958 року. А всі будівельні роботи проводилися з 1959 по 1972 роки, а освячення відбулося 3 травня 1981 року.

Загальна висота цього більше футуристичного храму становить 114 метрів, а його зовнішній діаметр 50 метрів. В даний час 4700 віруючих можуть помолиться в цьому храмі. Але не тільки стилістичне рішення і розміри вражають відвідувачів. Внутрішньо оздоблення прикрашає семиметрове дерев'яне розп'яття, створене скульптором Конраду Мозером.

Собор – мала базиліка Славної Богоматері є головною визначною пам'яткою цього бразильського міста, особливим місцем, яке прагнуть відвідати і туристи, і віруючі.


Виходячи з фактів, що
висота конуса – 114 метрів, діаметр основи – 50 метрів,
обчисліть:

І рівень складності.

а) площу основи споруди; б) площу бічної поверхні.


ІІ рівень складності.

об’єм конуса.


ІІІ рівень складності.

а) площу діагонального перерізу конуса;

б) площу перерізу, проведеного посередині висоти.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.