Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Ключові ідеї та образи Нового Заповіту

Зарубіжна література

Для кого: 8 Клас

16.07.2021

1137

38

0

Опис документу:
Розробка познайомить учнів зі складовими Нового Заповіту, пояснить його структуру, визначить особливості Євангелія, розкриє значення книг Нового Заповіту для всіх християн як найвеличнішої пам'ятки літератури зокрема і світової культури взагалі. У розробці розкрито морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Учитель зарубіжної літератури Волошина С.Г.,

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,

вчитель-методист





Тема. Ключові ідеї та образи Нового Заповіту. Морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів.

Мета. Ознайомити учнів зі складовими Нового Заповіту, Пояснити його структуру, визначити місце і особливості Євангелія у Біблії, розкрити значення книг Нового Заповіту для усіх християн як найвеличнішої пам’ятки літератури і культури; розвивати уміння аналізувати біблійні притчі; Виховувати поважне ставлення до текстів Святого Письма та шанобливе ставлення до віруючих.

Обладнання. Біблія. Євангеліє. Презентація до уроку, ілюстративний матеріал.



Хід уроку



І. Оголошення Теми і мети уроку.

1. Слово учителя.

Навколо себе ми бачимо світ, його красу? А як виник цей світ? Люди розуміли, що таку велич міг створити Хтось могутній і мудрий. І шукали його. Існує думка, що справжні знання про Бога було відкрито людям через обраних Ним святих пророків. Святі пророки записали все те, що відкрив їм Господь. Все це дійшло до нас через Біблію – через Старий та Новий Заповіти.

Сьогодні на уроці ми з вами згадаємо те, що ви дізналися про Біблію взагалі та Старий Заповіт зокрема, познайомимося з Новим Заповітом та його складовими, спробуємо осягнути сутність образу Ісуса Христа та усвідомити основні цінності християнської моралі, аналізуючи біблійні притчі та Заповіді Господні.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда.

  • Чому Біблію називають книгою книг?

  • З яких частин складається священна книга християнства?

  • Що означає слово «заповіт»?

  • У чому літературна цінність біблійних текстів?

  • Яку роль відіграє Біблія у духовному житті України?

  • Скільки заповідей отримав Мойсей від Господа? Назвіть їх.

ІІІ. Формування нових знань, умінь і навичок.

1. Слово учителя.

Найзначніший вплив на християн має син Божий, Ісус Христос. Він був не тільки людиною, а й Богом, котрий мав спокутувати гріхи усього світу. Саме в Новому Заповіті розповідається історія Ісуса Христа, котрий мав принести спасіння людству.

Час Старого Заповіту – це час очікування приходу Христа.

Через прихід у світ Ісуса Христа був укладений Новий Заповіт усіх людей з Богом

Христос означає Месія, Помазаник, Спаситель



Новий Заповіт або Нови́й Завіт (грец. Καινὴ Διαθήκη, Kainē Diathēkē) — священна книга християнства, частина Біблії, написана християнськими святими давньогрецькою мовою (діалект Койне)

Головним завданням цих релігійно повчальних книг , які є складовими Нового Заповіту, є подання віруючим основ християнства.


2. Робота зі схемою (запис в зошит).


Основні складові Нового Завіту

Книги історичні

Пророча книга


Чотири Євангелія









Діяння апостолів



  • від Матвея;

  • від Марка;

  • Від Луки;

  • Від Іоанна



Послання апостолів

«Одкровення Іоанна Богослова, або «Апокаліпсис»

Послання апостола Павла, Соборні послання



















3. Слова учителя. Євангеліє.

Свідками життя Ісуса Христа були його учні (апостоли), котрі після смерті і воскресіння Учителя продовжили розповсюдження християнського віровчення. Назва «Новий Заповіт» відображає ідею нової угоди між людьми і Богом, укладеної під час земного життя Христа.

Життя і діяння Ісуса Христа описані у Євангеліях. Автори Євангелій мали донести до людей благу звістку про те, що Христос – це Месія, на котрого чекали, саме Він «Божий обранець, відмічений Божою печаткою, помазанням», він несе спасіння всім, хто увірує в Нього.


4. Словникова робота.


Біблійні тексти містять символи, в них розповідаються повчальні притчі.


  • Пригадайте, що таке притча та символ?

Символ (грецьк. symbolon — умовний знак, натяк) — предметний або словесний знак, який опосередковано виражає сутність певного явища

Притча — це повчальна розповідь з історії чи навколишнього життя, мета якої викласти духовні чи моральні істини.


5. Повідомлення учнів про Євангелістів з доповненнями вчителя.


1) Євангеліст Матвій.

Після смерті і воскресіння Христа апостол Матвій проповідував

християнство у Сирії й Персії.

Поряд з Матвієм завжди зображують ангела як символ олюднення

Христа, близькості його до людини. Христос Спаситель уособлює любов і

милосердя, і ці почуття в душі людини дуже близькі Ісусу.

2) Євангеліст Марко.

Матірю Марка була багата жінка з Єрусалиму, котра була вірною

послідовницею Христа.

Євангеліст допомагав апостолу Петру записувати головні події в житті Ісуса,

котрі увійшли до його Євангелія.

Марко започаткував розповсюдження християнства у Єгипті, де через

декілька років загинув від рук язичників.

Поряд з євангелістом Марком зображують лева як символ могутності Христа,

котрий з гідністю переміг ворогів.

3) Євангеліст Лука.

Лука був, освіченим греком , вірним сподвижником апостола Павла, за

переказами, Лука намалював перший образ Божої Матері і став першим

іконописцем. Лука прийняв мученицьку смерть у Греції , де проповідував

християнство.

Бик або жертовний агнець – символ євангеліста Луки, тому що телець

вважався жертовною твариною.

Христос Спаситель розкрив свою священну сутність після принесення себе у

жертву.

4) Євангеліст Іоанн.

Ще у 18 років євангеліст Іоанн разом з братом Яковом пішов за Христом і

став його улюбленим учнем . Іоанн єдиний, хто разом з Матірю Ісуса до

самого кінця не залишив його у момент страти на хресті. Саме йому

Спаситель доручив піклуватися про Свою Матір, що й робив Іоанн до самого

її Успіння (смерті).

Євангеліст Іоанн прожив більше ніж 100 років і єдиний з усіх апостолів

знайшов мирну смерть.

Орел, зображений поряд з євангелістом Іоанном –символ вознесіння

Спасителя на небеса, символ повернення до батька Небесного.

Орел символізує й височінь євангельського вчення.

Іоанна нерідко називають «апостолом любові». Коли в старості йому

складно було проповідувати, він увесь час промовляв: «Діти мої, любіть

один одного!» Здивовані учні спитали: « Для чого ти, Учителю, повторюєш

ті ж самі слова?»

«Слова ці заповів Спаситель,- відповідав Іоанн,- і ця заповідь містить

весь закон».

Іоанна називають також Богословом, тому що написане ним Євангеліє й

Послання глибоко проникають у таємниці буття.


6. Розповідь про книгу «Апокаліпсису».


«Апокаліпсис» грец. αποκαλυψις — «відкриття», «одкровення»)

чи «Об'явлення Іоанна Богослова» - остання книга Нового Заповіту

«Апокаліпсис» був написаний Іоанном Богословом на острові Патмос і провіщав кінець світу та друге пришестя Христа, Його тисячолітнє царство після Страшного Суду, про які сповістять Ангели за допомогою Трубного гласу У Апокаліпсисі вміщено зашифроване зображення долі Церкви Христової та усього світу. Апокаліпсис є єдиною пророчою книгою Нового Заповіту.


7. Розповідь про визначні події, про які розповідається в Новому Заповіті.


1) Благовіщення. Робота з підручником. (с. 28, г. 1)


Господь послав у місто назарет Архангела Гавриїла, котрий повідомив

Присвятій Діві Марії , що Вона народить сина, котрого має нарікти Ісусом.

Марія у цей час перебувала у будинку праведного Іосифа і читала Священне писання. І відбулос це 7 квітня.


8. Робота з підручником.


Виразно прочитати матеріал на с. 28, г. 1с. 28, г. 1


9. Продовження роботи над визначними подіями.


2) Різдво Христове.

7 січня у Назареті маленькій печері Діва Марія народила Ісуса Христа, сина

Божого. І спустився з неба янгол, і повідомив, що Бог народився. І в той же час засяяла на небі Віфліємська зірка, сповістивши світу про

народження Спасителя.

І принесли язичницькі мудреці Богу дарунки: золото як символ царської влади, миро – пророчий символ і ладан як символ волі Божої.


3) Нагірна Проповідь.

У 5,6, і 7 главах Євангелія від Матвія записані Повчання Ісуса Христа. Свої

повчання Спаситель виголосив на схилі гори, звернувшись до своїх учнів та

людей. Цю промову названо Нагірною проповіддю, у котрій проголошено

блаженства та вміщено молитву «Отче наш».

Вони містять елементи морально-філософського вчення.


10. Розповідь учителя з елементами бесіди.


В Євангеліях описані чудеса Ісуса Христа, котрі мають глибокий морально-філософський зміст.


  • Назвіть чудеса Сина Божого, які ви знаєте?


11. Робота за змістом притчі.


  • Які з притч ви запамятали?

  • Перекажіть притчу про блудного сина.

  • Зачитайте останні слова цієї притчі.

  • Який повчальний зміст має ця притча?

Сюжет притчі знайшов своє відображення у картині голландського художника Рембрандта ван Рейна «Повернення блудного сина»

11. Розповідь учителя з елементами бесіди

На останню вечерю запросив Ісус Христос своїх учнів апостолів. Під час цієї вечері Спаситель, подаючи учням хліб, що переломив на частини, промовив: «Прийміть, споживайте, це тіло Моє, що за вас ламається на відпущення гріхів", а давши учням чашу з вином, сказав: "Пийтез неї всі, це Моя Кров Нового Завіту, що за вас проливається на відпущення гріхів".

Саме під час цієї вечері Христос повідав апостолам, що один з Його учнів зрадить його

  • Хто з учнів зрадив Ісуса Христа?

  • Скільки грошей заплатили Іуді?

  • Символом чого є 30 срібників, які отримав зрадник?

Римський намісник Понтій Пілат на вимогу юрби віддав Христа на розпяття, «умив руки» перед народом і проголосив «Неповинний я в крові праведника цього» (Матф., 27,24)

Приречений Ісус Христос піднявся на пагорб в Єрусалимі, несучі важкий хрест для страти, на якому і розпяли Спасителя на Голгофі. (Зачитайте останній абзац на с. 31 підр.)



12. Розповідь про основні події. Описані в Євангеліях.

1) Воскресіння Ісуса Христа.

Найважливішою подією стало воскресіння Ісуса Христа з мертвих через три дні після страти. Це було найважливішою подією для віруючих. Для християн і учнів Спасителя, апостолів, цей день став запорукою вічного життя.

2) Вознесіння Господнє.

Через 40 днів після Воскресіння Господнього Він вознісся на небо. Християни відзначають цю подію великим святом.

Ніхто не сходив на небо, тільки Той, хто зійшов з небес Син Людський, сущий на небесах». (Єванг. від Іоана 3:13)

ІV. Закріплення знань. Умінь і навичок.

1. Практична робота.

Розташуйте картки, що знаходяться у вас на партах таким чином, щоб побудувався логічний ланцюжок.

Біблія, Старий Заповіт, Новий Заповіт, Євангеліє.

2. Підсумкова бесіда.

  • Яку назву має друга частина Біблії?

  • Що означає слово «Христос»?

  • Назвіть імя матері Месії?

  • Назвіть Притчі Христові.

  • Яка важлива подія відбулася через три дні після страти Христа?

4.Аналітична робота.

Запишіть, які проблеми, вирішуються в Ісусових притчах, записаних у Новому Заповіті.

V. Підведення підсумків.

1. Виставлення оцінок.

2. Домашнє завдання.

  • Підготувати усну відповідь на питання: у чому цінність Божих Заповідей та Ісусових притч?

  • Намалювати ілюстрацію до однієї з біблійних притч або зробити поробку.

2. Заключне слово учителя.

Біблія є Книгою книг й найвеличнішою пам’яткою історії і культури. До Біблії зверталися і звертаються письменники, художники і скульптори. Усі шедеври створені на біблійні теми єднає те, що їх створювали під час душевного піднесення, за велінням серця.

Ваші малюнки, розташовані на дошці, теж були зроблені під впливом біблійних сюжетів. Кожен з них, є частинкою ваших переживань і вашого натхнення.

3. «Дерево вражень».

А зараз ви можете поділитися своїми думками з допомогою символів-стікерів, обравши відповідний колір, який відповідає вашому настрою.

  • Я вважаю, що Новий Заповіт спонукає людей замислитися над таємницями буття.

  • Я вважаю, що Новий Заповіт – це книга, котра спонукає робити добрі справи .

  • Я вважаю, що Новий Заповіт не може нікого вразити.



Волошина С.Г., учитель зарубіжної літератури КЗ «Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів № 31 ВМР»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.