Клуб знавців життя та творчості Тараса Шевченка

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Ведуча. Сьогодні день такий незвичайний, коли минуле переплітається з майбутнім,

бо пам'ять про справжніх синів і дочок завжди жива.

Ведучий. Щовесни, коли тануть сніги І на рясті просяє веселка, Повні сил і живої снаги Ми вшановуєм пам'ять Шевченка

Ведуча. Тарасові Григоровичу Шевченку, великому синові українського народу, який зупинив самознищення української нації, присвячуємо…

Ведучий. Тарас Шевченко – провісник нового життя, народний пророк, титан духу, перший, хто відверто закликав український народ

Вставайте! Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Землю окропіте.

Ведуча. Коли характеризують народ, то передовсім називають найталановитіших, найкращих його представників. Україна – це Шевченко. У ньому наша історія, буття, наші болі і мрії.

Ведучий. Вітаємо Вас у Клубі знавців життя і творчості Тараса Шевченка. Сьогодні на честь славетного Кобзаря ми проводимо ювілейне засідання, за підсумками якого визначимо почесних членів Клубу.

Ведуча. Перший конкурс – візитна картка команд (зовнішній вигляд, назва, емблема і привітання під рубрикою «Шевченко і Україна»). Максимальна кількість балів – 4.

Ведучий.

Для України був він Вчитель, Дбав про націю, про нас, Бо справжній був, її хранитель. Згадуючи епізоди життя Тараса Григоровича, ми поринемо у світ його поезії і в результаті дізнаємося, хто найкраще засвоїв цей матеріал.

Ведуча. Отже, наступний конкурс «Ерудит». Кожній команді пропонується по 6 запитань. Команда може отримати 6 балів.

Ведучий. Де б він не був – думав про Україну, жив нею, тужив за нею.

По довгій неволі хотів тут віку дожити, на Княжій горі, над коханим своїм Дніпром. Вже так натомився за краєм своїм тужити, що вірші, здавалось, ридають уже під пером.

Ведуча. Третій конкурс – «Склади текст». Командам пропонуються виписані і розрізані окремо слова із вірша, з яких треба скласти відомий вірш Шевченка.(2б)

Ведучий. Поки команди працюють, один працівник від болільників тієї чи іншої команди (по черзі) розкаже вірш Тараса Шевченка. Тим самим заробить бал для своєї команди.

Ведуча. В похилій хаті край села Над ставом чистим і прозорим Життя Тарасику дала Кріпачка-мати, вбита горем. Далі команди пропонують вам підготовлене домашнє завдання. Вони готували сценку із дитинства Кобзаря.

Ведучий. Кожна команда має капітана. Вони мають розповісти щось особливо цікаве із біографії Тараса Шевченка. Всі муки й злигодні зійшлись В його селянське добре серце. Отже, конкурс капітанів.

Ведуча. Вражають не тільки вірші Тараса Шевченка, а й його живописні картини. Літературознавець Л. Новиченко писав: «Людина на картинах Шевченка постає у вимирі часопросторових координат доби, де розгортається історія власного буття». Наш конкурс має назву «Фотозагадка за картиною Шевченка»

Ведучий. Кожній команді пропонується картина. Дати відповідь на питання:

  • З чиїм ім’ям пов’язана картина?

  • Розповісти історію цієї жінки?

Ведуча. «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине,» – писав Великий Кобзар. Тарас Шевченко любив українську пісню, шанував її. Багато його творів стали піснями. Останній конкурс «Музичний аукціон». Кожна команда має виконати українську народну пісню.

Ведучий. Сонце правди осяває І Дніпро , і кручі. І тебе в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій Ми врочисто споминаєм своїм вдячним словом.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
1
6
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!