Казки українських письменників

Опис документу:
Поглибити знання учнів про казку як художній твір, в якому вигадка і фантазія служать засобом вираження суджень народу про життя, розвивати вміння розрізняти літературну казку, читацький інтерес до казок, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати мудрість, кмітливість, доброту.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

17.01.2017

Літературне читання Урок № 42

Тема: Казки українських письменників

Мета. Поглибити знання учнів про казку як художній твір, в якому вигадка і фантазія служать засобом вираження суджень народу про життя, розвивати вміння розрізняти літературну казку, читацький інтерес до казок, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати мудрість, кмітливість, доброту.

Обладнання: виставка книжок « Мої улюблені казки», ілюстрації художників до казок, учнівські малюнки, таблиці словникової роботи.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Недарма кажуть, що всі ми родом із дитинства. А дитинство без казки неможливе! Казка навчає добра, мужності, кмітливості, мудрості, терпіння. Казка – вірний помічник у житті.

-​ Що ж таке казка? Казка – цікава вигадана історія про події, яких не може бути в реальному житті. Рослини і тварини у ній вміють розмовляти і робити все те, що й люди. У казках трапляються чарівні пригоди, існують незвичайні речі, діють чаклуни і чародії.

-​ Які ж бувають казки?

-​ Яких ви знаєте письменників і поетів – казкарів?

Сьогодні на уроці ми завітаємо у королівство літературних казок.

ІІІ. Виставка книжок.

- Зверніть увагу на виставку книжок та скажіть, з якими з них ви уже ознайомлені, які вам найбільше подобаються?

- Хто з вас хоче показати літературу, за якою ви готувались до сьогоднішнього уроку?

ІV.Основна частина.

У казкове місто час вирушати,

Перешкоди всі пройдем,

А хто буде сумувати,

Із собою не візьмем.

1. Зупинка » Театральна».

2. Зупинка » Бюро знахідок».

Діти визначають, чиї це речі і з яких казок. ( Тарілка, книжка, молоток)

3.Зупинка «Кращий розповідач»

Учні переказують стисло прочитану казку.

4. Зупинка « Чарівний пензлик».

Виставка ілюстрацій, визначення тих, які найбільш вдало передали зміст казок.

5. Робота над казкою І. Крип’якевич «Кіт і миша».

1) Вступне слово вчителя.

2) Відгадування загадок.

Сіреньке, маленьке

Хоч якого кота

З місця стягне. ( Мишка).

Має вуса, пишний хвіст

І негарну звичку:

Спершу добре він поїсть,

Після вмиє личко. (Кіт).

3) Читання казки вчителем.

Первинне сприймання.

- Як звали котів?

- Яку мишу спіймав старий кіт?

- Що пообіцяла миша сказати Мурчикові?

4) Словникова робота.

Запорати – виконати роботу, впіймати.

Васок – низький чоловічий голос.

Підлещуватися – добиватися доброго ставлення.

5) Читання казки в особах.

6) Робота в парі.

Поставити за змістом казки 2 – 3 запитання своєму сусідові по парті.

7) Характеристика дійових осіб.

Миша Кіт

А) Стара, досвідчена. Молодий, дужий.

Б) Хитрі очі. Страшні очі.

В) Шепотіла Говорив грубим голосом.

8) Визначення головної думки казки.

- Що автор казки хотів показати?

- Які подібні казки ми читали?

- Чи виражає прислів’я «Де сила не візьме, там розум допоможе» головну думку твору?

- Які ви ще знаєте прислів’я де розум, хитрість перемагає силу?

6.Робота над казкою М. Прудник «Чому у зайчика довгі вуха».

1) Читання вчителем.

2) Перевірка первинного сприйняття тексту.

Тест.

1.Хто герої казки?

А) Ведмідь, заєць, їжак, лисиця.

Б) Вовк, заєць, їжак, лисиця.

В) ) Ведмідь, заєць, вовк, їжак, лисиця.

2.Їжачок приносив до нори:

А) Груші;

Б) яблука;

В) капусту.

3. Хто сказав вітання: «Щоб добре бігав»?

А) Ведмідь;

Б) Лисичка;

В) Вовчик.

4.Як друзі відносились до Зайчика:

А) з повагою;

Б) з заздрістю;

5. Чому Зайчикові стало соромно?

А) Обманув друзів;

Б) поганий товариш.

3)Творча робота.

А) Знайти речення, яке виражає головну думку казки.

Б) Поміркуйте! Чому у зайчика виросли довгі вуха? Чи в дійсності це так?

В)Складання прислів’їв.

Казка вчить, та розуму в них багато.

Казки маленькі, та в ній щось повчальне зрозумій.

Казка – вигадка, як на світі жить.

V. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон» .

- Поміркуйте, чому ми читаємо казки, за що ми їх любимо?

VІ. Домашнє завдання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Креативний менеджмент в умовах змін (на прикладі управління закладами позашкільної освіти)»
Просіна Ольга Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.