Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Figma – сучасний інструмент для створення якісних методичних матеріалів. Від ідеї до реалізації
»

Календарно-тематичне планування з української літератури для 6 класу ІІ семестр.

Українська література

Для кого: 6 Клас

12.01.2021

186

14

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування з української літератури для 6 класу ІІ семестр. За програмою, затвердженою наказом МОН України від 07.06.2017 № 804. Українська література. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів / Р.В. Мовчан, К.В. Таранік-Ткачук, М.П. Бондар, О.М. Івасюк.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ

З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ 6 КЛАСУ

(70 год. на рік; 2 год. на тиждень)

За програмою,

затвердженою наказом

МОН України від 07.06.2017

804

Українська література. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів / Р.В. Мовчан, К.В. Таранік-Ткачук, М.П. Бондар, О.М. Івасюк та ін. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН України 07.06.2017р. № 804 (Укладачі: С. Р. Молочко, Н. В. Михайлова, О. Ю. Котусенко, А. М. Фасоля, Д. І. Дроздовський та ін. – К: ВД «Освіта», 2017).

ІІ семестр

з/п

Зміст програмового матеріалу

К-сть год.

Дата пров.

При-мітки

ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

33.

Станіслав Чернілевський. «Теплота родинного інтиму...», «Забула внучка в баби черевички...». Настрої та почуття, висвітлені в поезіях (любов, доброта, висока духовність). Образ рідної людини та важливість родинних цінностей. НЛ-3. Осмислення ролі батьківського дому в житті людини, відповідальності за власну родину.

1

34.

Ірина Жиленко. Стисло про поетесу. Поєднання реального й фантастичного в поезії «Жар-птиця». НЛ-2.

1

35.

Ірина Жиленко. «Підкова», «Гном у буфеті». Поетичні роздуми про доброту, красу, про людське щастя і шляхи до нього, про те, що може врятувати сучасний світ. НЛ-2. Усвідомлення ролі почуття дружби в житті людини, уміння бачити красу навколо, цінувати доброту.

1

36.

І.Калинець. Талановитий український поет, автор віршів для дітей. «Стежечка», «Блискавка», «Веселка», «Криничка», «Дим» (зі збірки «Дивосвіт» на вибір). Своєрідність форми його поезій. Персоніфіковані образи природних явищ – дивовижне й незвичайне в повсяк-денному житті. Гармонія людини і природи. МК: твори музичного, образо-творчого декоративно-ужиткового мистецтв, суголосні поезіям І. Калинця. НЛ-1. Усвідомлення потреби естетич-ного сприйняття художнього твору.

1

На-пам’-ять

один вірш (на вибір)

Запис у журналі без дати: Напам’ять

37.

Емма Андієвська. Сучасна українська письменниця і художниця. Її казки-притчі. «Казка про яян». Прихований повчальний зміст твору. Добро й любов до світу. ТЛ: притча. НЛ-1, 2.

1

38.

Емма Андієвська. «Говорюща риба». Принципи толерантного ставлення до інших, вірності мріям, прагнення гармонії зі світом. НЛ-1, 2. Усвідомлення морально-етичних цінностей, що допомагають бачити й розуміти красу світу, гармонійно і щасливо жити в ньому. Практичні навички: дискусія щодо проблем таланту, неординарності, «білих ворон», спілкування.

1

39.

Емма Андієвська. «Говорюща риба». Порушення питань моралі, дружби, сили слова у казці-притчі. Образи твору.

1

40.

Позакласне читання. Е.Андієвська. Казки. НЛ-1, 2.

1

41.

Контрольна робота з теми «Творчість С. Чернілевського, І. Жиленко, Е.Андієв-ської» (тест.).

1

Виставлення тематичної. Запис у журналі без дати: Тематична

ПРИГОДИ І РОМАНТИКА

42.

Всеволод Нестайко − визнаний у світі український дитячий письменник. «Тореадори з Васюківки» (скорочено). ТЛ: повість, пригодницький твір. НЛ-3,4.

1

43.

Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки» (скорочено). Пригодницький захоплюючий сюжет. НЛ-3, 4.

1

44.

Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки» (скорочено). Мрія і дійсність, смішне, комічне, романтичне в пригодницькій повісті для дітей. НЛ-3, 4.

1

45.

Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки» (скорочено). Аналіз поведінки героїв, їхніх учинків. Образи Яви Реня та Павлуші Завгороднього. Практичні навички: укладання таблиці «Плюси і мінуси «проектів» Яви та Павлуші». НЛ-3, 4. Усвідомлення важливості активної життєвої позиції, позитивних рис характеру; сили справжньої дружби та взаємопідтримки.

1

46.

Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки» (скорочено). Проблеми у творі. НЛ-3, 4. Практичні навички: обговорення в групах проблем дружби та першого кохання; створення правил поведінки в екстремальних ситуаціях.

1

47.

РМ. Усний твір «Моя улюблена книга».

1

48.

Ярослав Стельмах. Короткі відомості про письменника. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера». НЛ-3.

1

49.

Ярослав Стельмах. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера». Таємничі, веселі й незвичайні події в повісті, передані образним словом. НЛ-3.

1

50.

Ярослав Стельмах. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера». Допитливість, винахідливість, кмітливість хлопчиків − головних героїв. Практичні навички: дискусія про місце уяви, фантазії, романтичності в житті сучасної людини, необхідності навчатися упродовж життя, здобувати досвід; про важливість збереження довкілля для сьогодення та майбутнього.

1

51.

Ярослав Стельмах. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера». Характеристика образів Сергія і Митька, їхньої поведінки у складній ситуації. НЛ-3. Усвідомлення значення романтичності, життєлюбства в житті людини.

1

52.

Урок виразного читання прозових уривків.

1

53.

Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9». Фантастична, роман-тична, повість про виховання гідності та мужності. НЛ-1,2, 4. МК: науково-популярні фільми про інопланетні цивілізації та паралельні світи.

1

54.

Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9». Образ головного героя Клима Джури. Клим Джура – рятівник світу. Його друзі й вороги. Еволюція Клима від боягуза до супергероя. ТЛ: сюжет, його елементи. Практичні навички: обговорення питання, як виховувати в собі риси сміливості, хоробрості, кмітливості, вигадливості, як спрогнозувати можливі наслідки діяльності. НЛ-1,2, 4.

1

55.

Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9». Роль сім’ї у формуванні життєвих переконань людини. Стосунки між різними поколіннями в родині. НЛ-1,2, 4. Потреба формування позитивного світогляду, доброзичливого ставлення до світу та людей. Усвідомлення ролі навчання, прагнення відкривати світ і себе в ньому, самовдосконалення, самореалізації в житті кожної людини.

1

56.

РМ. Написання листа літературному героєві.

1

57.

Контрольний твір на тему «У житті завжди є місце подвигу» (за вивченими творами).

1

Виставлення тематичної. Запис у журналі без дати: Тематична

ГУМОРИСТИЧНІ ТВОРИ

58.

Гумористичне й сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки тощо). Роль гумору в житті українців. НЛ-2, 3.

1

59.

Леонід Глібов – визначний український байкар, поет. «Щука». Викривальна і повчальна спрямованість байок письменника. ТЛ: гумор (повторення), сатира, байка (повторення), алегорія, мораль. МЗ: байки Езопа та І. Крилова.

1

60.

Леонід Глібов. «Муха і Бджола», «Жаба і Віл». Побудова байки. Алегоричність образів. Практичні навички: зіставлення описаного в байках із реальним життям; створення ілюстрацій до твору; обговорення в групах проблеми несправед-ливості, жорстокості, ледарства в байках Л. Глібова і в сучасному житті. НЛ-2,3. Усвідомлення важливості самокритичного погляду для успішної життєдіяльності людини, потреби життєстверджувальних, оптимістичних настроїв, уміння тактовно реагувати на іронію, гумор.

1

61.

Степан Руданський. «Добре торгувалось». Співомовки С. Рудан-ського − унікальне явище у світовому письменстві. ТЛ: гумореска, співомовка. НЛ-2,3. Усвідомлення, що почуття гумору – ознака духовного здоровя людини.

1

62.

Степан Руданський. «Запорожці у короля». Висміювання моральних вад, негативних рис характеру, авторська симпатія до простої людини, до її розуму, кмітливості, почуття гумору, уміння посміятися над власною безпорадністю та відстояти свою гідність. МЗ: козацька до-ба (історія України). Практичні навички: розуміння ролі ініціативності, підприєм-ливості в суспільстві; створення ілюс-трацій до твору; пошук інформації про зустріч запорожців із королем. НЛ-2,3.

1

63.

Павло Глазовий. «Найважча роль». Іронічно-пародійна, викривальна спрямо-ваність гумористичних і сатиричних творів. Практичні навички: усвідомлення ролі мови в житті людини; дискусія про проблеми мови і народу. НЛ-2.

1

На-пам’-ять

одну гумо-

реску (на вибір)

64.

Павло Глазовий. «Заморські гості», «Кухлик». Основні ідеї творів, художні особливості гуморесок. НЛ-2. Оптиміс-тична настанова в житті, уміння іронічно, критично, з почуттям гумору сприймати дійсність і самого себе.

1

Запис у журналі без дати: Напам’ять

65.

Контрольна робота з теми «Творчість Л. Глібова, С. Руданського, П. Глазового» (тест.).

1

66.

Позакласне читання. С. Руданський. Співомовки: «Окуляри», «Чуприна», «По чому дурні?», «Лінивий».

1

67.

Література рідного краю. Василь Мельник. Збірки гуморесок «Свідок неймовірного», «Поради бувалого» (на вибір). Автобіографія «Довідка для допитливих». Іронічно-доброзичливе, іноді жартівливе змалювання непростого, бурхливого життя-буття, розкриття негативних явищ, вад характеру в гумористичних творах.

1

68.

Література рідного краю. Віталій Колодій. «Коли настала тиша». Життєва доля письменника. Проза митця. Щира синівська любов, невмируща пам’ять про батька – основні риси характеру головного героя оповідання.

1

69.

Повторення та узагальнення вивченого. Бесіда про твори, що вивчалися впродовж року й викликали найбільше зацікав-лення.

1

70.

Урок-підсумок вивченого за рік. Повторення відомостей з теорії літера-тури.

1

Виставлення тематичної. Запис у журналі без дати: Тематична

Контроль за виконанням програми в ІІ семестрі (6 клас)

Форми контролю

К-сть годин за програмою

Відмітка про виконання

(№ уроку, дата провед.)

Контрольні роботи у формі:

3

контрольного класного твору

1

виконання інших завдань (тестів, відповідей на запитання тощо)

2

Уроки розвитку мовлення* (РМ)

2 (у+п)

Уроки позакласного читання (ПЧ)

2

Література рідного краю (ЛРК)

2

Перевірка зошитів

5

щомісяця

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.