Календарно тематичне планування з трудового навчання для 8 класу

Трудове навчання

Для кого: 8 Клас

08.06.2020

411

16

0

Опис документу:
Календарно тематичне планування з трудового навчання для 8 класу складено відповідно до типових освітніх програм для закладів загальної середньої освіти,що зорієнтовано на формування в учнів ключових і предметних компетентностей, які покликані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

8клас 1 година на тиждень

№ з/п

Дата проведення

Тема уроку та її зміст

Об’єкт проектно-технологічної діяльності: Серветка 8 год

Основні технології: Технологія виготовлення вишитих виробів ( гладь )

1.

Вступний інструктаж з БЖ та ОП

Мистецтво української народної вишивки.Гладь - поверхнево нашивна вишивка. Лічильна гладь. Використання вишивок гладдю в наш час.

П/р. ІОП Ознайомлення з зразками виробів оздоблених гладдєвими швами.

2.

Робота з інформаційними джерелами. Пошук інформації про об'єкт проектування. Моделі-аналоги. Визначення найкращих ознак у кожному зразку.

П/р. ІОП . Створення графічного зображення задуманого виробу.

3.

Композиція виробу, оздобленого гладдю. Розробка композиції оздоблення виробу гладдєвими швами. Матеріали, інструменти і пристосування для виконання традиційних технік вишивання.

П/р. ІБЖД Підбір матеріалів та інструментів.Розробити композицію виробу.

4.

Визначення технологічної послідовності виготовлення виробу.Виготовлення виробу.

П/р. ІОП Складання технологічної картки. Виготовлення виробу.

5.

Виготовлення виробу.

П/р. ІОП Виготовлення виробу.

6.

Виготовлення виробу.

П/р. ІОП Виготовлення виробу.

7.

Оздоблення деталей виробу композицією вишивки.

П/р. ІОП Оздоблення виробу композицією вишивки .

8.

Остаточна обробка виробу. Контроль якості виробу. Розрахунок вартості витрачених матеріалів.

П/р. ІОП Розрахунок вартості витрачених матеріалів на оздоблення виробу. Захист проектів.

Об’єкт проектно-технологічноїдіяльності: Шалик 7год

Основні технології:Технологія виготовлення в’язаних виробів

9.

Планування роботи з виконання проекту. В’язання спицями як вид декоративно-ужиткового мистецтва.Види виробів, в’язаних спицями. Види матеріалів для виготовлення шалика. Види матеріалів для виготовлення шалика, їх властивості.

Вибір та обґрунтування теми проекту («Шалик») та практичного використання спроектованого та виготовленого виробу. Складання плану роботи з виконання проекту. Зміст роботи на кожному етапі проектування.Робота з інформаційними джерелами. Моделі-аналоги та види оздоблення. Визначення найкращих ознак у моделях-аналогах. Опис виробу.Створення ескізу шалика (з елементами оздоблення бахромою, помпонами, китицями) з використанням методів проектування. Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

10.

Конструкційні матеріали та їх властивості Види матеріалів природного (тваринного) походження. Короткі відомості про волокна тваринного походження (шовк, вовна), способи їх отримання та використання. Властивості матеріалів із волокон тваринного походження (пряжа, нитки, тканини): механічні, гігієнічні, оптичні, технологічні.

Критерії добору конструкційних матеріалів на основі їх властивостей.

Добір конструкційних матеріалів для виготовлення шалика з урахуванням їх переваг та недоліків. Організація робочого місця. Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

11.

Технологія виготовлення виробів, в’язаних спицями Інструменти та пристосування для в’язання спицями. Види спиць. Добір спиць та пряжі. Добір спиць для виготовлення шалика.

Використання пряжі зі старих речей. Підготовка пряжі для в’язання.

Прийоми роботи спицями. Набір петель.Вив’язування лицьової та виворотної петель.

12.

Технологія виготовлення виробів, в’язаних спицями Умовні позначення петель на схемах. Читання схем. Щільність в’язаного полотна по горизонталі й вертикалі.

Розрахунок кількості петель та рядів для в’язання спицями. Основні етапи в’язання полотна прямокутної форми.Організація робочого місця. Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

13.

Виготовлення спроектованого шалика Складання технологічної послідовності виготовлення виробу та обгрунтування доцільності визначеного плану дій.

Добір елементів в’язання спицями. Складання (добір) схеми візерунка для в’язання.

Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Організація робочого місця. Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

14

Оздоблення виготовленого виробу Виготовлення виробу відповідно до складеної технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.Види оздоблення виробів, в’язаних спицями. Добір оздоблення для виготовленого виробу. Доцільність дібраного виду оздоблення. Економне використання матеріалів.Виконання оздоблення виробу з дотриманням технології оздоблення дібраним видом. Організація робочого місця. Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

15.

Остаточна обробка в’язаного виробу. Догляд за виробом Виконання остаточної обробки шалика. Контроль якості готового виробу. Оцінювання виконання технологічних операцій та усунення недоліків.Догляд за в’язаним виробом (прання, сушіння).Особливості волого-теплової обробки (ВТО) в’язаних виробів.Можливості поповнення власного бюджету (бюджету сім’ї) за рахунок реалізації виробів, виготовлених власноруч.Презентація спроектованих та виготовлених виробів.Організація робочого місця.

Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

.

Об’єкт проектно-технологічноїдіяльності: Поясний швейний виріб 13 год

Основні технології:Технологія виготовлення швейних виробів ручним та машинним способом

16.

Проектування виробів. Методи проектування Методи проектування: комбінаторика. Із історії виникнення методу комбінаторики.

Основи комбінаторики (симетрія, асиметрія, ритм). Основні прийоми моделювання в комбінаториці: перестановка, вставка, урізання, групування, організація ритмів тощо.

Аналіз моделей одягу, створених із застосуванням методу комбінаторики.

Організація робочого місця.

Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

17.

Види поясних виробів.

Види спідниць за кроєм, силуетом, фасоном. Текстильні матеріали для виготовлення спідниць та їх властивості. Вплив матеріалів хімічного походження на здоров’я людини. Ознайомлення з видами спідниць та текстильними матеріалами.

Добір матеріалів для виготовлення швейних виробів з урахуванням їх переваг та недоліків.

Критерії добору конструкційних матеріалів для виготовлення швейного виробу.

Організація робочого місця.Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

18.

Планування роботи з виконання проекту Вибір та обґрунтування теми проекту («Спідниця») та практичного використання спроектованого та виготовленого виробу.

Складання плану роботи з виконання проекту. Зміст роботи на кожному етапі проектування.

Пошук моделей-аналогів, Аналіз та визначення найкращих ознак у кожній моделі.

Вимоги до проектованого виробу.Виконання ескізу виробу з використанням методу комбінаторики. Обґрунтування вибору методів проектування. Добір: технології виготовлення виробу (технологія виготовлення швейних виробів машинним способом) та додаткової технології для оздоблення (технологія оздоблення виробів аплікацією, вишивкою);конструкційних матеріалів для виготовлення виробу (тканина, матеріали для оздоблення); інструментів, пристосувань та обладнання для виготовлення виробу (лінійка, олівець, ножиці, голка, наперсток, швейна машина, праска).

Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій.

19.

Технічне конструювання швейного виробу Складання технологічної послідовності виготовлення виробу.Обґрунтування доцільності визначеного плану дій.

Зняття мірок для побудови кресленика спідниці. Поняття про розгортку та конструювання.

Виконання розрахунків. Побудова кресленика виробу. Позначення ліній на кресленику виробу.Дотримання прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

20.

Моделювання поясного виробу Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи

з інструментами та пристосуваннями.

Поняття про моделювання. Моделювання спідниць на основі крою прямої спідниці.. Моделювання виробу. Виготовлення викрійки виробу.

Критерії добору конструкційних матеріалів для виготовлення спідниці на основі їх властивостей. Добір матеріалів для пошиття та оздоблення спідниці.

Визначення необхідної кількості матеріалів для виготовлення та оздоблення виробу, розрахунок орієнтовної їх вартості.Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

21.

Технологія розкроювання швейного виробу Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи

з інструментами та пристосуваннями.Підготовка тканини до розкроювання. Підготовка викрійки до розкроювання. Розкладка та приколювання деталей викрійки на тканині. Обведення та вирізання деталей викрійки. Економне використання матеріалів. Безвідходне виробництво та його значення.

Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

22.

Технологія підготовки виробу до першого примірювання Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Послідовність пошиття спідниці. Загальні відомості про перше примірювання. Підготовка деталей крою до обробки. Підготовка виробу до першого примірювання (перенесення ліній, зметування тощо).Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

23.

Технологія проведення першого примірювання. Технологія обробки швів. Виконання обробки виточок. Виконання обробки швів. Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

24.

Технологія обробки застібки. Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Види застібок у спідницях. Вибір виду застібок. Послідовність обробки застібки тасьмою «блискавка».Виконання обробки застібки тасьмою «блискавка».Організація робочого місця.

Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

25.

Технологія обробки та пришивання поясу

Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.Способи обробки верхнього зрізу спідниці. Послідовність обробки верхнього зрізу. Обробка та пришивання поясу.

Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

26.

Технологія обробки нижнього зрізу Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Проведення другого примірювання. Визначення довжини спідниці.Обробка нижнього зрізу виробу.Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

27.

Оздоблення швейного виробу

Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.Характерні ознаки оздоблення виробів у регіоні проживання. Добір виду оздоблення та матеріалів для оздоблення виробу.

Створення композиції для оздоблення. Обґрунтування оздоблення спідниці.

Виконання оздоблення спідниці.Організація робочого місця.

Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

28

Остаточна обробка виробу Виготовлення виробу з дотриманням технологічної послідовності та з дотриманням прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Виконання остаточної обробки виробу. Волого-теплова обробка виробу.

Контроль якості швейного виробу. Оцінювання виконання технологічних операцій та усунення недоліків (за потреби).Догляд за виробом. Умовні позначки догляду за швейними виробами.Розрахунок орієнтовної вартості витрачених матеріалів на виготовлену спідницю.

Можливості поповнення власного бюджету (бюджету сім’ї) за рахунок реалізації виробів, виготовлення власноруч. Презентація проектів.Організація робочого місця.

Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій

Об’єкт проектно-технологічноїдіяльності: Декоративний вінок 5 год

Основні технології: Технологія виготовлення штучних квітів

29

Загальні відомості про технологію виготовлення штучних квітів.Місце та роль штучних квітів у сучасному декоративно-ужитковому мистецтві. Матеріали, інструменти та пристосування для штучних квітів.Правила безпечної роботи та санітарно-гігієнічні вимоги. Організація робочого місця. Робота з інформаційними джерелами. Пошук аналогів.

П/р. ІОП.Планування проектної діяльності. Виконання ескізного малюнка.

30

Підготовка матеріалів Розкрій деталей.П/р. ІОП Виготовлення квітів

31

З'єднання квітки (композиції) .П/р. ІОП Виготовлення виробу.

32

Остаточна обробка виробу. Оздоблення виробу.П/р. ІОП Виготовлення виробу.

33

Догляд за штучними квітами. Контроль якості готового виробу.Економічне обґрунтування виробу. П/р. ІОП Здійснити контроль якості виробу. Виконати економічне обґрунтування проекту. Оцінювання результатів проектної діяльності.

Технологія побутової діяльності та самообслуговування

Міні-проект Моя зачіска

Основні технології: Технологія добору зачіски

34

Мистецтво вибору зачіски

Із історії зачісок. Види зачісок, залежно від форми обличчя.Корегування форми обличчя за допомогою зачіски. Фарбування волосся. Натуральні рослинні засоби для зміцнення волосся та зміни його кольору. Вплив фарбників на стан волосся голови

П/р. ІОПДвибір виду зачіски з урахуванням форми обличчя;

Технологія побутової діяльності та самообслуговування

Міні-проект Мій одяг — мій імідж

Основні технології : Технології добору одягу та взуття і догляду за ними

35

Технології вибору одягу і взуття та догляду за ними

Види підліткового та юнацького одягу. Розміри одягу, їх визначення. Джинси та штани, різниця між ними. Особливості вибору джинсів та їх приміряння. Технологія догляду за одягом. Засоби догляду. Добір засобів догляду за одягом.Види взуття. Вибір взуття. Розміри. Особливості приміряння взуття. Технологія догляду за взуттям. Добір засобів із догляду за взуттям. Захист одягу та взуття від молі. Санітарно-гігієнічні вимоги під час примірювання одягу, білизни, взуття та догляду за ними

П/р. ІОП Визначення розміру одягу різних країн;особливості приміряння взуття;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.