Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Календарно-тематичне планування всесвітня історія 11 клас

Всесвітня історія

Для кого: 11 Клас

01.08.2019

1097

91

0

Опис документу:
Оновлене календарно-тематичне вланування з всесвітньої історії для учнів 11-го класу за оновленою програмою 2018 року, яке може використовуватися вчителями для своєї роботи або використовуватися лише як зразок
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Календарно-тематичне планування «Всесвітня історія» 11 клас 35 годин

п/п

Дата уроку

Тема уроку

Зміст навчально-пізнавальної діяльності

Примітка

Розділ І. Облаштування повоєнного світу

1-2

Облаштування повоєнного світу

Ознаки Ялтинсько-Постдамської системи міжнародних відносин. ООН. Спеціалізовані організації під егідою ООН. «Загальна декларація прав людини» (1948 р.) і міжнародні пакти про права людини (1966р.) Радянська окупація Східної Європи. Початок «холодної війни». Меморандум Дж. Кеннана і промова В. Черчілля у Фултоні. Доктрина Г. Трумена і «план Маршала». Поділ Німеччини. НАТО та Організація Варшавського договору: закріплення біполярності світу. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Реалізація завдань ООН її спеціалізованими організаціями: приклади діяльності»

Розділ ІІ. Держави Північної Америки та Західної Європи: формування постіндустріального суспільства

3-4

Формування постіндустріального суспільства після Другої світової війни

Концепція постіндустріального (інформаційного) суспільства. Зміцнення демократії на Заході після Другої світової війни: розширення прав людини. Падіння авторитарних режимів у Південно-Західній Європі в 1970-х рр.. Утвердження принципів громадянського суспільства. Тенденції повоєнного розвитку партійних систем. Орієнтовні теми практичних занять: «Процеси демократизації в країнах Західної Європи і Америки у другій половині ХХ – початку ХХІ ст..: причини, специфіка і наслідки»

5-6

Національні, соціальні і суспільні рухи в Північній Америці і Європі

Рух афроамериканців США за громадянські права. Мартин Лютер Кінг. Молодіжні виступи кінця 1960-х рр.. Рух хіпі. Прояви етнонаціоналізму (проблеми Квебеку, Ольстеру, баскське питання). Боротьба за права конфесійних, мовних і сексуальних меншин. Орієнтовні теми практичних занять: «Молодіжна контркультура: вплив на формування постіндустріального світу»

7-8

Економічні виклики постіндустріального суспільства

Транснаціональні корпорації. НТР і зростання ролі професійних фахівців і техніків. Перехід від виробництва послуг. Політика зменшення соціальної нерівності. «Німецьке економічне диво». Рейганоміка. Тетчеризм. Соціальне ринкове господарство. Шведська соціальна модель.

9

Об’єднана Європа і міжнародна роль США та Європи.

Об’єднання Німеччини. Від Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) до Європейського Союзу (ЄС). Проблема брексіту. Роль США та ЄС у сучасних міжнародних відносинах. Орієнтовні теми для написання есе: «Яким має бути сучасний політичний лідер?»

10

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ ІІ. Держави Північної Америки та Західної Європи: формування постіндустріального суспільства. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Українська діаспора в державах Північної Америки та Західної Європи»

Розділ ІІІ. Держави Центрально-Східної Європи: трансформаційні процеси

11

Розвиток країн Центрально-Східної Європи після Другої світової війни

Результати Другої світової війни для народів Центрально-Східної Європи. Сталінська модель соціалізму та її втілення в Польщі, Угорщині, Болгарії, Румунії, Чехословаччині. Особливості розвитку Югославії. Доля українців у країнах Центрально-Східної Європи. Операція «Вісла»

12-13

Країни Центрально-Східної Європи в 1950-1970-х роках

Спроба економічної інтеграції соціалістичного табору. Рада економічної взаємодопомоги (РЕВ). Криза комуністичних режимів країн Центрально-Східної Європи. Антикомуністичні виступи: Угорська революція 1956 р. і «Празька весна» 1968 р. Спроби модернізації суспільно-політичного устрою та радянська інтервенція в Чехословаччину. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Празька весна 1968 року»

14-15

Країни Центрально-Східної Європи та СРСР: від «відлиги» до перебудови

Завершення епохи Сталіна. «Хрущовська відлига». Наростання системних кризових явищ у країнах регіону в 70-80-х рр. ХХ ст..

16-17

Перебудова в СРСР та «оксамитові революції» в Європі

Перебудова в СРСР. «Оксамитові революції» в країнах Східної Європи. Розпад Радянського Союзу, Югославії та Чехословаччини. Політичні, економічні, соціальні та національні трансформації. Орієнтовні теми навчальних проектів: Роль лідерів у трансформаційних процесах у країнах Східної Європи на зламі 1980-1990-х рр.. (на прикладі Вацлава Гавела, Лехи Валенса, інших)

18

Країни Центрально-Східної Європи на початку ХХІ ст..

Країни Центрально- Східної Європи на початку ХХІ ст.., їхня роль у сучасних міжнародних відносинах. Політична, економічна та ідеологічна експансія Росії в регіоні

19

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ ІІІ. Держави Центрально-Східної Європи: трансформаційні процеси

Розділ ІV. Держави Азії, Африки та Латинської Америки: вибір шляхів розвитку

20-21

Японія, Китай, Індія в післявоєнний період

Японія. Повоєнне реформування держави. Хірохіто. Джерела та наслідки економічного піднесення. Внутрішньо- та зовнішньополітичні пріоритети. Китай. Проголошення КНР. Культ особи Мао Цзедуна. «Великий стрибок», комуни, культурна революція. Трансформаційні процеси в Китаї на зламі ХХ – ХХІ ст.. Ден Сяопін. Утворення Індійської республіки та Пакистану. Конфесійне протистояння в регіоні. ІНК. Індіра Ганді. Індія на зламі ХХ – ХХІ ст.. Орієнтовні теми практичних занять: «Моделі інноваційного розвитку нових азійських незалежних держав». Орієнтовні теми для написання есе: «Сучасні країни Азії: діалог західної та східної цивілізацій»

22-23

Ізраїль, ісламський світ та Африка в післявоєнний період

Утворення Ізраїлю. Близькосхідна проблема та шляхи її врегулювання. Ісламська революція в Ірані. «Арабська весна». Конфлікт у Сирії. Терористична діяльність. Ісламська держава Іраку і Леванту. Деколонізація Африки. Крах апартеїду. Країни регіону на зламі ХХ-ХХІ ст..

24

Латинська Америка в післявоєнний період

Латинська Америка: особливості соціально-економічного та політичного розвитку країн регіону. Революція на Кубі. Фідель Кастро. Проблеми політичного та економічного життя латиноамериканських держав на зламі ХХ-ХХІ ст..

25

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ ІV. Держави Азії, Африки та Латинської Америки: вибір шляхів розвитку

Розділ V. Міжнародні відносини

26

Холодна війна

Динаміка «холодної війни». Протистояння НАТО і ОВД. Прояви міжнародної напруженості (Берлінська криза, війна в Кореї, Карибська криза, війни у В’єтнамі й Афганістані)

27

Період розрядки

Період «розрядки» в міжнародній політиці. Гельсінська конференція 1975 р. Орієнтовні теми практичних занять: «Міжнародні відносини другої половини ХХ – початку ХХІ ст.. точки перетину інтересів»

28

Від біполярного до багатополярного світу

Рецедиви «холодної війни» на зламі ХХ-ХХІ ст.. Від біполярного до багатополярного світу. Проблема міжнародного тероризму. Агресія Росії проти України в 2014 р. Російсько-українська війна. Орієнтовні теми практичних занять: «Демонтаж результатів періоду розрядки: причини і наслідки»

29

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ V. Міжнародні відносини

Розділ VI. Повсякденне життя і культура

30

Соціально-економічна сфера сучасного світу

Науково-технічна революція: наукові відкриття, нові галузі наук, високі технології, інтеграція науки і виробництва. Зміни у змісті та характері праці, соціальній структурі суспільства, якості життя людей країн світу. Розвиток систем соціального забезпечення. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Винаходи ХХ ст.., які скоротили відстані та змінили світ»

31-32

Становлення інформаційного суспільства

Становлення постіндустріального (інформаційного) суспільства. Культура «віртуальної реальності». Освітні системи. Університети як автономні осередки науки й освіти. Розвиток літератури, образотворчого мистецтва, архітектури, музики, театру, кіно й спорту: провідні тенденції. Орієнтовні теми практичних занять: «Модерне (індустріальне) та постмодерне (інформаційне) суспільства: тяглість та зміни»

33

Навчальний проект

Орієнтовні теми навчальних проектів: «Людина другої половини ХХ і початку ХХІ ст..: творець, митець, захисник»; «Галерея сучасного мистецтва»; «Олімпійські ігри в сучасному світі»; «Визначні пам’ятки сучасної архітектури (створення інтерактивної карти)».

34

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ VI. Повсякденне життя і культура

35

Узагальнення до курсу

Основні тенденції розвитку світу в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.. Національні та глобальні виклики. Виміри цінностей людського буття в сучасному світі. Україна у світовому співтоваристві.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.