Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Календарно-тематичне планування із зарубіжної літератури для 9 класу за ІІ семестр

Зарубіжна література

Для кого: 9 Клас

18.07.2021

150

32

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування уроків зарубіжної літератури для 9 класу за ІІ семестр за новою програмою (за підручником Волощук). Програмові твори, позакласне читання, розвиток мовлення, контрольні роботи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

9 КЛАС

ІІ СЕМЕСТР

ДАТА

ЗМІСТ ПРОГРАМОВОГО МАТЕРІАЛУ

Д/З

ПОВТОРНИЙ ІНСТРУКТАЖ З БЖД

РЕАЛІЗМ


Поняття про реалізм та історія його формування. Характерні ознаки реалізму як літературного напряму (зв'язок із дійсністю, аналітизм, типовість образів і ситуацій, розкриття впливу соціального середовища на людину, критичний пафос, дослідження життя суспільства, психологізм та ін.). Взаємодія реалізму з іншими напрямами XIX ст. (романтизмом, натуралізмом).Оноре де Бальзак (1799-1850). «Гобсек». Основні віхи творчості та особливості світогляду письменника. «Людська комедія»: історія написання, художня структура, тематика і проблематика, образи.Повість «Гобсек» у структурі «Людської комедії».Сюжетно-композиційні особливості твору («розповідь у розповіді»).Багатогранність образу Гобсека (як соціального типу доби, як філософа та ін.).Засоби його створення (портрет, психологічна деталь, монолог, вчинки, філософське ставлення до життя та ін.).Микола Васильович Гоголь (1809-1852). Петербурзький етап життя і творчості пись-менника. «Ревізор». Творча історія п’єси.Засоби комічного у творі.Специфіка художнього конфлікту і жанру п’єси.«Шинель». Цикл петербурзьких повістей: основні теми і проблеми. Побутовий, психологічний і філософський плани повісті «Шинель». Особливості сюжету і композиції.Образ Башмачкіна та засоби його створення. Образ столиці (як чужого й ворожого для людини простору).Трактування фіналу, значення елементів фантастики в реалістичному творі. Тема «маленької людини».Контрольна робота №4 з теми: «Реалізм» (Комбіновані завдання)


ТЕМАТИЧНА

НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ

КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ.


«Стара» і «нова драма». Зміни в драматургії кінця XIX – початку XX ст.Генрік Ібсен (1828-1906). «Ляльковий дім». Роль Г. Ібсена в розвитку світової драматургії, його новаторство.«Ляльковий дім» як соціально-психологічна драма. Особливості драматичного конфлікту та розвиток сценічної дії (зовнішньої і внутрішньої).Композиція п’єси. Образна система.Підтекст. Символіка. Відкритість фіналу.Бернард Шоу (1856-1950). «Пігмаліон». Особливості світогляду Б. Шоу.Специфіка втілення античного міфу у п’єсі «Пігмаліон».Динаміка образу Елізи Дулітл.Ідеї «одухотворення» людини і життя засобами мистецтва, збереження національної культури, розвитку мови.РМ №3 (у). Порівняльна характеристика героїв творів Г. Ібсена та Б. ШоуПЧ №3. Шарлотта Бронте. «Джейн Ейр»Контрольна робота №5 з теми: «Нові тенденції у драматургії кінця XIX – початку XX ст.» (Твір «Проблема соціальної нерівності жінок у суспільстві на основі прочитаних творів»)


ТЕМАТИЧНА

ЛІТЕРАТУРА XX-XXI СТ.

ЖИТТЯ, ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА


Аналіз контрольного твору

Михайло Опанасович Булгаков. (18911940). «Собаче серце». Українські сторінки життя і творчості М. О. Булгакова. М. О. Булгаков і влада, трагедія митця.«Собаче серце» як метафора соціальних експериментів революційної доби.Конфлікт натовпу, масової свідомості та інтелекту, культури.Персонажі-«двійники» (Шаріков – Швондер)Рей Дуглас Бредбері (1920-2012). «451° за Фаренгейтом». Тривога за майбутнє суспільства в романі-антиутопії «451 за Фаренгейтом».Тема знецінення культури.Провідні мотиви твору – книги (читання), пожежі, тотального контролю, інакомислення тощо.Натовп і влада. Важке прозріння особистості в тоталітарному суспільстві.Екранізація твору Р. Бредбері «451° за Фаренгейтом»РМ №4 (п). Написання есе. Рецензія.Контрольна робота №6 з теми: «Література XX-XXI ст.» (Комбіновані завдання)ПЧ №4. Кіноповісті та кіноромани. Ден Браун. «Інферно» (США, 2016, реж. Рон Ховард)


ПІДСУМКИ


Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.


ТЕМАТИЧНА

ІІ СЕМЕСТР

СКОРИГОВАНА

РІЧНА

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.