Зараз в ефірі:
Семінар:
«
Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні
»

Календарно-тематичне планування із зарубіжної літератури для 7 класу за ІІ семестр

Зарубіжна література

Для кого: 7 Клас

18.07.2021

103

30

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування уроків зарубіжної літератури для 7 класу за ІІ семестр за новою програмою (за підручником Волощук). Програмові твори, позакласне читання, розвиток мовлення, контрольні роботи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

7 КЛАС

ІІ СЕМЕСТР

ДАТА

ЗМІСТ ПРОГРАМОВОГО МАТЕРІАЛУ

Д/З

ПОВТОРНИЙ ІНСТРУКТАЖ З БЖД

ДРУЖБА І КОХАННЯ


Олександр Сергійович Пушкін (1799-1837). «19 жовтня 1825 року». Дитинство і юність О.С. Пушкіна.Уславлення дружби й вірності у вірші О.С. Пушкіна «19 жовтня». Авторські спогади і роздуми у творі.Олександр Грін (1880-1932). «Пурпурові вітрила». Поєднання реального і фантастичного в повісті.Основний конфлікт твору (Каперна – мрія).Ассоль і Грей.Символіка образу пурпурових вітрил.РМ №3 (у). Аналіз проблемного питанняВірші зарубіжних поетів про дружбу і кохання Р. Бернс «Любов», Г. Гейне «Коли настав чудовий май…», К.М. Симонов «Жди меня…». Поетизація високого почуття, розкриття його сутності.


НАПАМ’ЯТЬ: Р. БЕРНС. «ЛЮБОВ», Г. ГЕЙНЕ. «КОЛИ НАСТАВ ЧУДОВИЙ МАЙ…», К. СИМОНОВ «ЖДИ МЕНЯ…»

(1 ЗА ВИБОРОМ)


Виразне читання напам’ять вивчених поезій

Контрольна робота №4 з теми: «Дружба і кохання» (Комбіновані завдання)


ТЕМАТИЧНА

ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕТЕКТИВ


Детектив як жанр літератури, характерні ознаки жанру. Жанрове розмаїття детективів.

Едгар Аллан По (1809-1849). «Золотий жук». Е. А. По – засновник жанру детективу у світовій літературі. Захопливий сюжет повісті «Золотий жук».Особливості композиційної будови твору – «розповідь у розповіді», її художнє значення (поєднання різних точок зору, створення емоційної напруги, таємничої атмосфери та ін.).Образи Вільяма Леграна, Джупітера, оповідача.Артур Конан Дойл (1859-1930). «Записки про Шерлока Холмса» («Пістрява стрічка»). А. Конан Дойл – відомий автор класичних детективів, популярність його героїв у різних країнах. Особливості сюжету і композиції оповідань про Шерлока Холмса.Шерлок Холмс як безпосередній учасник розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка». Сутність «дедуктивного методу» Шерлока Холмса, утвердження в його образі сили інтелекту і моральних якостей.Доктор Ватсон як оповідач. Різні точки зору на події як художній прийом створення атмосфери таємничості.Екранізація твору А.К. Дойла «Пістрява стрічка»Контрольна робота №5 з теми: «Літературний детектив» (Твір «Закони детективного жанру в творах Е.А. По та А.К. Дойла»).


ТЕМАТИЧНА

СВІТОВА НОВЕЛА


Аналіз контрольного твору

Новела як літературний жанр, її характерні ознаки, різновиди.О. Генрі (1862-1910). О. Генрі – майстер новели. Новела «Останній листок» – гімн людині, котра здатна на самопожертву заради ближнього.Специфіка розкриття образу Бермана (непримітна зовнішність, невдаха, найкращий «шедевр» митця). Образи дівчат, їхня динаміка (Сью, Джонсі). Особливості художньої мови новели, розповідач.«Дари волхвів». Моральні цінності в новелі.Біблійні мотиви у творі, художні деталі.Герберт Джордж Уеллс (1866-1946). «Чарівна крамниця». Видатний англійський фантаст Г.Дж. Уеллс. Точка зору дорослого і дитини в новелі «Чарівна крамниця».«Дива» та їхнє сприйняття персонажами. Оповідач твору (батько). Особливості дитячого світу. Роль елементів фантастики.ПЧ №3. Рюноске Акутаґава. «Павутинка»РМ №4 (п). Порівняльна характеристика новел


СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА

Я І СВІТ


Айзек Азімов (1920-1992). «Фах».Роздуми про майбутнє людини і людства.Образ Джорджа Плейтена. Проблема духовної реалізації людини.Розуміння сутності культури й освіти, призначення людини в сучасному світі.Утвердження сили людського інтелекту, самостійності мислення, творчої уяви, моральних цінностей.Діана Вінн Джонс (1934-2011). «Мандрівний замок Хаула».Поєднання елементів казки і детективу у творі.Образ Софі, світ її мрій, бажань, жахів.Значення художнього прийому чаклунства у творі.Контрольна робота №6 з теми: «Світова новела. Сучасна література» (Комбіновані завдання)ПЧ №4. Корнелія Функе. «Чорнильне серце»


ПІДСУМКИ


Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.


ТЕМАТИЧНА

ІІ СЕМЕСТР

СКОРИГОВАНА

РІЧНАВідображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.