Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Календарне планування з трудового навчання для 4 класу

Трудове навчання

Для кого: 4 Клас

19.10.2019

4721

464

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування з трудового навчання для учнів 4 класу (за підручником І. М. Веремійчик, В. П. Тименко). Складено згідно оновленої програми "Трудове навчання" для ЗНЗ 1-4 класів. Для вчителів початкових класів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ

(До підручника «Трудове навчання»)

Автори: І. М. Веремійчик, В. П. Тименко

35 годин

Тема уроку

Дата

Примітки

Тема 1. Комбінування природних, штучних та пластичних матеріалів (4 год)

1.

Вступний інструктаж з БЖД. Ознайомлення з матеріалами, інструментами та правилами безпечної праці. Практична робота. Виготовлення виробів з природних та пластичних матеріалів.

2.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення виробів з природних та пластичних матеріалів.

3.

Інструктаж з БЖД. Загальні відомості про способи виготовлення рухомих моделей із паперу і картону. Практична робота. Виготовлення паперових моделей з рухомими деталями («Кумедний крокодил»).

4.

Інструктаж з БЖД. Конструювання рухомих моделей з картону та паперу. Практична робота. Виготовлення паперових моделей з рухомими деталями «Веселе мишеня».

Тема 2. Сюжетна витинанка (3 год)

5.

Первинний інструктаж з БЖД. Уявлення про особливості сюжетних витинанок різних регіонів України. Послідовність виготовлення виробів технікою витинанки. Практична робота. Виготовлення композицій технікою витинанки: «Два жадібні ведмедики».

6.

Інструктаж з БЖД.  Практична робота. Виготовлення композицій технікою витинанки: «Два півники горох молотили».

7.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення композицій технікою витинанки: «Ангел – охоронець» (оздоблення виробу прикрасою в техніці витинанки.

Тема 3. Виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Колаж. (4 год)

8.

Первинний інструктаж з БЖД. Послідовність виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Способи кріплення елементів. Практична робота. Виготовлення штучних квітів об’ємної форми з паперу.

9.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення штучних квітів об’ємної форми: «Квіткова композиція в коробці».

10.

Інструктаж з БЖД. Поняття про колаж. Комбінування різноманітних матеріалів для створення композиції-колажу.  Практична робота. Виготовлення сюжетної композиції-колажу «Пори року».

11.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення сюжетної композиції-колажу за власним задумом. 

Тема 4. Робота з пластичними матеріалами (4 год)

12.

Первинний інструктаж з БЖД. Пластичні матеріали для виготовлення виробів (пластилін, глина, полімерна глина, солоне тісто). Практична робота. Виготовлення з пластиліну об’ємних фігур тварин, героїв мультфільмів, казок: «Декоративний півник».

13.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення з пластичних матеріалів об’ємних фігур тварин, героїв мультфільмів, казок: Білочка – ласунка».

14.

Інструктаж з БЖД. Виготовлення з пластиліну об’ємних фігур тварин, казкових героїв з творчим доповненням. Практична робота. «Бременські музиканти».

15.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Створення колективних композицій із виготовлених виробів запропонованої вчителем тематики.

Тема 5. Робота з сучасними штучними матеріалами (3 год)

16.

Первинний інструктаж з БЖД. Властивості штучних матеріалів: пластик, поролон, синтепон, вата. Послідовність виготовлення простих виробів із використанням пластику, поролону, синтепону, вати. Практична робота. Аплікація з пінопластових кульок «Зима».

17.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Конструювання виробів з пластмасової тари «Святковий сувенір».

18.

Інструктаж з БЖД. Практична робота. Виготовлення іграшок з поролону.

Тема 6. Робота з тканиною та нитками (6 год)

19.

 Первинний інструктаж з БЖД. Плетіння. Способи плетіння зі стрічок, товстих ниток, шнурів. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою плетіння. Практична робота. Виготовлення закладки технікою плетіння.

20.

Інструктаж з БЖД. Плетіння . Практична робота. Виготовлення ляльки-мотанки технікою плетіння. 

21.

Інструктаж з БЖД. Вишивання. Оздоблення виробів технікою вишивки. Основні прийоми роботи технікою вишивки. Витягування нитки з основи. Шов «уперед голка». Шов «назад голка». Послідовність виготовлення виробів технікою вишивки. Практична робота. Оздоблення серветки швами «вперед голка» та «назад голка».

22.

Інструктаж з БЖД. Вишивання . Практична робота. Вишивання манишки.

23.

Інструктаж з БЖД. Об’ємна аплікація з тканини та ґудзиків. Послідовність виготовлення об’ємної аплікації на тканині з використанням ґудзиків. Пришивання ґудзиків на ніжці. Практична робота. Виготовлення об’ємних виробів «Котик на килимку».

24.

Інструктаж з БЖД. Об’ємна аплікація з тканини та ґудзиків. Практична робота. Виготовлення м’якої іграшки «Зайчик» (або за вибором учнів).

Тема 7. Пап’є-маше. Об’ємні вироби з дроту (7 год)

25.

Первинний інструктаж з БЖД. Ознайомлення з технікою пап’є-маше. Матеріали, інструменти та пристосування для виготовлення виробу технікою пап’є-маше. Послідовність виготовлення виробів технікою пап’є-маше. Практична робота. Виготовлення (парно) декоративної тарілочки, чашки, вази, тощо.

26.

Інструктаж з БЖД. Пап’є-маше. Практична робота. Виготовлення (парно) декоративної тарілочки, чашки, вази, тощо.

27.

Інструктаж з БЖД. Пап’є-маше. Практична робота. Виготовлення (парно)декоративної тарілочки, чашки, вази, тощо.

28.

Інструктаж з БЖД. Загальні відомості про дизайн, оформлення та оздоблення виробів. Техніки, матеріали, інструменти та пристосування для оформлення та оздоблення виробів. Практична робота. Оформлення та оздоблення виробів раніше засвоєними техніками та відомими матеріалами.

29.

Інструктаж з БЖД. Дизайн, оформлення та оздоблення виробів. Практична робота. Оформлення та оздоблення виробів раніше засвоєними техніками та відомими матеріалами.

30.

Інструктаж з БЖД. Виготовлення об’ємних виробів з дроту. Практична робота. Декоративні квіти з дроту.

31.

Інструктаж з БЖД. Виготовлення об’ємних виробів з дроту. Практична робота. Іграшки з дроту, хутра та ниток.

Тема 8. Самообслуговування (4 год)

32.

Первинний інструктаж з БЖД. Оздоблення одягу та взуття. Техніки, матеріали, інструменти та пристосування для оздоблення одягу та взуття. Практична робота. Оздоблення макетів моделей (шаблонів) одягу та взуття з картону раніше освоєними техніками.

33.

Інструктаж з БЖД. Самообслуговування. Практична робота. Національний костюм.

34.

Інструктаж з БЖД. Ознайомлення з різними видами людської діяльності та професіями, з загальними правилами безпеки життя, обладнанням, організацією праці, готовими виробами.

35.

Інструктаж з БЖД. Підсумковий урок за рік. Виставка - презентація кращих робіт учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.