Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Реалізація професійної діяльності та розвиток цифрової компетентності педагога через обмін методичними матеріалами в цифрових бібліотеках
»

Календарне планування з історії України 11 клас

Історія України

Для кого: 11 Клас

27.08.2020

638

44

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування з історії України в 11 класі ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ (Рівень стандарту) підручник О. Гісем 11-й клас (52 год) навчальний рік 2020-2021
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

(Рівень стандарту)

11-й клас (52 год)

Тема

Дата

Пимітки

Повторення. Уроки Другої Світової війни. Періодизація історії України другої половини ХХ – початку ХХІ ст.. Особливості курсу історії України 1945-2017 рр. Завдання і структура курсу.

Вступ. Періодизація історії України другої половини ХХ – початку ХХІ ст.. Особливості курсу історії України 1945-2017 рр. Завдання і структура курсу.

Україна на міжнародній арені. Україна – спів засновниця ООН. Встановлення кордонів УРСР у міжнародних договорах. Обмін територіями 1951 р. Участь УРСР у міжнародних організаціях.

Західна Україна в повоєнні роки. Посилення радянізації та репресії у західних областях УРСР. Український визвольний рух у 1944-1950-х рр.. Василь Кук. Велика блокада. Обмін населенням між Польщею й УРСР. Масові депортації (1944-1946 рр.) Операції «Вісла» і «Захід». Ліквідація УГКЦ у 1946-1949 рр.

Практичне заняття. Вирвані з коренем. Депортації українців у 1944 – 1951 рр.: причини, етапи, наслідки (дослідження тематичних документів).

Економічне та суспільно-політичне життя. Внутрішньополітична й економічна ситуація УРСР. Масовий голод 1946-1947 рр. Ідеологічні кампанії. «Чистки» творчої інтелігенції.

Економічне та суспільно-політичне життя. Масовий голод 1946-1947 рр. Ідеологічні кампанії. «Чистки» творчої інтелігенції.

Культура та повсякденне життя в перші повоєнні роки. Відбудова системи освіти. Наука. Література. Володимир Сосюра. Максим Рильський. Образотворче мистецтво. Музика та кінематограф. Повсякденне життя в перші повоєнні роки.

Урок узагальнення, контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділу 1 «Україна в перші повоєнні роки».

УРСР у першій половині 1950-х рр. Внутрішньополітична ситуація в УРСР у першій половині 1950-х рр. Стан промисловості і сільського господарства. Військово-промисловий комплекс. Участь українців у повстаннях у сталінських концтаборах.

Десталінізація ХХ з’їзд КПРС. Десталінізація і лібералізація суспільного життя. Реабілітація жертв сталінських репресій.

УРСР у другій половині 1950-х – першій половині 1960-х рр. Відлига. Адміністративно-територіальні зміни. Уведення Кримської області до складу УРСР.

УРСР у другій половині 1950-х – першій половині 1960-х рр. Відлига. міни в управлінні господарством. Раднаргоспи. Соціальні наслідки економічної політики другої половини 1950-х-першої половини 1960-х рр.

Практичне заняття. Входження Кримської області до складу УРСР: міфи та реальність (дослідження документів).

Зародження дисидентського руху. Зародження дисидентського руху в Україні та його течії. Левко Лук’яненко. Антирадянські виступи 1960-х рр..

Тенденції розвитку науки, освіти, культури. Науково-технічна революція: внесок українців. Сергій Корольов. Реформи освіти та процеси зросійщення. Антирелігійна кампанія. Відлига в мистецтві. Ліна Костенко. Іван Драч. Василь Стус. Розвиток спорту.

Урок узагальнення, контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділу 2 «Україна в умовах десталінізації».

Політико-ідеологічна криза радянського ладу в УРСР. Ідеологічні орієнтири партійно-радянського керівництва. Конституція УРСР 1978 р. Зміни в соціальній та національній структурі населення.

Практичне заняття. Конституції УРСР: «сталінська» і «розвинутого соціалізму» (порівняння Основних законів 1937 і 1978 рр.).

Дисидентський рух у 1970-1980-х рр. Дисидентський рух: течії, форми і методи боротьби. Іван Дзюба: «Інтернаціоналізм чи русифікація». Михайло Брайчевський: «Приєднання чи воз’єднання».

Дисидентський рух у 1970-1980-х рр. Іван Дзюба: «Інтернаціоналізм чи русифікація». Михайло Брайчевський: «Приєднання чи воз’єднання».

Практичне заняття. Український самвидав: теми, ідеї, автори.

Початок економічної кризи. Повсякденне життя в місті та на селі. Економічна ситуація в УРСР. Продовольчі програми.

Освіта, наука, література та мистецтво в період застою. Розвиток освіти та науки. Формування опозиційних течій у культурі. Українське мистецтво. Досягнення українських спортсменів. Молодіжний неформальний рух в Україні.

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділу 3 «Україна в період загострення кризи радянської системи».

Початок перебудови в СРСР.. Початок перебудови в СРСР. Стан економіки. Шахтарські страйки. Поглиблення диспропорцій рівня життя населення.

Чорнобильська катастрофа.

Практична робота. «За живе…» Непоправні наслідки Чорнобильської трагедії.

Зміни в ідеології та в суспільному житті періоду перебудови. Гласність і політичний плюралізм на українських теренах. Активізація національно-демократичного руху. Зміни в політичному керівництві УРСР.

Формування багатопартійної системи. Культурно-мистецьке життя як вираження суспільних настроїв. Фестиваль «Червона рута». Релігійне відродження.

УРСР в 1990-1991 рр. Проголошення незалежності. Вибори до ВР УРСР і до місцевих рад 1990р. Декларація про державний суверенітет України. Революція на граніті. Створення АРК. Меджліс кримсько-татарського народу. Спроба державного перевороту в СРСР у серпні 1991 р. Акт проголошення незалежності України. Референдум і вибори Президента України 1 грудня 1991 р. Л. Кравчук. Розпад СРСР. Міжнародне визнання України.

Створення АРК. Меджліс кримсько-татарського народу. Спроба державного перевороту в СРСР у серпні 1991 р

Акт проголошення незалежності України. Референдум і вибори Президента України 1 грудня 1991 р. Л. Кравчук. Розпад СРСР. Міжнародне визнання України.

Практичне заняття. Злочини комуністичного режиму. Уроки для України сьогодні.

Урок узагальнення, контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділу 4 «Відновлення незалежності України».

Україна в 1991-1998 рр. Державотворчі процеси в умовах незалежності України. Повернення кримських татар на історичну батьківщину. Питання адміністративно-політичного статусу Криму.

Суспільно-політичне життя. Особливості формування багатопартійності в незалежній Україні. Конституція України 1996 р. Економіка України в 1991-1998 рр. Запровадження гривні. Демографічні процеси. Трудова еміграція.

Україна в 1998-2004 рр. Економіка України в 1998-2004 рр. Олігархічна система. Початок інтеграції української економіки в європейський і світовий економічний простір.

Політична розбудова суспільства. Л. Кучма. Рухи протесту на початку 2000-х. Конфронтація навколо о-ва Тузла.

Помаранчева революція. Помаранчева революція. В. Ющенко. Конституційна реформа 2004 р. Україна в системі міжнародних відносин.

Практичне заняття. Державне будівництво в незалежній Україні: особливості, здобутки, проблеми.

Урок узагальнення, контролю і корекції навчальних досягнень учнів роздулу 5 «Становлення України як незалежної держави»

Соціально-економічний розвиток і суспільно-політичне життя України в 2005-2013 рр. В. Янукович. Загострення відносин із Російською Федерацією. Орієнтовні теми практичних занять: «Екологічні проблеми України. Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи».

Євромайдан і його переростання в Революцію гідності. Революція Гідності. Небесна Сотня. Окупація та анексія Криму Російською Федерацією.

Агресія Росії проти України. Російсько-українська війна. О. Турчинов, П. Порошенко.

АТО і гібридна війна Росії проти України. Гібридна війна. Бойові дії на сході України. АТО в Донецькій і Луганській областях. Добровольчі батальйони. Волонтерський рух. Реакція світової спільноти на агресію РФ проти України. Спроби мирного врегулювання.

Практичне заняття. Зовнішні та внутрішні загрози суверенітету України в умовах гібридної війни.

Соціально-економічний розвиток України після 2014 р.

Євроінтеграційні процеси в Україні після 2014 року. Євроінтеграційний поступ України: економічні та політичні аспекти. Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Режим безвізового в’їзду в країни ЄС для громадян України.

Особливості культурного розвитку України після 2005 року. Релігійне життя. Особливості культурного розвитку України останнього десятиліття. Релігійне життя. Зміни в системі національної освіти

Основні тенденції розвитку науки. Розвиток спорту та здобутки українських спортсменів. Література та мистецтво. Міжнародні пісенні конкурси Євробачення в Україні. Українці у світі.

Узагальнення.

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділу 6 «Творення нової України».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.