Календарне планування 2 клас

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
У місті опер Мета:  Навчальна: дати визначення поняттям «соліст», «хор», «голос»;  Розвивальна: розвивати емоційну сферу та уяву учнів, навички уважного слухача й виконавця, здібності тонко відчувати й розуміти зміст і характер музичних творів; підтримувати весняні настрої учнів засобами музики;  Виховна: виховувати в учнів музичну культуру.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

У місті опер

Мета:

 • Навчальна: дати визначення поняттям «соліст», «хор», «голос»;

 • Розвивальна: розвивати емоційну сферу та уяву учнів, навички уважного слухача й виконавця, здібності тонко відчувати й розуміти зміст і характер музичних творів; підтримувати весняні настрої учнів засобами музики;

 • Виховна: виховувати в учнів музичну культуру.

Музичний матеріал:

М. Коваль. Тема Кози, хор козенят «Цілий день співаєм, граєм», тема Вовка з опери «Вовк та семеро козенят»; поспівка «Коляд, коляд, колядниця». Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрет М. Коваля; зображення палаців, оркестру, фрагмента оперної вистави.

Обладнання: ТЗН; дитячі музичні інструменти; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Учні входять до класу під музичний супровід («Зимонька-зима» А. Мігай).

 1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші подорожі країною Музика були дуже різноманітними: разом із Музикою ми відвідали Норвегію, Німеччину, Росію; дізналися про музику, яку склав народ та яку створили композитори, ознайомились із трьома «китами», тобто жанрами музики,— піснею, танцем та маршем. А сьогодні на нас чекає подорож до красивого палацу, де можна не тільки почути, але й побачити різні цікаві історії, що розповідатимуть нам мовою музики. У цьому палаці на нас очікує зустріч ще з одним музичним жанром. Чи здогадалися ви, куди саме ми сьогодні помандруємо?

3.ОСНОВНА ЧАСТИНА

Демонстрація ілюстрації.

Які чудові палаци — урочисті, красиві! Це незвичайні будинки — це будівлі театрів, де панує музика. Якщо ми зайдемо до театру, то спочатку потрапимо у фойє — просторе приміщення, де можна, зняти верхній одяг та трохи відпочити. Потім ми пройдемо до великої зали зі зручними кріслами, великою сценою та оркестровою ямою перед нею, де розміщуються музиканти. Отже, займаємо свої місця! Повільно гаснуть люстри, і тільки з оркестрової ями ллється таємниче світло. Музиканти, тримаючи різні музичні інструменти, завмерли в очікуванні. Велика завіса, що закриває сцену, здається нерухомою. Ще мить — і почнеться казка!

Ось між музикантами йде людина — це диригент. Але зараз він перетвориться на справжнього чарівника: підніме свою чарівну паличку — і зазвучить музика! Ще один помах паличкою — відкривається завіса і починається казка! Але це незвичайна казка: у ній усі герої спілкуються співаючи. Коли співає один артист — його звуть солістом, а коли на сцені багато дійових осіб співають разом — ми знаємо, що це співає хор.

Чи здогадалися ви, як називають цю музичну виставу? Так, це — опера, музична вистава, у якій усі герої співають, і тому театр, де відбувається опера, називають оперним.

Пишуть опери композитори. Вони справжні казкарі, і, мабуть, тому вони часто звертаються до казки.

Слухання музики

Ілюстрація до казки «Вовк та семеро козенят».

Розгляньте малюнок.

 • Яку казку він вам нагадує? («Вовк та семеро козенят»)

 • Хто є персонажами цієї опери? (Коза, козенята і Вовк)

Композитор Маріан Коваль за сюжетом цієї казки створив оперу. Послухайте кілька фрагментів опери та спробуйте впізнати персонажів.

Слухання фрагментів опери «Вовк та семеро козенят» М. Коваля (тема Кози, хор козенят, тема Вовка)

 • Чи можете ви здогадатися, хто зараз співає?

 • Якими є голоси Кози, козенят та Вовка? (Високі, низькі, грубі, ніжні) Найдавніший і надзвичайний інструмент — це людський голос. У кожного з нас він має неповторний тембр.

Вокально-хорова робота

Виконання поспівки «Коляд, коляд, колядниця»

Учитель. Намалюйте ритмічний рисунок поспівки «Коляд, коляд, колядниця».

Ко - ляд, ко - ляд, ко – ляд – ни - ця, доб - ра з ме - дом па –ля – ни - ця.

А без ме - ду не та - ка, дай - те, тіт - ко, п’я – та - ка.

Розучування хору козенят «Цілий день співаєм, граєм» з опери «Вовк та семеро козенят» М. Коваля

4. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Бесіда

 • Як називається театр, у якому можна переглянути оперу?

 • Що таке опера?

 • За якою казкою М. Коваль написав оперу?

Учні виходять із класу під музичний супровід (хор козенят «Цілий день співаєм, граєм» з опери «Вовк та семеро козенят» М. Коваля).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.