Календарне планування 2 клас

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Урок 15 Тема. Святкуємо разом із музикою Мета  Навчальна: розкрити поняття «колядка», «щедрівка», «обробка»; надати учням уявлення про музику як мистецтво, що розповідає про життя людей і навколишній світ мовою звуків, про вокальну та інструментальну музику; підготувати учнів до уроку узагальнення знань;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 15

Тема. Святкуємо разом із музикою

Мета

  • Навчальна: розкрити поняття «колядка», «щедрівка», «обробка»; надати учням уявлення про музику як мистецтво, що розповідає про життя людей і навколишній світ мовою звуків, про вокальну та інструментальну музику; підготувати учнів до уроку узагальнення знань;

  • Розвивальна: розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності; розвивати вокально-хорові навички, творчі здібності учнів;

  • Виховна: виховувати музичну культуру та моральні якості (доброту, співчуття, людяність, любов до рідного краю та народних традицій).

Музичний матеріал: українські народні пісні «Ой, сивая та зозуленька», «Щедрик» в обробці М. Леонтовича; колядка «Я маленький пастушок».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрет М. Леонтовича.

Обладнання: ТЗН; дитячі музичні інструменти; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні входять до класу під музичний супровід (українська народна пісня «Щедрик» в обробці М. Леонтовича).

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Незабаром свято — Новий рік. Ми відчуваємо передноворічне хвилювання. Що принесе Новій рік? Які подарунки? Які приємні сюрпризи? Ми також хотіли б привітати своїх рідних, друзів, сусідів із цим святом. Як це зробити найкраще? Звісно — піснею! Пісні, у яких ми бажаємо щастя й добробуту добрим людям,— це особливі пісні.

  • Чи відомі вам вони?

3. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Наші пращури — сміливі, працьовиті люди, але явища природи були для них незрозумілими, таємничими. Тому, хвилюючись за врожай і власну долю, наші пращури намагалися задобрити сили природи за допомогою різноманітних обрядів із піснями, танцями та дійствами.

Вечір напередодні Нового року називають Щедрим. Пісні, що виконували цього дня, назвали відповідно щедрівками. Зазвичай їх виконували дівчата.

На Новий рік вулицями ходили гурти дітей, парубків, дівчат і колядували. Біля кожної хати вони виконували новорічні вітальні пісні — колядки, у яких величали господарів, бажали в новому році доброго врожаю, за що отримували винагороду. Коли колядники входили до хати, вони вітали господарів зі святом.

Добрий вечір, господарю, у вашій оселі!

Приміть наші побажання на свята веселі!

Хай вам радість усміхнеться зіркою ясною,

Хай вінчається вам праця славою гучною!

Слухання музики

Збираючись на святвечір, люди співали пісень. Пісні були різними: сумними та веселими, грайливими та задумливими. Коли сходила в небі перша зірка, то співали пісню «Ой, сивая та зозуленька».

Послухайте її уважно та скажіть, про що розповідає ця пісня.

Слухання української народної пісні «Ой, сивая та зозуленька» в обробці М. Леонтовича

Композиторів дуже приваблювала народна пісня. Чимало з них слухали народні пісні, збираючи їх у свою скарбницю, записували, додаючи у мелодію щось своє, тобто обробляли.

Обробка це «прикрашання» мелодії музичного твору.

Обробку цієї пісні виконав український композитор Микола Леонтович. Вокально-хорова робота

Здебільшого колядки виконували хлопці. У гумористичних колядках колядники символічно вимагають за колядування ковбасу, пироги, вареники, гроші, а коли їм відмовляють,— жартома погрожують «рознести хату», «викрутити роги у волів» тощо.

Сьогодні ми підготуємося до новорічних свят і вивчимо колядку «Я маленький пастушок».

Слухання колядки «Я маленький пастушок»; розучування з показом руху мелодії рукою

  • Як рухається мелодія?

  • Що допомогло вам зрозуміти зміст цього твору: його назва, музика чи сло¬ва?

Одним із найяскравіших творів М. Леонтовича є відомий «Щедрик».

Його мотив — це три звуки, за допомогою яких композитор побудував цілу картину народного життя. У пісні передано радісні настрої селянина, його світлі мрії про краще життя у новому році.

Послухайте цю пісню у виконанні хору та дайте відповідь на запитання.

  • Який настрій викликає ця пісня?

Слухання та розучування пісні «Щедрик» в обробці М. Леонтовича

Пісня «Щедрик» в обробці М. Леонтовича майже 100 років мандрує світом і звучить різними мовами, але душа у неї залишається українською.

4. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Бесіда

  • Які пісні виконують на новорічні та різдвяні свята?

  • Про що в них ідеться?

  • Який настрій мають колядки та щедрівки?

Учні виходять із класу під музичний супровід (українська народна пісня «Ой, сивая та зозуленька» в обробці М. Леонтовича).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.