Календарне планування 1 клас

Опис документу:
УРОК 12 Тема: Довгі та короткі звуки. Мета: дати загальне уявлення про тривалість музичних звуків, ритм, ознайомити з нотами четвертної та восьмої тривалості, розвивати ритмічний слух, увагу, вміння висловлювати свою думку та почуття, виховувати любов до музики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 12

Тема: Довгі та короткі звуки.

Мета: дати загальне уявлення про тривалість музичних звуків, ритм, ознайомити з нотами четвертної та восьмої тривалості, розвивати ритмічний слух, увагу, вміння висловлювати свою думку та почуття, виховувати любов до музики.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: малюнки зими, сніжинок, їжачка, дитячі музичні інструменти.

Музичний матеріал: Л. А. Загрудний «Сніжок», український народний танець «Метелиця».

Хід уроку

I.Організаційний момент. Музичне вітання.

Добрий день, добрий час!

Вже зима іде до нас.

II. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні ми з вами помандруємо у гості. Вам цікаво, хто нас сьогодні чекає? Отже, відгадайте загадку.

Завірюха, сніг кружляє, морозець, ой-ой, щипає.

В річці — крижана вода, вже до нас прийшла ... (зима).

Так, зима! Гарна пора року! Нас усюди супроводжує музика, вона створює святковий настрій. А з чим у вас асоціюється зима? (Зі святами, морозом, снігом, сніжинками.)

III. Вивчення нового матеріалу.

Тітонька зима до нашого приходу одягла довге плаття, а її подруги сніжинки — короткі. Заплела зима у свої коси довгі стрічки, а друзі — короткі.

Музичні звуки теж бувають довгі (їх ще називають ТА і позначають І) і короткі (ТІ-ТІ, позначають П).

Ритмічні вправи (підручник, с. 48).

Коли ми зайшли до палацу, почули барабанний бій.

Ті-ті, та!

Ті-ті, та!

Які звуки лунали? Простукайте короткі та довгі звуки, називаючи ці склади.

Чергування звуків різної тривалості у музиці називається ритмом.

Робота над віршом.

Барабан гуркотить, дріб далеко летить.

В нього пісня проста:

«Ті-ті, та! Ті-ті, та!»

Уявіть, що ви граєте на барабані. Простукайте вірш у заданому ритмі.

Тітонька зима дуже любить співати.

Вивчення поспівки «їжачок».

Засмутився їжачок: холодає, йде сніжок.

Щоб не змерзти, їжачок вдяг кожух із голочок.

Довгий звук ТА у музиці записують ось так: — це четвертна нота, а короткий ТІ —

це восьма нота.

Фізкультхвилинка.

IV. Розучування пісні Л.А. Загрудного «Сніжок».

Показ пісні

  • Яка це пісня? Чи сподобалась вона вам?

  • Як потрібно її виконувати?

Вивчення пісні.

Створення ритмічного супроводу на дитячих музичних інструментах

V. Слухання музики (укр. народний танець «Метелиця»).

  • Які картини намалювала вам музика? Що ви уявили?

  • Яке враження на вас справила музика?

  • Подумайте, чому танець так називається.

  • Як звучить музика: повільно, помірно чи швидко?

Швидкість руху музики називається темпом.

Плесніть у долоні, якщо мої слова будуть вдало описувати музику т (повільний, сумний, веселий, рухливий, жвавий, енергійний).

VI. Закріплення вивченого.

VII. Підсумок уроку.

Тітонька зима дуже вдячна вам за гарний урок.

  • Який настрій подарувала вам наша подорож?

  • Що нового дізналися на уроці?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.