Календарне планування 1 клас

Опис документу:
УРОК 6 Тема: Музиканти-чаклуни. Мета:  Формувати уявлення учнів щодо діяльності музикантів (композиторів, виконавців); дати поняття вокальної та інструментальної музики.  Розвивати вокальні навички, слух, вміння уважно слухати та висловлювати власні думки  Виховувати любов до мистецтва

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 6

Тема: Музиканти-чаклуни.

Мета:

  • Формувати уявлення учнів щодо діяльності музикантів (композиторів, виконавців); дати поняття вокальної та інструментальної музики.

  • Розвивати вокальні навички, слух, вміння уважно слухати та висловлювати власні думки

  • Виховувати любов до мистецтва

Тип уроку: комбінований

Обладнання: малюнки скрипки, балалайки, барабана, їжачка, зайчика.

Музичний матеріал: Л. Колодуб «Лялька співає», А. Філіпенко «Веселий музикант».

Хід уроку

І. Організаційна частина. Музичне привітання.

II. Актуалізація опорних знань.

  • Що таке музика?

  • Де можна її почути?

  • Хто створює музику?

  • Чим відрізняється народна музика від композиторської?

ІІІ. Оголошення теми уроку.

На сьогоднішньому уроці ми помандруємо в гості.

Відгадайте музичні загадки, і ви дізнаєтесь, хто чекає на зустріч із вами.

Лиш торкнись до колючок —

він згортається в клубок.

Не вгадаєте ніяк?

Підсказать вам? Це ... (їжак).

Я маленький, я вухатий,

попелястий, волохатий.

Я стрибаю, я тікаю,

дуже куций хвостик маю. (Заєць)

Бесіда про творців музики.

жачок має великий хист. Він вміє складати пісні та музику.

  • Як називається людина, яка створює музику? (Композитор.)

А у Зайчика дуже гарний голос — він співак, виконавець.

  • Виконавець — людина, яка виконує музику.

А як ви думаєте, хто головніший: їжачок-композитор чи Зайчик-виконавець?

Послухайте казочку. Придумайте її закінчення (підручник, с. 26). Хто важливіший — композитор чи виконавець?

І Зайчик, і їжачок — музиканти, без них не було б музики.

Музичний словник

Твори, призначені для виконання на музичних інструментах — це інструментальна музика.

А твори, призначені для співу — вокальна музика.

Фізкультхвилинка.

IV. Розучування пісні

«Веселий музикант» (муз. А. Філіпенка, слова Т. Волгіної).

  • Про кого йдеться у пісні?

  • На яких інструментах грав веселий музикант?

  • Як звучить кожен куплет?

1-й куплет — наспівний, плавний, пісенний, як «голос» скрипки.

2-й куплет — більш танцювальний, що імітує звучання балалайки.

3-й куплет — чіткий, ритмічний, маршовий, «барабанний».

(Виконання пісні з відповідними рухами).

Отже, музикантами називають композиторів, співаків, виконавців на музичних інструментах.

Гра «Веселі музиканти».

Виконання пісні у ролях.

Дівчатка — скрипалі (1-й куплет).

Вчитель — балалаєчник (2-й куплет).

Хлопці — барабанщики (3-й куплет).

V. Слухання музики

Фортепіанна п’єса Л. Колодуба «Лялька співає».

  • Який музичний інструмент звучав?

  • Чи чули ви пісню ляльки?

  • А про що вона могла б співати?

  • Яка музика звучала? Чи сподобалась вона тобі?

  • Розкажи про свої враження від прослуханого твору.

  • Яка це музика — вокальна чи інструментальна?

VI. Підсумок уроку.

  • На якому музичному інструменті ти б хотів навчитись грати? Зімітуй гру на ньому (учень показує, а діти відгадують).

  • Послухайте вірш і скажіть, чому музиканти — це добрі чаклуни (під ручник, с. 29).

  • Де можна зустрітися з музикантами?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.