Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 5
Тема: Хто створює музику.
Мета:
Ознайомити учнів з двома видами музики — народною та композиторською; ознайомити з музикою В. Моцарта.
Розвивати чуття ритму, формувати навички співацької постави.
Виховувати любов та зацікавленість до різноманітної музики.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: малюнки півня і шпака, портрети композитора В.А. Моцарта.
Музичний матеріал: В.А. Моцарт «Менует».
Хід уроку
І. Організаційна частина. Музичне вітання.
II. Актуалізація опорних знань. Розспівування.
Які пісні ви вивчили на попередніх уроках?
Яка з них вам сподобалась найбільше?
III. Оголошення теми уроку.
1. Вступна бесіда.
Звичайно, у кожної пісні є свій автор — людина, яка її створила. Але є твори, які не мають автора — їх створив народ, тобто автор і є народ. Така музика називається народною.
2. Робота з підручником ( ст.22)
Пригадайте музичні твори за малюнками. Назвіть їх.
Як ви гадаєте ці твори народні, чи композиторські?
3.Виконання пісні на вибір дітей.
IV. Розучування народної пісеньки «Сів шпак на шпаківню» за допомогою схеми у підручнику (с. 23).
Сів шпак на шпа-ків-ню, за-спі-вав шпак пів-ню:
— Ти не вмі-єш так, як я, так, як ти, не вмі-ю я!
Про кого розповідається у лічилці?
Що ви можете розповісти про цих птахів?
Як називається будиночок для шпака?
Виконання лічилки у ролях, проплескування музичного пульсу.
V. Ознайомлення з авторською музикою.
Гра «Назви професію».
Людина, яка вчить дітей ...(вчитель)
Яка лікує ... (лікар)
Яка пише вірші ... (поет)
Яка малює портрети ... (художник)
А хто пише музику? (Композитор)
Художник малює портрети,
письменник складає історії,
віршують рядочки поети...
А музика? Хто її створює?
Музичний словничок
Композитор – людина, яка створює музику
Розучування поспівочки за допомогою дзвіночків (підручник, с. 24)
Композитор повсякчас
пише музику для нас.
Пише танці та пісні
і дарує їх мені.
VI. Слухання музики.
Пригадайте, як називається людина, яка пише музику.
Бесіда про композиторську діяльність В.А. Моцарта.
Сьогодні я ознайомлю вас із творчістю відомого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Його справедливо називали музичним дивом: у чотири роки він грав на різних музичних інструментах і робив спроби писати музику. А коли хлопчику виповнилося шість років (він був вашим однолітком створив п’єсу «Менует».
Музичний словничок
Менует — це старовинний танець, який танцювали на балах.
Послухайте менует. Яка його музика: велична, легка, ритмічна, плавна, чітка?
Що ви уявили під час слухання?
Розгляньте малюнок у підручнику (с. 25) і спробуйте підібрати танцювальні рухи.
Повторне слухання твору.
VII. Підсумок уроку.
Що нового ви дізналися на уроці?
Як називається музика, яку створив народ?
Хто такий композитор?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»