Календарне планування 1 клас

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Урок № 35 Тема. Музична мозаїка (завершення) Мета: навчальна: узагальнити вивчений учнями упродовж року матеріал; з’ясувати ступінь засвоєння та розуміння учнями музики як мистецтва, що розповідає про життя людей і навколишній світ, а також ступінь усвідомлення особливостей емоційного змісту музики;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок № 35

Тема. Музична мозаїка (завершення)

Мета:

навчальна: узагальнити вивчений учнями упродовж року матеріал; з’ясувати ступінь засвоєння та розуміння учнями музики як мистецтва, що розповідає про життя людей і навколишній світ, а також ступінь усвідомлення особливостей емоційного змісту музики;

розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію учнів; виконувати пісні, вивчені протягом року;

виховна: виховувати інтерес і любов до музики.

Музичний матеріал: музичні твори, вивчені протягом року.

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрети композиторів; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; оповідання В. Біанки «Музична канарка».

Обладнання: музичні інструменти; СD-програвач; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок узагальнення знань, умінь і навичок.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід (український народний танець «Гопак»).

1. Організаційний момент

 • Перевірка готовності класу до уроку

 • Музичне вітання

2. Мотивація навчальної діяльності

Послухайте оповідання В. Біанки «Музична канарка».

Була у моєї бабусі канарка. Бабуся її дуже берегла, адже канарка була тоненька, ніжна — уся жовтенька,— і співала чудово. Ця канарка також музику обожнювала, але лише гарну. Бабуся їй завжди найкращі свої платівки ставила, різні концерти.

Якось бабуся пішла з дому, а я запросив до себе хлопців. Надворі дощило, нам було нудно, і ми вирішили влаштувати оркестр. Я взяв гребінець і тонкий папір, зробив собі губну гармошку. А хлопці — один собі склянку поставив — ложечкою стукати; інший — перевернуте порожнє відро — замість барабана; у третього тріскачка дерев’яна була. І почали ми грати відому пісеньку: «Мы едем, едем, едем в далёкие края!».

І нібито у нас усе складалося, почало навіть щось виходити,— раптом входить бабуся. Увійшла бабуся, посміхнулася на нашу музику. Потім поглянула на клітку та як сплесне руками:

Ой, що ви накоїли! Ви мою канарку вбили! А ми до її клітки навіть не наближалися. Поглянули — справді канарка лежить на піску, очі заплющені й ніжки догори. Бабуся відразу всіх хлопців парасолькою вигнала і кинулася свою канарку серцевими краплями рятувати. Урятувала-таки.

Бабуся трошки заспокоїлася й промовила:

Дурні ви! Хіба можна при ній такий огидний шум улаштовувати! Адже вона має надто ніжний слух. Вона не може витерпіти ваших тріскачок, відер і губних гармошок. Це дуже музична пташка-співачка, вона знепритомніла від вашої жахливої гри.

Чому ж канарка знепритомніла?

Сподіваюся, ви зрозуміли, що гучність та якість звучання музики, яку ви слухаєте чи граєте, не має заважати тим, хто вас оточує. Пам’ятайте про це!

Добігає перший рік вашого навчання у школі. Згадаймо, з якою музикою ми ознайомилися у цьому році, та дізнаємося, чого ви навчилися протягом цього року.

3. Основна частина

Музика поліпшувала нам настрій, разом із нею ми фантазували, мріяли, а іноді й сумували. Для багатьох із вас вона стала важливою складовою життя. Разом із музикою нас відвідували пори рокуосінь, зима, весна, а також природні явищадощик, заметіль та ін.

Ми милувалися картинами природи та спостерігали за різними тваринами. Одна музика нас розважала, іншазмушувала думати, співчувати, з нею ми здійснювали цікаві подорожі до лісу, до музеїв, мандрували до казки, до далеких країн та у давні часи.

 • Про що може розповідати музика?

 • Яка музика залишилася навколо нас?

Слухання та аналізування музики

Сьогодні на уроці ми пригадаємо музичні твори, що вивчили впродовж року.

Методична порада. Учні виконують або слухають твори, супроводжуючи їх музично-ритмічними рухами. Кожний музичний твір учитель коментує, зважаючи на тему уроку, де звучав цей твір:

 • Н. Май «Перший дзвоник» (виконання);

 • М. Дремлюга «Пісня про школу» (виконання);

 • Українська народна пісня «Ходить гарбуз по городу» (гра-інсценування);

 • Український народний танець «Гопак» (слухання з танцювальними рухами);

 • О. Янушкевич «Мама і я» (виконання);

 • Б. Фільц «Морозець» (виконання з елементами інсценування);

 • Український народний танець «Метелиця» (слухання з танцювальними рухами);

 • П. Чайковський «Танець феї Драже» (прослуховування з пластичним інтонуванням);

 • А. Філіпенко «Біля мами гарно так» (виконання);

 • В. Косенко «Пасторальна» (прослуховування з елементами пластичного інтонування).

4. Підбиття підсумків уроку

Сьогодні на уроці відбулася значна подіями переконалися, що музика стала складовою вашого життя.

Що потрібно для того, щоб музика жила?

Для цього потрібні той, хто створює музику,—композитор, а також той, хто її виконує,—виконавець і той, хто її слухає,слухач. Сьогодні на уроці ви спробували себе в усіх цих ролях. Протягом року ви вчилися і співати, і танцювати, а головнеуважно слухати музику.

Попереду на вас чекають ще багато цікавих музичних зустрічей, але перший суттєвий крок назустріч музиці ви зробили успішно.

Учні виходять із класу під музичний супровід (український народний танець «Гопак»).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.