Календарне планування 1 клас

Опис документу:
Тема. Рахівник-мандрівник ритм Мета: навчальна: розширювати уявлення учнів про емоційний зміст музики; розвивальна: активізувати образне мислення учнів, використовуючи сюжетнорольові ігри; засвоїти поняття «ритм»; розвивати творчу фантазію, уяву, уміння імпровізувати;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 6.

Тема. Рахівник-мандрівник ритм

Мета:

  • навчальна: розширювати уявлення учнів про емоційний зміст музики;

  • розвивальна: активізувати образне мислення учнів, використовуючи сюжетнорольові ігри; засвоїти поняття «ритм»; розвивати творчу фантазію, уяву, уміння імпровізувати;

  • виховна: виховувати вокальні, виконавські навички, інтерес до музики, співу.

Музичний матеріал: Д. Кабалевський «Клоуни»; поспівка «Раз-два-три-чотири»; українські народні пісні «Ой, є в лісі калина», «Ходить гарбуз по городу»; ігри «Неслухняне пташеня», «Упізнай пісню».

Наочні посібники:  нотна хрестоматія; портрет композитора Д. Кабалевського; ілюстрації до музичних творів; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас».

Обладнання: музичні інструменти; СD-програвач; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід (українська народна пісня «Ой, є в лісі калина»).

1. Організаційний момент

  • Перевірка готовності класу до уроку

  • Музичне вітання

2. Актуалізація опорних знань

  • Якими бувають музичні звуки?

  • Кого музика може зобразити високими звуками, а кого — низькими?

Гра «Неслухняне пташеня»

  • Як називають «кроки» у музиці?

  • Як позначають короткі та довгі звуки? (Робота у зошитах, с. 8.)

3. Мотивація навчальної діяльності

За вікном осінь. Усе частіше накрапає дощик — крап, крап - крап, крап-крап-крап. Так стукають краплинки у вікно, і ми кажемо: це дощик вистукує ритм.

Що означає це слово — ритм? З чого ж він виникає? Про це ми дізнаємося сьогодні на уроці.

4.Засвоєння нових знань

Музичний словник

Чергування довгих і коротких звуків — це ритм.

За ритмом можна впізнати пісню.

Погляньте: на дошці записаний ритм пісні. Проплескування ритму.

Гра «Упізнай пісню»

Чи здогадались ви, ритм якої пісні, що ми вивчали на попередніх уроках, записаний на дошці?

5. Слухання музики

А тепер рахівник-мандрівник ритм запрошує нас у подорож до цирку. Скільки тут артистів! Пригадайте, хто виступає в цирку. Одного разу композитор Д. Кабалевський відвідав цирк, а потім у музиці передав свої враження від найвеселіших артистів, які бавлять глядачів своїми жартами.

  • Про кого йдеться?

  • Якою може бути музика про клоунів?

Слухання п’єси «Клоуни» Д. Кабалевського

  • Який настрій передав нам композитор своєю музикою?

Повторне слухання п’єси «Клоуни» Д. Кабалевського з використанням танцювальної імпровізації

  • Яке сонечко слухало п’єсу «Клоуни» Д. Кабалевського? (Робота у зошитах, с. 8.)

6. Вокально-хорова робота

Виконання поспівки «Раз-два-три-чотири» з приплескуванням пульсу, ритму.

Розучування української народної пісні «Ой, є в лісі калина»

Робота над текстом, визначення особливостей ритму та робота над ним.

Продовження роботи над українською народною піснею «Ходить гарбуз по городу», робота над виразністю виконання, інсценування пісні

7. Підбиття підсумків уроку

Сьогодні у нашій подорожі нам допомагав рахівник-мандрівник ритм.

  • Що таке ритм?

  • Чи може ритм допомогти впізнати пісню?

  • Які звуки утворюють ритм?

Учні виходять із класу під музичний супровід (народна пісня «Ой, є в лісі калина»).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.