Історія Всесвітня(7 кл.) Тема: Епоха вікінгів.

Опис документу:
Мета: дати уявлення про вікінгів; ознайомити зі шляхом творення королівств Датського, Шведського, Норвезького; проаналізувати походи вікінгів. Розвивати навички логічного мислення. Виховувати шанобливе ставлення до історії інших народів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Історія Всесвітня(7 кл.)

Тема: Епоха вікінгів.

Мета: дати уявлення про вікінгів; ознайомити зі шляхом творення королівств Датського, Шведського, Норвезького; проаналізувати походи вікінгів. Розвивати навички логічного мислення. Виховувати шанобливе ставлення до історії інших народів.

Хід уроку:

  1. Організація класу.

  2. Актуалізація опорних знань.

  • Усне опитування.

  • Чим займалося населення Аравійського півострова?

  • Яку назву має релігія арабів?

  • Як називається священна книга?

  • Які країни входили до складу Арабського халіфату?

  • Що стало причиною розпаду халіфату?

  1. Оголошення теми уроку.

  2. Вивчення нового матеріалу.

План:

  1. Нормами- «північні люди»

  2. Підкорювачі морів і океанів.

  3. Відкриття Америки норманами.

  4. Походи вікінгів.

  5. Утворення повних феодальних держав.

  1. Робота з картою

  • Охарактеризуйте географічно-кліматичні умови Скандинавії?

  • Чим можна займатися за таких умов?

  • До чого це спонукало?

  1. Словникова робота.

(вікінги, нормани, конунг, друкар)

  1. Розповідь вчителя про норманів.

(опис життя, релігія, господарство)

  1. Робота за підручником.

  • Опрацюйте сторінки підручника 83-84 і дайте відповіді на питання що записані на дошці;

  • Що таке дракар?

  • Що змушувало вікінгів шукати вдачі за морем?

  • Коли нормани засилили Ісландію?

  • З чого вікінги робили човни?

  1. Робота в групах

опрацюйте пункти 3-4 (параграф 14) і складіть по 3-4 запитання.

1 група 2 група

пункт 3 пункт 4

  1. Аналіз документа.

  • Як називають норманів?

  • До чого призвели їхні завоювання?

  • Покажіть їх на карті?(Область Данського права; герцогство Норманське; Сицилійське королівство)

V. Узагальнення матеріалу.

  • Хто такі вікінги?

  • Якою була мета походів вікінгів?

  • Якими були наслідки?

  • Як ще називають вікінгів?

VI. Підсумок уроку.

VII. Д/з опрацювати параграф 14

I група – презентація.

II група – есе.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Вчити читати. Літературна освіта в школі: химери чи лабіринти?»
Мацевко-Бекерська Лідія Василівна
30 годин
590 грн