Інтерактивний урок у 6 класі "Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами"

Математика

Для кого: 6 Клас

31.08.2020

392

13

0

Опис документу:
Вивчення теми "Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами" приходиться на кінець лютого - початок березня. І саме тоді ми святкуємо масляну. Народні свята переповнені різними звичаями та обрядами. Учням буде цікаво про них дізнатися на уроці.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок математики 6 клас

Тема:Розв'язування вправ на всі дії з раціональними числами

Навчальна мета:Застосувати знання, уміння і навички учнів щодо розв'язування вправ на всі арифметичні дії з раціональними числами

Розвиваюча мета: розвивати в учнів уявлення про місце математики в нашому житті, логічне мислення, розвивати увагу, культуру мовлення та математичну культуру учнів, сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів, прищеплювати інтерес до математики.

Виховна мета: продовжити формувати в учнів науковий світогляд і раціональне математичне мислення, виховання працьовитості, позитивне ставлення до навчання і відповідальність за свої досягнення, наполегливості в подоланні труднощів. Виховувати інтерес до звичаїв свого народу.

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь та навичок

Форма уроку: урок застосування умінь і навичок

Обладнання. Презентація,картки,малюнки,плакати, «Сходинки знань»

Хід уроку

ǀ. Організаційний момент - Давайте наш урок розпочнемо з побажання один одному добра.

Я бажаю тобі добра, ти бажаєш мені добра, ми бажаємо всім добра. Якщо буде важко я тобі допоможу.

- Я рада, що у нас відмінний настрій. Надіюся, що урок пройде цікаво і захоплююче. На нашому уроці присутні гості. Давайте повернемося до них і усміхнемося, щоб наш хороший настрій передався і їм.

ǀ l Мотивація навчальної діяльності

Російський вчений М.В. Ломоносов сказав такі слова: «А математику ще й тому вивчати слід, бо вона розум до порядку приводить». То ж давайте будемо починати приводити в порядок наш мозок.

lǀǀ. Перевірка домашнього завдання.

На дошці записані правильні відповіді. Учні міняються зошитами і проводять самоперевірку простими олівцями (записують своє ім'я на відповідній сходинці знань – 1)

  • Діти, якими ключовими поняттями ви оперували підчас виконання д/з ?

ділення раціональних Властивості множення

чисел

множення

Подібні доданки

раціональних

чисел

Раціональні числа Модуль числа

lll. Формування мети і завдань уроку.

На нашому уроці

- спочатку помилуємося вашими глибокими знаннями,

- потім спробуємо дати відповідь на запитання про «Множення і ділення раціональних чисел»

  • потренуємо мозок - порозв'язуємо завдання,

  • і, нарешті, покладемо до скриньки пам'яті дещо цінне – ваші знання.

Епіграфом уроку будуть слова видатного німецького педагога Адольфа Дистервега :

«Розвиток і освіта жодній людині не можуть бути дані, або повідомлені. Цього можна досягти тільки власною діяльністю, власними силами, власною напругою»

lV. Актуалізація опорних знань.

Скажіть мені, будь ласка, чи знаєте ви як називається цей тиждень?

Масляна - стародавнє слов'янське свято, що прийшло до нас з язичницької культури і збереглося після прийняття християнства. Церква включила Масляну в число своїх свят, назвавши його Сирним, або м'ясопустним тижнем, так як Масниця припадає на тиждень, що передує Великому посту.


За однією з версій, назву "масляна" виникло тому, що на цьому тижні, за православним звичаєм, м'ясо вже виключалося з їжі, а молочні продукти ще можна було вживати. Масляна - найвеселіше і ситне народне свято, що триває цілий тиждень. Головною стравою на масляну є, як відомо, млинці, які печуть кожного дня з понеділка. Млинець – символізує сонце, тепло якого так потрібно людям після довгої зими. Наші пращури чекали від сонця тепла, гарних врожаїв. Наш символ масляної – Сонце, що буде символом нашого уроку, яке буде чекати від нас взаємодопомоги, підтримки, розуміння. А що чекає кожен з нас від нашого уроку? (діти пишуть на стікерах очікування від уроку і приклеюють на своїх столах)

Назва першого дня Масляної (понеділка) – «зустріч».

Під час вивчення нашої теми ми зустрілися з багатьма термінами. Зараз ви по черзі по одному з групи будете швидко проговорювати всі найважливіші поняття та означення даної теми. Це ми перевірили теоретичний матеріал, а зараз перейдемо до практики. На аркушах записані приклади для усного рахунку в тестовій формі. За допомогою сигнальних карток ви показуєте вірну відповідь, коротко пояснюючи її.

Обчисліть:

1. -9:3 – 2= А. 1 Б. -5 В. -1

2. -40:(-8)- 6= А.1 Б. -11 В. -1

3. -0,3 : 3 – 20= А. -20,1 Б.-19,9 В. -30

4. -1:(-5) – 5 = А. – 5,2 Б. -4,8 В. 0

5. 5 : (- 0,1) + 2 = А. 7 Б. – 1,5 В. – 48

6. – 4 : (- 0,01) + 5 = А. 405 Б. – 395 В. 9

7. - : ( ) +6 = А. 4 Б. -4 В. 2

8. -2 :(- ) – 3 = А. -5 Б. 1 В. -1

Розв'яжіть рівняння:

9. – 3х = -9 А. 6 Б. -3 В. 3

10. -5,6х+ 4,2х – 2,6х =16 А. -4 Б. 8 В.4

Молодці. А зараз відмітьте себе у «Сходинках знань» (2)

V. Систематизація та узагальнення знань.

А як же називається вівторок – другий день масляної? Ви дасте відповідь на це запитання спростивши вираз і розшифрувавши слово.

Завдання для 1 групи:

1. 9а-13а+2а=

2. -(2а – 3) – 2(3а – 1)=

3. х +х - х =

Відповіді : х ( П ), 0 ( Г ),3 -2а ( З ),1 - 8а + 9 ( А ), 2

Завдання для 2 групи:

4. 5а – 6а + 2а – 10а =

5. – (3а – 2) + 5(а – 2 ) =

6. - х + 1х - х =

Відповіді : - х ( У ), - 9а ( Р), 1 х ( В ), 3 2а – 8 ( А ) 2

Завдання для 3 групи:

7. – 9х + 7х – 5х + 2х =

8. ( 5х – 3 )2 – 5(3 – 2х ) =

10. 1 а - а - а =

Відповіді: 20х – 21 ( Н ),2 - а ( Я ), 3 - 5х ( А )1 а ( Б )

Вірно. Вівторок – це «Загравання». В цей день молодь каталася на санях,ковзанах, влаштовувала ігри, парубки шукали собі наречених, а дівчата – женихів.

Третій день масляної – середа носить назву – «Ласунка». Один учень добре поласував млинцями, що залишив брудні плями на листку де виконував домашнє завдання. Допоможіть йому вірно переписати роботу в зошит.(завдання з «плямами»)

Х( -9) - 0,4 : ( - 0,1)

  1. 0,4

  1. 16а + 8ав= ( 2 + В)

  1. 0,7*(- 25)*( - 4)=

«Сходинки знань» (3)

Фізкультхвилинка. А зараз кожен з вас по черзі встане і назве приклад з таблички множення (приклади повинні бути різні)

Табличку ви знаєте. А чи вмієте її застосовувати на прикладах? В цьому допоможе розібратися четвер він ще називається «Розгуляй». У цей день щоб допомогти сонцю прогнати зиму, люди влаштовують за традицією катання на конях "по сонечку" - тобто за годинниковою стрілкою навколо села. Головне для чоловічої половини у четвер - оборона або взяття снігового містечка.

Отже, і дівчатка, і хлопчики беруть штурмом «снігову фортецю» (по черзі біля дошки розв'язують рівняння:

1 група

  • 2( 5- 2х) = 14, х=6

0,4х + 12 = - 0,16, х=30,4

ǀ 5х - 3ǀ =8 х1==1, х2=- 1

2 група

3(2х – 11) = - 21 х=2

7х – 8 – 6х + 3 = -5 х=0

ǀ2хǀ + 1=6 х1=2,5, х2=-2.5

3 група

  • 3( 3х + 1) = 15 х= - 2

7 – 3у + 4у – 4 = -1 у=-4

ǀ4хǀ + 3 =27 х1=6, х2=-6

«Сходинки знань» (4)

П'ятниця - "вечірки вечори", коли зять їде "до тещі на млинці".


Субота - "посиденьки зовиці". У цей день ходять в гості до всіх родичів, і пригощаються млинцями.

Задача. В гостях у бабусі тато з'їв 12 млинців, що на 6 більше ніж мама, сестричка – 50% млинців, що з'їв тато, а я, Мишко - 1/3 всіх з'їдених нашою сім'єю млинців. Хто найбільше поласував?

1)12 – 6= 6 (мама)

2) 12*5о : 100 =6 (сестричка)

3)6 + 6+ 12=24 (мама, тато, сестричка)

4)24 · =8 (Мишко)

Відповідь: тато

(відмічаємо себе у «Сходинках знань» (5))

VІ. Підсумок уроку

Чотири ЩО :

  • Що закріпили?

  • Що сподобалося найбільше?

  • Що було найскладнішим при виконанні завдань?

  • Що потрібно вивчити вдома?

На листочках кожен написав, що він чекає від уроку. Якщо ваші очікування були реалізовані протягом уроку то приклейте стікери біля сонечка.

Оцінювання. Діти зазирніть у свої «Сходинки знань», і кожен по черзі виставляє собі оцінку, а я скажу, чи згодна я з вашою оцінкою (ви пам'ятаєте, що за навчання свого товариша ви отримуєте додатковий бал?)

VІІ. Домашнє завдання

Повторити П.38 – П.41, №1368 (4 приклади,кожен вбирає рівень складності), № 1254, склади поради другу як краще запам'ятати дану тему, покращити свої знання з математики. І, завершальний день масляної – НЕДІЛЯ. В цей день прийнято в усіх просити вибачення. Діти, вибачте мене, можливо я когось з вас колись скривдила. Я постараюся надалі виправитися.

На початку нашого уроку ми визначили ключові поняття теми. Давайте складемо сенкан одного з цих понять.

Рефлексія.

Ось і закінчився наш урок,

Час невпинно й швидко так летить,

Ще один до знань зробили крок,

Хай у всьому завжди вам щастить.

Дякою, що працювали гарно,

Часу ви не витрачали марно.

Дякую за розуміння на уроці,

І бажаю успіхів у навчальному році.

 

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.