Інтерактивний матеріал про частину мови "Іменник"

Опис документу:
Інтерактивний матеріал "Іменник" є свого роду буклетом, за допомогою якого можна покращити розуміння частини мови Іменник, у ньому вказані основні ознаки іменника, а також є завдання для дітей + невелика казочка про цю частину мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ІМЕННИК

це самостійна частина мови, яка означає предмет і відповідає на питання хто? що?

У реченні іменник може виступати головним членом речення – підметом, а також може і другорядним членом речення – додатком (найчастіше), означенням або ж обставиною.

ЗАПАМ’ЯТАЙ!

Іменник змінюється за:

  • родами:

  • числами;

  • відмінками.

Іменники називають: назви істот та назви неістот, а також загальні та власні назви. Також іменники поділяються на 4 відміни.

КАЗКА ПРО ІМЕННИК

Якось в країні Українська Мова в царстві Іменника поселився смуток. Сам цар Іменник ходив зажурений і сумний. Останнім часом його ніхто нікуди не запрошував - все в країні вирішувалося без нього. Іменник не міг порозумітися з іншими царями та поступово втрачав зв’язок з Розділовими Знаками, а сам король Речення не хотів чомусь з ним розмовляти. Як і коли трапилося це Іменник згадати не міг, але так далі тривати не могло.

Вирішив Іменник звернутися за порадою до старої чаклунки Морфології, яка вже довгий час допомагала своїм даром всій Українській Мові. Стара Морфологія з радістю погодилася допомогти Іменнику.

Розклавши карти, чаклунка відповіла так:

- Сталося це тоді, коли призначили тебе до королівства Частин Мови і ти вирішив правити один, сам по собі, самостійно, не переймаючись, до чого це приведе. Ти повиганяв всіх родичів своїх з царства та взявся володарювати сам. Якщо хочеш, щоб тебе знову поважали та любили, то йди, знайди своїх родичів та попроси їх повернутись.

Одразу, зрозумівши про що йдеться, Іменник подався з царства.

Важкою була дорога царя, та одного разу він таки дістався до маленького занедбаного села, в якому жили його рідні, яких він вигнав. Іменник побачив, як сваряться Питання Хто? і Що? сперечаючись котрий з них відноситься до Істот, а котрий до Неістот. Недалечко Загальні і Власні Назви не могли розділити між собою річку, гори і, навіть, саме село. Числа Однина і Множина взагалі не розмовляли, сидячи спинами одне до одного. Чоловічий, Жіночий та Середній Роди, насупившись, стояли з задертими носами. Відмінки і Відміни забули скільки їх в сім’ї і хто з ким повинен дружити.

Побачив Іменник, що він накоїв і вирішив скликати всіх на нараду. Довго довелося йому вибачатись і просити всіх триматися разом та згодом всі помирившись повернулися додому. З тих пір все стало на свої місця, а сам король Речення призначив Іменника, як і Другорядним Членом Речення так і Головним, виступаючи Підметом і Додатком.

Запиши всі запропоновані слова у відповідні стовпчики

авіація бандура вівця відповідь їжаченя абетка

асфальт астронавт алігатор дзвіниця барабан залізо знання абрикос дзеркало батьківщина ім’я кавун

Жіночий рід

Чоловічий рід

Середній рід

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00