Інтерактивний матеріал про частину мови "Числівник"

Опис документу:
Інтерактивний матеріал "Числівник" є свого роду буклетом, за допомогою якого можна покращити розуміння частини мови Числівник, у ньому вказані основні ознаки числівника, а також є завдання для дітей + невелика казочка про цю частину мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЧИСЛІВНИК

це самостійна частина мови, яка вказує на кількість, порядок при лічбі, і відповідає на питання скільки? котрий?

У реченні числівник виступає другорядним членом речення.

Числівники поділяються на такі розряди:

  • кількісні (відповідають на питання скільки?): виражають кількісну характеристику предметів або абстрактне число: два, чотирнадцять, сто сорок один.

  • порядкові (відповідають на питання котрий?): перший, двадцять шостий, шістдесятий.

ЗАПАМ’ЯТАЙ!

Кількісні числівники змінюються ТІЛЬКИ за відмінками, але не мають роду й числа, крім числівника один (який має форми роду – одна, одне і числа множини – одні), два (має форму жіночого роду - дві), обидва (жіночий рід - обидві), півтора (жіночий рід - півтори).

Порядкові числівники змінюються за родами (четверта, четверте), числами (четвертий, четверті), відмінками (четвертого, четвертої, четвертих), тобто відмінюються як прикметник.

КАЗКА ПРО ЧИСЛІВНИК ТА ІМЕННИК

Колись давно у Королівстві Синтаксис між членами речення не було згоди, тому що іменники та дієслова вороже ставилися до інших частин мови, завжди хотіли всім керувати і навіть сварилися між собою. Потім вони все ж таки зрозуміли, що їм ніяк не обійтися без прикметників та прислівників, і тому запропонували їм стати членами речення, щоправда, другорядними, а про числівники взагалі не було й мови. Звичайно, всі числівники засмутилися, але серед них знайшовся один сміливець, який зібрався йти із проханням до Іменника, хоча і знав, що той дуже пихатий. Деякі числівники почали відмовляти хлопця, а той все-таки вирішив піти до головного члена речення.

Коли парубок прийшов до Іменника, той якраз відпочивав і нікого не хотів бачити у своєму палаці. Числівник спочатку розгубився, але врешті-решт наважився і наполіг на тому, щоб йому дозволили поговорити з господарем палацу. Іменник погодився на розмову, коли побачив, що хлопець приніс у дарунок кошик з фруктами та солодощами. Довго говорили частини мови, Числівник намагався отримати в пихатого господаря палацу дозвіл стати членом речення. І це йому таки вдалося. Іменник дозволив хлопцеві стати поряд із ним у реченні та інколи заміняти його. Так Числівник потрапив у речення.

Розгадай кросворд.

1

Ч

2

И

3

С

4

Л

5

І

6

В

7

Н

8

И

9

К

1. …. дзвін, та не знати, де він.

2. Тримати … за зубами.

3. Наскочила … на камінь.

4. Світ не без добрих … .

5. Не виносити з хати … .

6. Ніде … діти.

7. Одна … тут, а друга – там.

8. … та лад – великий клад.

9. Не лізь поперед батька в … .

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00