Інтерактивний матеріал для частини мови "Займенник"

Опис документу:
Інтерактивний матеріал "Займенник" є свого роду буклетом, за допомогою якого можна покращити розуміння частини мови Займенник, у ньому вказані основні ознаки займенника, а також є завдання для дітей + невелика казочка про цю частину мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗАЙМЕННИК

це самостійна частина мови, яка вказує на предмет, але не називає його, і відповідає на питання хто? що?

У реченні займенник виступає як головним членом речення – підметом, так і другорядним членом речення – додатком, означення або ж обставиною. Те, яким членом речення виступатиме займенник залежить від того, з якою частиною мови він співвідносний. Тобто він може співвідноситись з іменником – займенники я, ми, він, вона, воно, вони, ніщо та ін..; з прикметником – займенники чий, абиякий, нікотрий, мій, цей, всякий та ін.; з числівником – займенники жодний, стільки, казна-скільки, ніскільки та ін..

Займенник має такі розряди:

ЗАПАМ’ЯТАЙ!

Особові займенники змінюються за:

  • числами:

  • за відмінками.

КАЗКА ПРО ЗАЙМЕННИК

У давні часи в одному царстві жили собі добрі та веселі люди. Вони працювали не покладаючи рук і тому їхня держава славилась багатством та достатком. А недалеко, серед темних скель у Чорній печері жила зла чаклунка. Вона давно розмірковувала над тим, як завдати шкоди людям. Чаклунка взяла свою чарівну палицю, ударила тричі об землю і промовила: «Хай ці щасливчики забудуть свої імена, хай діти забудуть імена батьків, а батьки — імена дітей. Тоді вони обов’язково посваряться». І враз люди стали злі, роздратовані, сумні. Так тривало доти, доки мешканці царства не зрозуміли, що вони забули свої імена, імена знайомих, назви всього, що їх оточувало. А як повернути імена, як дізнатися про назви предметів вони не знали. 

Якось до їхнього царства потрапив добрий мудрець, люди розповіли йому про своє горе і попросили про допомогу. 

— Добре, я допоможу вам повернути свої імена, але це буде не відразу,— пообіцяв мудрець. — А поки що я дам вам слова замість імен і назв, які забрала зла чаклунка. Запам’ятайте, ці слова будуть тільки вказувати на особу чи предмет. Ви зможете говорити між собою, не називаючи імен та предметів. Наприклад: кожен з вас про себе говоритиме «Я», а якщо вас буде багато — «Ви». Розповідаючи про когось або про щось, кажіть «Він», «Вона», «Воно», а якщо їх багато — «Вони». А поки прощавайте, я йду до злої чаклунки. 

Чаклунка погодилася віддати людям їхні імена за умови, що мудрець відгадає її загадки. 

- По білому полю чорним маком сіяно. 

- Не думає, не гадає, а інших навчає. 

- На базарі не знайти, на вагах не зважити. 

Мудрець відгадав загадки, і чаклунці довелося віддати людям імена. Але мешканцям веселого царства дуже сподобалися слова, які їм подарував мудрець, і вони залишили їх собі, щоб уживати у мовленні замість імен.

Мешканцям веселого царства дуже сподобалися слова, які їм подарував мудрець, і вони залишили їх собі, щоб уживати у мовленні замість імен.

Розгадайте кросворд, вставивши потрібні займенники

1

3

6

4

5

7

8

2

з

а

й

м

е

н

н

и

к

и

1. … довго роздивлялася книжку.

2. … сподобалась комп’ютерна гра.

3. З … було цікаво спілкуватися.

4. Ми зустріли … випадково.

5. Зі … приїхав брат.

6. … захопило учнів.

7. Батьки завжди пишалися … .

8. Я запізнився, а … прийшли вчасно.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00