Інтерактивний матеріал для частини мови "Прислівник"

Опис документу:
Інтерактивний матеріал "Прислівник" є свого роду буклетом, за допомогою якого можна покращити розуміння частини мови Прислівник, у ньому вказані основні ознаки прислівника, а також є завдання для дітей + невелика казочка про цю частину мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ПРИСЛІВНИК

це самостійна незмінна частина мови, яка називає ознаку дії або пояснює як, де, коли відбувається дія, куди вона спрямована, і відповідає на питання як? де? куди? коли? звідки?

У реченні прислівник виступає другорядним членом речення – обставиною. Прислівники найчастіше пов’язуються з дієсловом.

Прислівники поділяються на означальні та обставинні:

Прислівники можуть утворюватись:

  • від інших прислівників: довго –> задовго; скільки –> ніскільки; коли –> коли-небудь; точно –> точнісінько;

  • від прикметників: сумний –> сумно; український –> по-українськи; близький –> зблизька;

  • від іменників: верх –> зверху; вік –> довіку; пора (ім.) –> пора (присл.): Нам пора для України жить (Франко);

  • від числівників: три –> тричі; чотири –> учотирьох; двоє –> надвоє;

  • від займенників: інший –> по-іншому; свій –> по-своєму;

  • від сполучень слів: права рука –> праворуч; обома руками –>обіруч; угору лицем –> горілиць; проходячи мимо > мимохідь; попід тином –> попідтинню.

КАЗКА ПРО ПРИСЛІВНИК

В одній казковій країні Морфології жили-були собі маленькі чоловічки. Вони увесь час важко працювали, щоб зробити свою країну багатшою, а мовлення людей – милозвучнішим. Особливо наполегливими були три брати: Іменник, Прикметник та Дієслово.

Зранку до пізньої ночі вони будували словосполучення та речення і додому поверталися зовсім знесиленими. Кожен з них мав своє дуже важливе завдання і ніхто інший не міг його виконати. Брати тяжко працювали ще й задля кращого майбутнього свого найменшого братика – Прислівника. Він це знав і мріяв якнайшвидше вирости, щоб допомагати братам.

Минали роки і Прислівник став вже дорослим чоловічком. І от одного дня вирішив він піти на роботу разом із найстаршим братом Іменником. Увесь день вони тяжко працювали. І так підходив Прислівник, і сяк, та все якесь безглуздя виходило. Насилу дотерпіли обоє до кінця дня і зрозуміли, що, хоча і люблять один одного, але в роботі це не допоможе. Нічого не вийде з цієї співпраці.

Другого дня Прислівник вирішив спробувати піти на роботу до середнього брата – Прикметника. Важко працювали вони із братом увесь день, але щось не дуже виходило. То Прислівник не там стане, то результат не такий, як очікували. І хоча іноді щось виходило і удача посміхалася братам, але більша частина виконаної роботи – це був лише дарма витрачений час.

Увечері, залишившись на самоті, Прислівник розмірковував про спроби співпраці з братами і про те, що нічого не вийшло. Сів він у садку і похнюплено став мізкувати, що ж йому робити далі. Може, вся справа у ньому і він зовсім ні на що не годиться? Так сумуючи, він навіть не помітив, як до нього підійшов брат Дієслово. Розуміючи тугу брата, Дієслово запевнив, що йому не треба так журитися, адже не кожен одразу знаходить своє місце у житті. Треба увесь час шукати себе і тоді все вийде. Дієслово запропонував Прислівникові наступного дня піти працювати з ним. Так і зробили. Вся робота, яку виконували разом два брати, була дуже вдалою. І з тих пір працюють два брати разом і допомагають один одному у всьому.

Розгадай кросворд «Антоніми». Заповни клітинки антонімами до вказаних прислівників.

1

П

2

Р

3

И

4

С

5

Л

6

І

7

В

8

Н

9

И

10

К

1. рано; 6. слабко;

2. косо; 7. легко;

3. голосно; 8. грубо;

4. весело; 9. брудно;

5. важко; 10. рівно.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00