Українська мова
5 клас
Тема. Звертання. Розділові знаки при звертанні.
Мета: навчити учнів знаходити і виділяти звертання в реченнях і тексті, правильно інтонувати речення зі звертаннями, розставляти розділові знаки при звертаннях, удосконалювати пунктуаційні вміння; розвивати усне та писемне мовлення; виховувати любов і повагу до членів своєї родини.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок,
Знов покликав на урок.
Тож і ми часу не гаймо
І роботу починаймо!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Прослухайте вірш.
Є в нашій мові прекрасні звертання,
добрі і щирі, чудові слова.
Тими словами усяк без вагання
маму і тата своїх назива.
Н.Красоткіна
Діти, як ви звертаєтеся до членів своєї родини? Як називаються такі слова?
ІІІ. Визначення теми і мети уроку
(Учні визначають тему і мету уроку разом з учителем)
ІV. Актуалізація опорних знань учнів
Клоуз-тест
Звертання – це…
На письмі звертання виділяються…
В усному мовленні звертання виділяються…
Звертання може стояти на початку, в … та в … речення
V. Вивчення нового матеріалу на основі повторення
1. Робота з підручником
Опрацювати матеріал підручника самостійно (ст. 62-63)
(Учні опрацьовують матеріал підручника самостійно з олівцем і
роблять підсумки. Позначки:! – уже відомо;? – невідомо)
2. Пунктуаційний практикум. (Презентація)
Діти, допоможіть Віктору Перестукіну, герою мультфільму «У країні невивчених уроків», правильно розставити коми у реченнях. Поясніть написання розділових знаків.
На зорі мене, мамо, збуди (Д.Головко.)
Де ти, дочко, навчилася всього цього? (В.Гужва.)
Пишу тобі, Наталю, до Італії (В.Климентовська.)
Зійди, сонце, під моє віконце та й засвіти ясно... (Леся Українка.)
Пусти ж мене, отамане, із полку додому. (Нар.творч.)
Скільки є в нас, любі друзі, для звертання ніжних слів! (Д.Білоус.)
Здрастуй, мій сонячний краю! (Олександр Олесь.)



















