Інтерактивна вікторина «Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця»

Виховна робота

Для кого: 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

22.04.2020

247

4

0

Опис документу:
Міжнаро́дний рух Черво́ного Хреста́ і Черво́ного Півмі́сяця — це міжнародний гуманітарний рух, в якому беруть участь близько 97 мільйонів добровольців у всьому світі. Метою діяльності руху є захист людського життя та здоров'я, запобігання людським стражданням та їх полегшення, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів. Нашим вихованцям бажано знати про цей рух, тому, що вони можуть стати потенційними волонтерами.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Всесвітній День Червоного Хреста і Червоного півмісяця (World Red Cross and Red Crescent Day) відзначається щорічно 8 травня і заснований на честь дня народження швейцарського бізнесмена, громадського діяча і гуманіста Жана Анрі Дюнана (Jean Henri Dunant, 8 травня 1828 — 30 жовтня 1910).

В середині 19 століття з ініціативи Дюнана вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. А в 1863 році за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному комітету Червоного Хреста (International Committee of the Red Cross).

Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 році на 13-й міжнародній конференції в Гаазі. На конференції був прийнятий статут організації, який змінювався згодом в 1952 і 1965 роках. А вперше День Червоного Хреста був відзначений в 1948 році. Офіційна назва Дня з часом змінювалося, «Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця» він носить з 1984 року.

На 25-й міжнародній конференції Червоного Хреста, що відбулася в жовтні 1986 року, було затверджено нову назву організації — Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МЧХЧП).

Головне завдання МЧХЧП — надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час озброєних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих.

В даний час співробітники та волонтери Міжнародного Червоного Хреста працюють в 188 країнах світу, а в честь сьогоднішнього свята національні товариства ЧХ і ЧП по всьому світу проводять 8 травня спеціальні кампанії та заходи.

У 2014 році відзначалося кілька ювілейних і пам'ятних дат для міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця - це: 150-річчя створення першої в історії Женевської конвенції цю конвенцію 22 серпня 1864 року взяли 12 держав); 100-річчя від початку Першої Світової війни (28 липня) і установи Міжнародного агентства у справах військовополонених (жовтень 1914 року).

І кожен рік святкові заходи в рамках Всесвітнього Дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця присвячуються одному з основних напрямів діяльності руху.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 18 квітня українці відзначають День заснування Товариства Червоного Хреста — найстарішої організації, яка уособлює милосердя, гуманізм, допомогу і підтримку.

8 грудня 2005 року держави-учасники Женевських Конвенцій прийняли Третій Додатковий Протокол, який встановлює додаткову емблему - Червоний Кристал.

договірним сторонам не передбачалися. Проте Цивільний кримінальний кодекс Норвегії 1902 року встановив покарання для тих, хто без повноважень носив одягав, прапор чи нарукавну нашивку, запроваджену Женевською конвенцією 22 серпня 1864 року (ст. 328 р. 2 цього Кодексу). Женевська конвенція 1906 року містить вимогу, що сторони договору своїм законодавством мають застерегти неправомірне використання емблеми Червоного Хреста.

https://learningapps.org/watch?v=p7x6yo2r520

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.