• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Українська мова
  • Інтелектуально - розважальна гра "Хто найрозумніший" ; розрахована на 7 - 11 класи. Дозволяє цікаво й весело відсвяткувати День української мови та писемності.

Інтелектуально - розважальна гра "Хто найрозумніший" ; розрахована на 7 - 11 класи. Дозволяє цікаво й весело відсвяткувати День української мови та писемності.

Опис документу:
Святковий захід до дня писемності та мови. Дуже позитивно сприймається учнями. Допомогає повторити матеріал у формі гри. Корисна гра не тільки для учасників, а й для глядачів. Діти із задоволенням беруть участь.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтелектуально – розважальна гра « Хто найрозумніший»

Мета: поглибити знання учнів з української мови та літератури; розвивати вміння логічно мислити, ерудицію, кмітливість; формувати ціннісне ставлення до духовних надбань свого народу; виховувати культуру святкування Дня рідної мови.

Перебіг заходу

Ведуча: Добрий день, шановні гості! Вітаю вас зі святом, з Міжнародним днем рідної мови! І сьогодні ми з’ясуємо хто ж найрозумніший у нашій школі – хлопці чи дівчата. Уже тисячі років людство шукає відповідь на це запитання. Зараз ми дізнаємось, яка половина людства є найрозумнішою? Хто переможе: чарівні дівчата чи сильні хлопці? Зустрічаймо команду дівчат! Капітан команди, розумна та елегантна, чарівна й весела, неперевершена Анастасія Володимирівна! Друга учасниця -доброзичлива та чуйна, завжди прийде на допомогу за першим покликом, справжній меломан – Софія Барсукова, 3.Ця дівчина на все має свою думку, сама вигадує нові літери й частини мови, неординарна та артистична – Анастасія Самарцева. 4.Цілеспрямована, врівноважена, дівчина, яка спокійно розв’яже будь- яку задачу – Попова Каріна! Я навіть не уявляю хто може змагатися з цими красунями! Тільки наші хлопці! Зустрічайте команду чоловіків! Капітан команди,володар хімічних елементів, харизматичний і веселий,Олексій Олександрович; 2.переможець і учасник численних олімпіад, розсудливий і творчий , Митрофанов Данил;3. хлопець з неординарним почуттям гумору, смішне може знайти навіть у орфографічному словнику,цілеспрямований та працьовитий, Костоваров Денис;4. Майстер перевтілень, довів, що шрами тільки прикрашають справжнього чоловіка, він може створити співочий дует на перерві з будь – яким учителем просто скрутивши зошит, веселий і розумний, Сидоров Данил. Наше непросте змагання оцінюватимуть чарівни та чесні пані судді.

1 конкурс. «Літери» На кожного учасника надягається картонна коробка з літерами на спині і на грудях. Після того, як ведучий зачитає питання, учасники переміщуються і складають слово-відповідь. Перемагає та, команда яка швидше дасть відповідь на всі питання)

Дівчата

1.Що, згідно прислів’ю, готують улітку? (сани) 2.Те, що мила мама (рама) 3.Видіння, міраж, сон, привид(мара) 4.Відома картина, друге слово в назві Ліза (Мона) 5.Картопля, якщо не варена, то (сира) 6. Іменник «роса» в родовому відмінку (роси ) 7.Коли довго йдуть дощі, то надворі як (сиро) 8.Скорочене ім’я Роман. (Рома).

А – С,М – И, Н – Р, А- О.

Хлопці

1.Найулюбленіший продукт українців (сало) 2.Посуд, який хоч і новий, але весь в дірках( сито) 3.Тепла пора року(літо) 4. У людини одна рука права, а друга (ліва) 5. Кажуть геометрична фігура або( тіло) 6.Якщо в людини біліє волосся, то кажуть, що вона (сива) 7. Коли хлопчик один, то він Сава, а коли багато(Сави) 8.Доповніть речення «Зажурилась верба над водою, опустила низько свої (віти)

А – Т, В- О, И- Л, І- С.

Бонусне запитання: «Який відсоток дівчат отримали високі бали з української мови?»20%

2 конкурс. «Хто я?» Учасникам пропонують за 90с вгадати хто вони. Один із учасників просовує голову в отвір, заздалегідь намальованої картини та задає питання, на які можна відповідати лише так або ні.

Фото для дівчат Іван Франко Фото для хлопців Вєрка

Сердючка

Бонусне запитання: «Скільки відсотків чоловіків серед учителів нашої школи?»19%

3 конкурс «Чоловік чи жінка»Учасникам пропонуються питання, на які треба відповідати лише чоловік або жінка. Кожен учасник по черзі відповідає. Виграє той, хто швидше це зробить.
Питання хлопцям:

1. Хто був злий через відсутність велосипеда, а коли транспортний засіб з’явився –подобрішав? (чоловік, Пєчкин)

2. Якого роду країна азербайджанців( чоловіча)

3. Кому належать слова: «Я подумаю про це завтра» (жінка, Скарлет)

4. Перший Президент України(чоловік, Кравчук)

5. Президент нашої школи(жінка, Заїка)

 6. Хто з українців у свій час очолював Францію? (жінка, Анна)

7. На честь кого названо собор, побудований Ярославом Мудрим? (жінки,Софії)

8. Кого більше в нашій школі вчителів чоловіків чи жінок (жінок)

9. Іменник «біль» - чоловічого чи жіночого роду? (чоловічого)

10.Марко Вовчок – чоловік чи жінка? (жінка, Марія Вілінська) 11Перший ректор Києво –Могилянської академії(чоловік, Петро Могила) 12.Автор пісні «За світ встали козаченьки»( жінка, Маруся Чурай)

Запитання для дівчат

1.Автор пісні «Червона рута» (чоловік, Івасюк) 2. Автор драми – феєрії «Лісова пісня»( жінка, Леся Українка) 3Кого більше в 4 класі( дівчат) 4.Іменник «тюль» - чоловічого чи жіночого роду? (чоловічого) 5.Автор пісні «Ой не ходи, Грицю»( жінка, Маруся Чурай) 6.Другий Президент України (чоловік, Кучма) 7 Хто перший уклав словник української мови? (чоловік, Б. Грінченко) 8.Очипок- предмет одягу чоловіка чи жінки?( жінки) 9.7 січня святкують день народження чоловіка чи жінки? (чоловіка, Ісуса) 10. Фемінізм – рух за права жінки чи чоловіка?( жінки) 11.Хто з українців переміг на «Євробаченні»( жінка, Руслана) 12.Хто посів перше місце на районній олімпіаді з біології? (чоловік, Митрофанов).

Бонусне запитання: «Який відсоток учнів написали диктант на 7 – 9 балів.28%

4 конкурс. 1. Конкурс «Крокодил» 
За 90с учасники повинні показати пісню, яку вони почули через навушники. 
Дівчатам: «Я не здамся без бою» Океан Ельзи
Хлопцям : «Старі фотографії» Скрябін
(Яка з команд правильно і швидше відповість – перемагає і набирає 5 балів, також для цієї команди ставиться бонусне запитання, яке приносить їй, в разі правильної відповіді, ще 1бали ).

Бонусне запитання: «Який відсоток дівчат у нашій школі?»52%

5 конкурс. «Відповідність» Команда має розставити портрети відомих людей у певному порядку.

Завдання для хлопців. Розмістити портрети письменниць в порядку їх народження.

1.Олена Пчілка. 2.Леся Українка. 3. Олена Теліга. 4.Ліна Костенко.

Завдання для дівчат. Розмістити портрети футболістів в порядку їх гри у «Динамо»

1.Валерій Лобановський. 2. Олег Блохін. 3. Андрій Шевченко.4. Андрій Ярмоленко.

Бонусне запитання:  «Скільки відсотків парубків полюбляють дивитися бокс більше, аніж футбол?» 66%

6 конкурс. « Знайди слова». Команда має розподілити запропоновані слова за певними категоріями . Кожна правильна відповідь принесе команді 1 бал.

Завдання для хлопців

Іменник ножиці, соловейко, козак

Дієприкметник мальований, прочитаний, відпрацьований.

Дієприслівник сидячи, співаючи, забувши

Прислівник навшпиньки, угору, ліворуч

Прикметник доньчин, сердечний, радісний.

Займенник мій, себе, той

Завдання для дівчат

Родовий у нього, синього, хлопця

Давальний їй, братові, маленькому

Знахідний море, її, дикий

Орудний школою, з тобою, мирним

Місцевий на небі, у хаті, на мені

Кличний липо, Олеже, вчителько.

Бонусне запитання: «Який відсоток дівчат роблять уроки одразу після школи».65%

7 конкурс. «Зірки в ряд».  
Хлопцям: Розташувати дівчат від 1місця до 4м за таким критерієм: Швидкість прочитаних слів за хвилину (попередньо провести контроль читання дівчат)1 Анастасія Володимирівна 195 сл., Самарцева А. 169 сл., Попова К. 160 сл., Барсукова С.
Дівчатам: Розташувати хлопців від 1м до 4м за таким критерієм: кількість підписників в Інстаграм. (попередньо провести опитування) Митрофанов Д. 53, Костоваров Д. 38, Сидоров Д. 0, Сергєєв О. 0

Слово суддям.

Інтелектуально – розважальна гра «Хто найрозумніший?»

Підготувала вчитель української мови та літератури Поліщук І. О.

2018 рік

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.