Інтелектуальні ігри «Україна в житті і творчості зарубіжних письменників»

Опис документу:
Українською мовою … дихає, він її ввібрав у свою душу,- і не з букварів, не з шкільних посібників, які тоді були в «крамолі», а з дихання, з душі самого українського народу – свого, рідного, з голосу України, материнської пісні»,- зворушливо сказав про нього український письменник-гуморист Остап Вишня. Хто цей письменник?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтелектуальні ігри

«Україна в житті і творчості зарубіжних письменників»

Бальзак і Україна

  1. Він любив Україну і називав її «прекрасним краєм, мешканці якого самі не знають, серед якої краси живуть». Так про Україну писав … (Оноре де Бальзак)

  2. У 1832 р. письменник отримав листа, що надійшов з Одеси, з приводу його роману «Тридцятирічна жінка» за підписом… («Іноземка»)

  3. Авторкою послання виявилася родовита й багата польська поміщиця, власниця маєтку поблизу Бердичева… ( Евеліна Ганська, уроджена графиня Ржевуцька)

  4. Разом з Ганською Бальзак відвідав це місто і так описав його красу і велич у листі до Лори де Сюрвіль: «…Ось я і побачив цей Північний Рим, це татарське місто з трьомастами церквами, з багатствами Лаври і Святої Софії українських степів. Добре поглянути на це ще разок…» . Це … (Київ)

  5. «Добре поглянути на це ще разок…», - писав Бальзак. Скільки було його візитів до міста? (6)

  6. Українським притулком Оноре де Бальзака, третім місцем його літературного відродження називають одне із сіл на Україні. Це… (с.Верхівня на Житомирщині)

  7. «Всюди я бачив групи селян і селянок, які йшли на роботу або поверталися додому, дуже весело, безтурботною ходою і майже завжди з піснями». Українські враження Бальзака знайшли своє відображення у романі… («Селяни»)

  8. Окрім Верхівні, маєтку Ганської, він кілька разів був у цьому містечку. Україна вразила його своїми полями і родючою землею. «…Це пустеля, царство хлібів, ці мовчазні прерії Купера, — захоплено зазначав він. — Тут починається український чорнозем, шар чорного і тучного грунту завтовшки футів п'ятдесяти, а іноді навіть і більше. Його ніколи не угниють…». Це… (Бердичів)

  9. На честь Оноре де Бальзака названо перший український клуб … (Ротарі) , що об'єднує франкомовних киян та іноземців, що мешкають у Києві, засідання якого проводяться французькою мовою.

  10. «Творець «Людської комедії» є одним з найвидатніших представників реалістичних традицій у французькій та європейській літературі». Так про Оноре де Бальзака сказав відомий український письменник… (І.Я.Франко)

М.Гоголь і Україна

1. «Українською мовою … дихає, він її ввібрав у свою душу,- і не з букварів, не з шкільних посібників, які тоді були в «крамолі», а з дихання, з душі самого українського народу – свого, рідного, з голосу України, материнської пісні»,- зворушливо сказав про нього український письменник-гуморист Остап Вишня. Хто цей письменник? (М.В.Гоголь)

2.До небагатого маєтку батька Гоголь приїздитиме на канікули, відвідуватиме рідні місця, будучи визнаним письменником. Там він уперше почув казки, перекази, чудові українські пісні. Назвіть це село. (Василівка)

3.З життям та творчістю М.Гоголя тісно пов`язане і інше село.Це тут у звичайних білих мазанках жили прототипи героїв його повістей. Це село знайшло місце і в назві першої книги М.Гоголя. Назвіть село і назву книги. (Диканька. «Вечори на хуторі біля Диканьки»)

4.Кажуть, що саме в цьому місті почув Гоголь історію про сміховинний позов двох поміщиків, яких він у своєму творі назве Іваном Івановичем та Іваном Никифоровичем. Назвіть місто і назву збірки. («Миргород»)

5.Гоголь палко любив це місто, мріяв у ньому оселитися назавжди, працювати тут. Це місто він згадує у повістях «Вій», «Страшна помста», «Тарас Бульба». Це… (Київ)

6. «Чудовий … у тиху погоду, коли вільно і плавно мчить крізь ліси і гори повні води свої. Ані ворухнеться, ані прогримить. Дивишся і не знаєш, йде чи не йде його велична широчінь, і здається, наче увесь вилитий він із скла, і неначе блакитний, дзеркальний шлях, без міри в ширину, без кінця в довжину, плине і в`ється зеленим світом…» Про яку річку йде мова? (Дніпро)

7. «Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді й дужі, як леви! Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну» Ці слова з повісті М.Гоголя («Тарас Бульба»)

8. У цій же повісті М.Гоголь описує танець: «Не можна було дивитися без внутрішнього зворушення, як усе вибивало танець, найвільніший, який тільки бачив коли-небуть світ і який, за його могутніми творцями, називають …(козачком

9. За життя вони не зустрілися, але доля їх поєднала у вічності. Для видатного українського поета Гоголь був не «москалем», а «братом». «О Гоголь! Наш незрівняний Гоголь!» Цим поетом є …(Т.Шевченко)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!