Конспект інтегрованого уроку 2 клас
Інтегрований урок 2 клас
ЯДС,математика , українська мова
Інтегрований підсумковий урок з теми «Осінь» 2 клас
Мета: Закріплювати й удосконалювати вміння учнів додавати та віднімати числа в межах 100, вправляти учнів в порядковій лічбі в межах 100, вчити складати аналізувати та розв’язувати задачі, розвивати мовленнєві навички, вміння працювати самостійно, корегувати недоліки мислення, здійснювати міжпредметні зв’язки, формувати в учнів ключові компетентності: уміння вчитися та керувати власними взаєминами з іншими, виховувати інтерес до предмету, бажання допомагати іншим.
Обладнання: Дошка з зображенням дерева,кольорові листочки з завданням. Дидактичний набір «Так, ні», роздатковий матеріал: цеглинки ЛЕГО.
Хід уроку
Організація класу.
– Діти, у нас сьогодні свято. До нас прийшли гості. Поверніться до них, - Гостю прийнято дарувати найдорожче, що має господар. Уявіть, що у вас у долоньках улюблена чашка, наповнена міцним здоров'ям, добротою, чудовим настроєм. Поділіться з усіма присутніми. (Діти простягають руки і здувають.) - Молодці! Сідайте.
Сьогодні на уроці нашими помічниками будуть:
Вправа «Чи все взяли на урок?»
Голова - щоб думати.
Очі - щоб бачити.
Вуха - щоб чути.
Руки - щоб працювати.
Серце - щоб відчувати.
. - З яким настроєм ви сьогодні прийшли на заняття? (покажіть за допомогою смайлика та намистинки). -Я впевнена, що після сьогоднішнього заняття настрій у вас буде ще кращим. Девіз нашого заняття: Я вмію думати, я вмію міркувати.
Давайте складемо рекламу нашого уроку (Вправа «Очікування»)
Продовжіть думку Використовуйте слова , де перша буква яку я покажу
Наш урок буде......Ц – цікавим, П – продуктивним, Н – навчальним, Т – творчим, К – корисним.
Ми будемо... У – уважні, А – активні, П – працьовиті, С – старанні.
Гра «Вірю, не вірю» Вчитель ставить запитання, куди учні мають відповісти «так» чи «ні». Вчитель читає питання, а учні покказують плюс («так»), і мінус («ні) –Влітку падає сніг
-У морі сухо
- Чи вірите ви, що птахи живуть у гніздах
-Навесні пожовтіло листя
-Камінь- це предмет живої природи
-Рослини-це предмет живої природи
-Кульбаби зацвітають навесні
Кульбаби зацвітають пізньою осінню
-Ліс восени замовкає
Мотивація навчальної діяльності.
Загадка.
У садах, гаях блукає,
Жовті шати одягає.
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)
- Так, діти, щедро виграючи золотими барвами, проходить нашим рідним краєм чарівниця - осінь. І до нас попрощатись завітала. (На дошці дерево і біля нього прикріплені листочки) Ці осінні листочки підкажуть нам завдання на цей урок.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Зриваємо 1 листочок.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель: - Дітки, сьогодні на уроці ми з вами будемо закріплювати знання вивчених способів додавання і віднімання. Розв’язувати задачі.
Наш урок відбувається в дуже гарну і прекрасну пору року.
- А яка зараз пора року?
Учень: - Осінь
Вчитель: - А ви любите осінь?
Учень: - Так
Вчитель: - За що ви її любите?
Учень: - Вона красива, щедра приносить нам овочі, фрукти, восени ми йдемо до школи.
Зриваємо 2 листочок.
3. Каліграфічна хвилинка
Вчитель: А зараз проведемо каліграфічну хвилинку. Відкриваємо зошити-посібники.
Учні. Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу,
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно до роботи я берусь
Вчитель: А яке сьогодні число?
Учень: 25 листопада.
Вчитель: Записуємо число і класна робота. Діти, покажіть на віялах, із скількох днів складається робочий тиждень?(віяла) Скільки вихідних днів у тижні?покажіть суму чисел 2 і 5.
Учень: 7.
Вчитель: 7 Ця цифра і буде нашою каліграфічною хвилинкою. Записуємо.
Назвіть сусідів числа (6 і 8).
Вчитель: Діти, а скільки місяців триває осінь? Назвіть їх:
Учень: Вересень, жовтень, листопад.
Порахуйте скільки букв у першому місяці осені (8), а в третьому? (8). Знайдіть суму цих цифр.
Учень: 16
Вчитель: Молодці! Отже друге число записуємо 16.
Зриваємо 3 листочок.
4. Математична розминка
Які арифметичні дії ви знаєте?
Як називаються числа при додаванні, відніманні?
Яке найбільше двоцифрове число, найменше двоцифрове число.
Вчитель: Подув осінній вітерець і в класі стало прохолодно, а щоб нам було тепло, давайте будемо рахувати з Лего.
https://naurok.com.ua/prezentaciya-usniy-rahunok-z-lego-279602.html
https://www.youtube.com/watch?v=-oQ5QY1lS9k
Зриваємо наступний листочок 4 листочок.
Ми з вами згадали, що перший місяць осені це –вересень, третій –листопад.А який другий місяць осені?( жовтень) давайте запишемо це слово і зробимо звукобуквенний аналіз
Зриваємо наступний листочок 5 листочок.
Ось саме в таку осінню пору, коли все добро із садів, городів, полів і лісів було зібрано і звезено в двори, сховане в комори, льохи і клуні, люди збирались на великий осінній ярмарок, щоб продати лишки виробленої продукції, обміняти на інший товар та й навіть похвалитися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, гончарними і ткацькими виробами... Чого тільки не було на тих ярмарках у незапам’ятні часи в Україні!
А ще на ярмарку можна було відпочити і повеселитися, зустрітися з родичами, знайомими, друзями, обмінятися думками, рецептами, своїми знаннями та секретами. Бо осінній ярмарок — це справжнє свято з мандрівними артистами
А які ж слова можна утворити від слова ЯРМАРОК (вправа шифрувальник)
Зриваємо наступний листочок 6 листочок.
- На уроці ми говорили, що осінь зриває з дерев листочки. Листопад обірвав з дерев всі листочки та плоди. Вони кружляли і до вас завітали. Подивіться під парту, який листочок до вас завітав? Допоможіть знайти з якого дерева листочок та плід.
Гра «Де чий листочок
-
Урок підходить до кінця
Листочків вже нема,
Тому підсумок підбити нам пора.
- Про що ми говорили на цьому уроці? (Про осінь)
- Який настрій у вас в кінці цього уроку? (Діти показують сигнальні картки зі смайлами)
А ТЕПЕР – ПОДАРУНКИ (пісня осінь)
https://www.youtube.com/watch?v=3Dd0xjOIfF4
Недаремно осінь називають щедрою. Всім вам на прощання вона передала смачні плоди. Загляньте у корзинку. Всім по соковитому яблуку.
Що ж, осене! Свої турботи залиш на потім, на наступний рік.
Закінчується твоя робота.
І дням твоїм також скінчується лік.
Ти прощаєшся з нами усіма.
Бо за тобою в білій шубі вже прийде ..є
Діти : Зима!
Вчитель:
Ви всі добре працювали
Гарно всі відповідали
І скажу я вам усім
Що ви просто молодці!
Вчитель: Діти! Я вам дякую за вашу роботу.
А ви оплесками подякуйте один одному.
Використана література:
https://drive.google.com/file/d/1F_jySOlpqPf8CCieBCUoX37LaXQjw3KK/view?usp=sharing
https://docs.google.com/document/d/1x8wCu1bLyq-6oIc2hirV-WFduSkWPQ8M/edit
zyma-vzhe-stoit-na-porozi-intehrovanyi-pidsumkovyi-urok-z-temy-osin-2-klas-yads-mystetstvo-585717.html
https://naurok.com.ua/prezentaciya-usniy-rahunok-z-lego-279602.html
https://naurok.com.ua/vidkritiy-urok-z-matematiki-v-2-klasi-371933.html
https://naurok.com.ua/urok-oznaki-oseni-401605.html
https://naurok.com.ua/vidkritiy-urok-z-matematiki-v-2-klasi-371933.html











