Сизова Яна Миколаївна
Вихователь Центру розвитку дитини
Броварського ліцею № 11
Цільова аудиторія: | Для дітей молодшого дошкільного віку |
Тема заняття: | Зима – це казка наяву |
Вид заняття: | Навчально - пізнавальне. |
Мета: | Навчальна: поглибити знання дітей про зиму, її ознаки, повторити назви зимових місяців; Розвиваюча: розвивати мислення, фонематичний слух, пізнавальна активність,мислення, вміння концентрувати увагу, класифікувати систематизувати на наочній та вербальній основі; Виховна: виховувати любов до природи, інтерес до навчання. |
Попередня робота: | Прогулянки на вулиці взимку, обговорення, які взимку можуть бути дні: холодні, морозяні, вітряні. |
Словникова робота: | Снігопад, хурделиця, Січень, Грудень, |
Матеріально технічне забезпечення: | Мультимедійна презентація на тему « Зима – чарівна пора року», розмальовки ялинки, олівці, декоративні сніжинки, палички для лічби. |
Використані джерела інформації: | 1.Голіцина Н.С. Заняття в дитячому саду: Перспективне планування: Друга молодша і середня групи. М.:Скрипторій, 2007 2.Мій конспект.5-й рік життя. 2 півріччя/В. О. В’юнник,С. М. Ожимова, О. Г Ханіна, Л. В. Чернишова- Х.:Вид.група « Основа», 2014.- 166с.- (Серія.ДНЗ. Вихователю). |
Хід заняття: | |
1.Організаційна частина. | |
Вихователь: | Вихователь розпочинає заняття Доброго ранку! Доброго дня! Треба вітатись чемно щодня! Усмішку людям треба давати Доброго ранку – всіх привітати. |
Вихователь: | Я запрошую вас на заняття. І сьогодні діти ми з вами будемо дізнаватися про ще одну цікаву пору року, а яку саме ми з вами подивимося ….. |
Вихователь: | ( Вихователь зачитує діткам вірш та розпочинає заняття) Сьогодні в нас з вами незвичайне заняття, Сьогодні ми зробимо ще один крок В країну цікаву, в країну чудову, Де наша уява чекає нас знову. Тож мерщій рушаймо в путь, Щоб у неї зазирнуть. |
2.Основна частина: | |
Вихователь: | Діти я пропоную відгадати вам загадку та дізнатися яка сьогоднішня тема нашого заняття. Біла пора року Холодні вечори Рипучий сніг на дворі Це витівки….. (Зими) |
Вихователь: | Діти молодці…Правильно.Ми сьогодні будемо говорити з вами про Зиму. |
Вихователь: | Вправа «Щось тут не так» (Вихователь зачитує діткам вірш про Зиму в якому щось навпаки. Мета: розвиток уваги, мислення. Помилки бувають різні: І маленькі й дуже грізні, Щоб в житті їх не робити Будем зараз їх ловити. Взимку в полі все цвіте – І волошки й жито, Гріє сонце золоте – Ласкаво й привітно, Морозець щіпає щічки Кличе дітлахів до річки Щоб купатись і пірнати І під сонцем засмагати. |
Вихователь: | Діти чи почули в помилки у віршах? Якщо почули то розкажіть мені яка Зима? |
Діти: | Відповіді дітей |
Вихователь: | Вправа три сніжинки ( розрізані зображення сніжинок з написами назви місяців) |
Вихователь: | Дітки, а скільки місяців має зима? Давайте пригадаємо як вони називаються?( Вихователь загадує загадки. Місяць землю грудить І землю сильно студить.( Грудень) |
Вихователь: | Візьміть частинки сніжинки темно синього кольору і складіть назву місяців. |
Вихователь: | Вітри зі снігом все сікли І назву місяцю дали.( Січень) |
Вихователь: | Діти візьміть частинки сніжно білого кольору і складіть назву місяця. |
Вихователь: | Місяць цей лютує, Бо весноньку він чує. ( Лютий) |
Вихователь: | Візьміть частинки блакитного кольору і складіть назву місяця |
Вихователь: | Вправа «Що Зайве» Діти скажіть які ми речі вдягаємо взимку коли йдемо на вулицю? |
Діти: | Відповіді дітей |
Вихователь: | Діти подивіться на екран і скажіть яка річ зайва у кожному ряду. |
Вправа « Шкарпетки» | |
Вихователь: | Діти розкидали свої шкарпетки, скільки діток збиралося на вулицю, давайте знайдемо пари та порахуємо їх. |
Вихователь: | Діти ми вже з вами тепло вдяглися, можна і погуляти на вулиці. Давайте закриємо з вами очі і уявимо, що ми пішли з вами у зимовий ліс. (Аудіо запис шум вітру у лісі) |
Вихователь: | А зараз ми з вами трішки відпочинемо. |
Вихователь: | Діти а тепер скажіть мені як шумить вітер Ш –ш –ш–ш; С-с-с-с-; У- у –у –у. Діти сядьте зручніше, спинки зробіть рівненькими, плечі не піднімаємо, робимо глибокий вдих через ніс – затримка дихання – повільний плавний видих через рот з вимовлянням ш- ш-ш-, с-с-с-с, у-у-у-у-у. (Вправа повторюється 3-4 рази) |
Вихователь: | Фізкультхвилинка У володарки Зими Трішечки замерзли ми. Грудень каже : « Пострибай!» Січень просить : « Присідай! Встали – сіли, встали – сіли, Розігріли наше тіло. Лютий місяць нагадав: Час нам братися до справ. |
Вихователь: | Сніговик Аплікація |
Вихователь: | Діти в які ігри можна пограти взимку? |
Діти: | Відповіді дітей. |
Вихователь: | Ми з вами в лісі туту багато снігу, ми зараз з вами зробимо сніговита.( Діти виконують аплікацію з ватних дисків) |
Вихователь: | Діти молодці. |
3. Підведення підсумків | |
Вихователь: |
|
Вихователь: | Молодці. Гарно ми з вами сьогодні попрацювали. На цьому наше заняття закінчено. |











