Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Інтегрований урок з математики і природознавства 4 клас. Тема уроку: Одиниці вимірювання величин. Всесвіт і Сонячна система.

Математика

Для кого: 4 Клас

19.10.2021

78

6

0

Опис документу:

Конспект інтегрованого уроку направлений на систематизування знань учнів про одиниці вимірювання вивчених величин; вправляння у перетворенні одиниць вимірювання величин; закріплення вміння розв’язувати задачі вивчених видів; вдосконалення обчислювальних навичок; поглиблення знань здобувачів про видатних дослідників Всесвіту та планети Сонячної системи.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегрований урок з математики і природознавства 4 клас

Тема уроку: Одиниці вимірювання величин. Всесвіт і Сонячна система.

МЕТА:

  • систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання вивчених величин; вправляти у перетворенні одиниць вимірювання величин; закріпити вміння розв’язувати задачі вивчених видів; продовжувати вдосконалювати обчислювальні навички; поглибити знання про видатних дослідників Всесвіту, про планети Сонячної системи;

  • формувати: обчислювальні, інформаційно-графічні, логічні компетенції; математичні компетентності: актуалізувати, інтегрувати, застосовувати набуті знання, вміння, навички; інформаційну компетентність, соціальну компетентність (завдання різного рівня складності, здійснення самоперевірки та самооцінки, вміння працювати в групах), вміння аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи; формувати уявлення про Космос як простір, що існує за межами планети Земля; формувати навички швидких обчислень, вміння розв’язувати задачі вивчених видів; узагальнити знання учнів з вивчених тем;

  • розвивати  математичне мовлення, увагу, пам’ять, логічне мислення; пізнавальний інтерес, бажання досягти успіхів в роботі;

  • виховувати інтерес до вивчення математики та природничих наук; почуття колективізму та взаємодопомоги, любов і бережливе ставлення до природи; виховувати інтерес до навчання.

ОБЛАДНАННЯ: презентація, конверти, мультимедійний проектор, комп’ютер, картки для індивідуальної, групової та парної роботи,самостійної роботи, кольорові олівці.

Тип уроку : інтегрований

Хід уроку



І Організаційний момент (Слайд 1)

- Перш, ніж розпочати урок, давайте привітаємо наших гостей, даруючи всім свою посмішку.

Девіз уроку: Слайд ( 2 )

Діяти- активно!

Думати- оперативно

Сперечатись- доказово!

Для всіх обов’язково!

І будь яку справу починати з гарним настроєм.  (діти усміхаються)

II. Мотивація навчальної діяльності . Оголошення теми і мети уроку.

Тема нашого уроку сьогодні: Одиниці вимірювання величин. Всесвіт і Сонячна система.

Слайд ( 3 ) фото Леоніда Каденюка


  • Діти, а хто цей чоловік ?

  • Що ви знаєте про нього?

  • Так, це перший український космонавт, який здійснив перший політ в космос на космічному кораблі “Колумбія” і побував в космосі понад 15 діб. Під час цього польоту за межами нашої планети побували також український прапор та тризуб та пролунав Гімн України.

  • Чому його фото з’явилося на екрані?

  • Тому сьогодні ми будемо не просто учнями, а астронавтами, як наш відомий земляк.

Сьогодні ми дізнаємося більше про планети Сонячної системи, таємниці космосу, подорожуватимемо країною чисел і величин.

  • А, що ви очікуєте від уроку?

(відповіді дітей)

  • Всім відомо, що астронавти перед стартом багато тренуються, тому і нам треба гарно підготуватися, пригадати все те, що буде необхідно під час віртуальної подорожі Всесвітом. Можливо хтось з вас також стане відомим космонавтом?

  • А що допомагає сучасним дітям здійснювати віртуальні подорожі?

( Слайд 4)(Інтернет).

III  Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання. ( слайд № 5)

1). Задача. Відповідь 173 км.

  1. Математичний диктант (Математичне лото) ( Слайд № 6 )

У вас картки з числами, я задаю вам завдання, а ви знаходите відповідь і закреслюєте її.

  1. Знайдіть число в якому 325 одиниць ІІ класу і 107 одиниць І класу (325107)

  2. Знайдіть число в якому 7 одиниць І класу і 7 одиниць ІІ класу (7007)

  3. Знайдіть чому дорівнює 1/8 доби ( 3)

  4. Знайдіть найбільше п’ятицифрове число (99999)

  5. Яке число дорівнює в метрах 55 км? (55000)

  6. Скільки це в центнерах 86 т? (860)

  7. 7 годин – скільки це хвилин? (420)

  8. 360 секунд – скільки це хвилин?(6)

  9. Якщо до найбільшого шестицифрового числа додати 1 , яке число отримаємо? (1000000)

  10. Чому дорівнює 1/10 хвилини (6)

Самооцінювання за допомогою різнокольорових зірочок. (Зелена – якщо все виконано правильно, жовта- допущено від 1- 3 помилок, червона – більше 4 і більше помилок)

Молодці, я бачу ви можете бути астронавтами.

  1. Каліграфічна хвилинка( Прийом «Сфотографуй») (Слайд 7)

Ми маємо перевірити свою пам'ять – правильно прописати цифри. Але не просто прописати, а спочатку їх запам'ятати. Прийом «Сфотографуй »

Картка з числами,які за 5 с запам'ятати і записати. (на зворотньому боці назва планети)

Меркурій – 4 880км, Земля – 12 756км, Марс – 6 787км, Венера - 12 104 км

  • Одиниці вимірювання якої величини ви записали? (довжини)

  • Це дані про діаметри планет Земної групи

Клею на дошку навпроти назв планет

Давайте пригадаємо їх назви… ( Слайд 8 )

Меркурій, Венера, Земля, Марс.

  • Яка планета має найбільший діаметр серед планет земної групи? (Земля)

  • Яка найближча до Сонця планета?

Вчитель. Справжнім астронавтам готує завдання Центр Управління Космічними Польотами. ( Слайд 9).

Вам також Центр підготував різні завдання, щоб перевірити чи є серед вас майбутні астронавти. (Слайд 10)

На Меркурії рік триває всього 88 діб. А чому? Як визначається рік?

  • Так, за цей час планета встигає обернутись навколо Сонця.

На цій планеті непрості умови для космонавтів, бо на денній стороні температура сягає - 400 градусів тепла, а на нічній - 200 градусів морозу. Уявляєте?

  1. Цікаве задача. ( Фронтальна робота. Один учень у дошки)

Скільки годин у меркуріанському році?

1 доба = 24 год.

88 діб -? год.

Розв`язання: 88

24

352

176_

2112 ( год. )

  • Молодці, діти, впорались з цим завданням!



  1. Самостійна робота із взаємоперевіркою ( Слайд 11 )

7 05 м = см 4 хв 10 с = с

5 15 т = ц 1 год 20 хв = хв

6 000 кг = т 2 м 40 см = см

ІV. Розвиток математичних знань

  1. Побудова асоціативного куща (Слайд 12)

  • Діти, скажіть, які асоціації з’являються у вас , коли ми говоримо слово «Галактика» ?

П ланети Сонце простір


к

Галактика

осмос


комети

а стероїди


метеорити метеори


  • Як називається Галактика де ми живемо? (Чумацький шлях)

  • Чи існують у всесвіті ще галактики окрім нашої?

  • Діти , а як ви гадаєте чи є життя на інших планетах? Як називають тих, хто там живе? (Іншопланетяни )

  1. Фізкульхвилинка від Іншопланетян (Слайд 13 )

  2. Відгадування загадки.

  • Заплющіть очі, і уявіть , що зараз ніч, і ви знаходитесь не в приміщенні, а надворі. Що ви бачите, поглянувши на вечірнє небо?

Загадка

  1. На чорному полі срібний пастух золоті вівці пасе. (Місяць) (Слайд 14 )

Розповідь про висадку космонавтів на місяць.


Завдання від Центра Управління Космічними Польотами

(Слайд 15)


  1. Робота в групах (Розв’язати задачу і перевірити розв’язання)в конвертах


1 група . Розв’язати задачу виразом.

З собою в експедицію космонавти взяли 100 тюбиків молока по 2 л в кожному і 200 тюбиків води по 5 л в кожному. Скільки всього літрів рідини взяли космонавти?


Відповідь : а) 5 + 2∙200 +100

б) 200∙ 5 ̶ 100∙ 2

в) 100∙ 2 + 200∙ 5


2 група. Розв’язати задачу

В експедицію космонавти взяли 100 тюбиків молока по 2 л в кожному і води в тюбиках по 5 л в кожному. Разом рідини було 1200 літрів. Скільки тюбиків води взяли з собою космонавти?


Відповідь: а) 500

б) 200

в) 150

3 група. Розв’язати задачу

В експедицію космонавти взяли молока в тюбиках по 2 літри , а води 200 тюбиків по 5 літрів. Всього рідини було 1200 літрів. Скільки тюбиків молока взяли з собою космонавти?

Відповідь: а) 100

б) 200

в) 300

4 група. Розв’язати задачу.

В експедицію космонавти взяли 1200 літрів рідини. Молока взяли 100 тюбиків по 2 л, а води 200 однакових тюбиків. Скільки літрів води вміщує 1 тюбик з водою?

Відповідь: а) 5 л

б) 10 л

в) 7 л

5 група. Розв’язати задачу.

В експедицію космонавти взяли 1200 літрів рідини. Молока взяли 100 однакових тюбиків, а води 200 тюбиків по 5 літрів. Скільки літрів молока вміщує 1 тюбик?

Відповідь: а) 5 л

б) 2 л

в) 10 л

Перевірка результатів за табличками і екраном.

  1. Як називаються такі задачі, коли те що було відомим в прямій задачі стає невідомим ? (Обернені).

Перевірка за слайдом (Слайд 16)

Отже, ми закріпили вміння розв’язувати задачі та показали , що ви вмієте працювати дружно, а це дуже важливо для досягнення успіху.


А тим часом перенесемося до планет Гігантів (Слайд 17 )

  1. Виконання завдання Центра Управління Космічними Польотами.

Робота в парах .

1.З’єдайте величини, які рівні між собою.(Блакитний колір - І рівень скадності) (Слайд 18)

15020 м 90 т

4040 г 231 м

2310дм 4 кг 040 г

6 т 15 км 020 м

90000 кг 600 ц

2. Розв’яжіть завдання.(Рожевий колір-ІІ рівень складності )

( Слайд 19)

Довжина підлоги в кімнаті 60 дм, а ширина – у 2 рази коротша. Знайдіть периметр кімнати. Напиши периметр в метрах.

3. Розв’яжіть завдання.(Жовтий колір – ІІІ рівень складності)

(Слайд 20)

До трицифрового числа дописали зліва цифру 4. На скільки збільшилося це число?

Перевірка за Слайдом ( № 21 )

Діти , підніміть картки якого кольору ви обрали?

  1. Виконання завдання з логічним навантаженням. (Слайд 22 )

- Чи бувають у космонавтів непередбачувані ситуації?

- Тому треба вміти мислити логічно.

Розв’яжіть цікаву задачу.(Фронтально)



Земля і Нептун разом роблять повний оберт навколо своєї осі за 40 годин. Земля робить повний оберт на 8 годин довше ніж Нептун. За скільки годин робить повний оберт навколо своєї осі Нептун і Земля окремо?

? 8 років

З емля ● ● ●

Нептун ● ● 40 років

?

- Як можна ще роз’язати задачу?

V. Домашнє завдання. (Слайд 23)

VІ. Підсумок уроку

- самооцінювання

- Діти, сьогодні був звичайний урок математики?

- Чим він відрізнявся?

Так , правильно , сьогодні ми поєднали декілька предметів в один.

Метод «П’ять пальців» ( Слайд 24)

Дякую вам, ви молодці і справжні майбутні космонавти! (Слайд 25)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.