Інтегрований урок з літературного читання та розвитку мовлення у 2 класі "Загадка – цікава розумова задача"

Опис документу:
Природною і важливою передумовою продуктивного навчання стає інтеграція предметів. Інтегровані уроки дають змогу кожній дитині виразити себе в міміці, жестах, співі, русі, малюнку. Крім того, такі уроки є засобом інтенсифікації уроку, потужним мотиваційним стимулом, підвищують творчий потенціал учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегрований урок

з літературного читання та розвитку мовлення у 2 класі

Тема: Загадка – цікава розумова задача.

Мета:Читання. Ознайомити з віршами – загадками, навчити виділяти у них головний зміст, розширювати активний словник; виховувати потребу в бережливому ставленні до природи.

Розвиток мовлення. Показати на прикладах загадок красу рідного слова, багатство, влучність мови; розвивати писемне мовлення; виховувати бажання оберігати птахів.

Обладнання: ілюстрації із зображенням птахів, кросворд, таблиці № 4 для розчитування, запис голосів птахів,чистомовки

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

  • Дзвоник всім нам дав наказ:

«До роботи, швидше в клас!»

Біля парт ставайте чемно.

Хай мине час недаремно.

ІІ. Мовна розминка

  1. Чистомовка

  • Лі – лі – лі – відлетіли журавлі,

Ли – ли – ли – дні осінні прийшли,

Ло – ло – ло – вже все снігом замело,

Ни – ни – ни – будем ждати до весни.

  1. Розчитування. Читання груп слів на одному диханні:

  • віє луг

вода лани

весна льоди

вранці летіли

встала розбудила

3.Гра «Віднови слово»

  • б– р – к ж – р – в – л -

ц – б – л - с – р – к –

4.Гра «Яке слово зайве?»

  • Соловейко, жайворонок, співав, журавель

Весна, осінь, літо, вранці

5.Творча робота.

а м з к л а р с г у ф а і е д т п к в д и

Завдання. Обведіть кожну третю букву і дізнаєтесь тему уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.Відгадування загадки.

  • Спинка зеленувата, животик жовтуватий,

  • Червоненька шапочка. Ось така пташечка. (Синичка)

  • Які слова вам допомогли відгадати загадку?

2.Повідомлення теми та мети.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з іншими загадками та навчимося самі їх складати.

ІV. Засвоєння нового матеріалу

  1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Виникли загадки ще у сиву давнину. Загадка – це запитання, вислів, розповідь, які вимагають відгадки. Щоб відгадати загадку, треба думати, порівнювати, зіставляти.

  • Від якого слова походить загадка?

  1. Читання вчителем вірша – загадки Л. Глібова «Котилася тарілочка».

  • У яких словах заховалися відгадки?

  1. Словникова робота. Вправа на розширення кута зору.

у

сі

дво

рі

кру

тій

пости

хали

  1. Мовчазне читання вірша. Аналіз змісту.

  • Які слова допомогли відгадати загадку?

  • Які слова у вірші вжито у переносному значенні?

  1. Різновиди читання на розвиток навички швидко читання.

А) Читання «буксиром» в парі з сусідом по парті.

Б) Дочитай рядок до кінця.

В) Гра «Відшукай рими».

6. Робота над виразністю.

- Знайди у тексті розповідні, окличні, питальні речення.

- З якою інтонацією їх треба читати?

V. Фізкультхвилинка

  • Похитали головою.

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднімали,

Трішки ними помахали.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз – присіли, піднялись,

Головою похитали

Й працювати знов почали.

VІ. Робота з мовним матеріалом

  1. Створення проблемної ситуації. Розгадайте кросворд і дізнаєтесь, кому присвячений наш урок.

1

2

3

4

1.Прилетіла гостя, сіла на помості, без сокири, без лопати збудувала собі хату.

2.Хто комах з дерев виймає, про здоров’я лісу дбає?

3.Біла латка, чорна латка по дереву скаче.

4.Вдень спочиває, уночі гуляє, має круглі очі бачить серед ночі.

2. Ознайомлення із загадками та визначення їх виду.

  • Загадка – запитання:

Хто це? Має гребінець

та не може ним чесатися? (Півень)

  • Загадка – розповідь:

Має вуса, пишний хвіст

і не гарну звичку:

спершу добре він поїсть,

після миє личко? (Котик)

  • Загадка – розмова:

Він стукоче: тук – тук!

- Хто це там? -

Пита борсук.

Це, - сказав поважно лев, -

Добрий лікар всіх дерев. (Дятел)

  • Акровірш:

Хвалить його кожен,

Любить його кожен.

І дня ми прожити

Без нього не можем.

  1. Самостійна робота.(Зошит з розвитку зв’язного мовлення.2 клас. Н.О.Будна)

Читання акровіршів. Запис відгадок

  1. Складання загадки.

  1. Читання тексту про лелеку (за методом В.Едігея)

Лелека.

еЦ векийли нийраг тпах. Він ганадує равжуя.

В гоньо гідов яши і дзьоб. рилаК кінза чуються

чормини напір’їми.

  1. Відповіді на запитання. (Завдання 4)

На кого схожий лелека?

Які в нього дзьоб, шия?

Де він живе?

Чим живиться?

  1. Робота в парах. Добір пропущених слів (усно)

Він великий і красивий.

Чорно – білий колір має.

Довгий дзьоб, тоненькі ноги

Прилетів з далекої дороги

По болоту походжає,

Рахунок жабам знає.

  1. Запис загадки у зошити.

VІІ. Підсумок уроку

  1. Читання прислів’я, роз’єднуючи слова.

  • Делелекаводитьсятамщастяродиться

  1. Хвилинки – цікавинки. Чи знаєте ви, що…

  • Лелеку занесено до Червоної книги

  • Лелеки живуть близько 20 років

  • Дорослі птахи голосу не мають

УІІІ. Домашнє завдання

І група: навчитися виразно читати «Загадка» Т.Коломієць.

ІІ група: скласти загадки про свійських птахів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00