Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Інтегрований урок з географії і зарубіжної літератури

Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
190 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LZ708456
За публікацію цієї методичної розробки Бербенець Надія Олексіївна отримав(ла) свідоцтво №LZ708456
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегрований урок з географії і зарубіжної літератури

Байкан Т. Г., вчитель зарубіжної літератури, вчитель – методист

Бербенець Н. О., вчитель географії, вчитель – методист

Тема. Велич науки і знань у романі Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан». Багатство природного світу у творі. Закріплення знань про географічні координати в дослідженні мандрівки шхуни «Пілігрим»

Мета: на прикладі роману Жуля Верна показати перевагу науки і знань, поглибити і закріпити практичні знання і вміння працювати з географічною картою, як джерелом географічних знань;

сприяти розвитку в учнів розуміння практичного значення географічних, літературних знань в дослідженні мандрівки «П’ятнадцятирічного капітана»;

виховувати допитливість, інтерес до навчальних предметів.

Тип уроку: урок формування вмінь, навичок.

Форма проведення: урок – дослідження.

Обладнання: карта, компас, фільм «П’ятнадцятирічний капітан», глобус, малюнки екваторіального лісу, інтернет – ресурси, виставка науково – популярних книг, підручник.

Справжнє знання зробить вас бадьорим і здоровим, воно розвіє втому і нудьгу, прожене хворобу і навчить вас керувати таємничими і незрозумілими силами природу. Але не думайте, що шлях до справжніх знань легкий і безпечний.

Ф. Рабле

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

(Звучить музика увертюра до фільму «П’ятнадцятирічний капітан». Виходить учень, який представляє капітана)

Учень. Увага! Увага! Я - капітан «Пілігрима» набираю команду для подорожі. Усіх бажаючих запрошую до мандрівки. Але у мене є вимоги: той, хто відповість на мої запитання, буде зарахований до команди. Тож слухайте!

  1. Хто і коли створив перший глобус?

  2. Чому карту називають «вікно у світ»?

  3. Доведіть, що карта є великим винаходом людства.

  4. Лінії, які з’єднують два полюси?

  5. Що таке паралелі?

  6. Головна паралель?

  7. Щоб знайти об’єкт на карті за заданими географічними координатами, потрібно…

  8. Сучасний прилад, що може визначити координати.

  9. Ім’я людини, яка першою використала для позначення паралелей і меридіанів цифри.

  10. Назва сітки, утвореної паралелями і меридіанами.

Учень. Добре! Екіпаж сформований. Можна вирушати в мандрівку!

(Виходять вчителі географії і зарубіжної літератури)

Вчитель географії. Як ви зрозуміли, сьогоднішній урок наш незвичайний, він – присвячений мандрівці по географічній карті.

Наша мета: закріпити знання про географічні координати і допомогти команді «Пілігрима» дістатися до місця призначення.

Вчитель зарубіжної літератури. Ми помандруємо з героями Жуля Верна, щоб показати на певних прикладах перевагу науки і знань для досягнення мети, вчитися любити природу, людей, які нас оточують.

Тому епіграфом уроку ми взяли Ф. Рабле ( зачитує епіграф, написаний на дошці).

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення учнями навчального матеріалу.

Вчитель географії. На нашому уроці будуть працювати:

А) географічні об’єднання

Б) літературні об’єднання

В) історичні об’єднання

(Кожне об’єднання отримує завдання, а оцінює їх відповіді «міжнародна комісія», яка складається з дипломатів.

  1. Географи.

Словникова робота «Пейзаж» (див. додаток)

  1. Чому шхуна збилася з курсу?

  2. Які випробовування пройшли мандрівники?

  3. Яким шляхом мандрівники вибралися з Африки?

  1. Історики.

Словникова робота «Рабство»

  1. Кого врятували моряки «Пілігрима»?

  2. Як до врятованих ставилася команда «Пілігрима»?

  3. Хто віддав негрів у рабство?

  4. У чому полягає жахливе становище раба?

  1. Літератори

  1. Як романи Жуля Верна посприяли визначенню пошуків вчених?

(Цеолковський, Обручев)

  1. Які гуманістичні погляди Жуля Верна знайшли своє відображення в романі?

  2. Ідеал людини у творах Ж. Верна?

Вчитель географії.

Усі міста і села.

Вершини гір, озера і річки.

Повинні теж адресу свою мати,

Щоб легше їх на карті відшукати.

Вчитель зарубіжної літератури. «Якби на борту «Пілігрима»

Я знав усе, що належить знати справжньому морякові, скількох ж нещасть можна було б уникнути». (Д.С.)

Кому належать ці слова?

Проблема.

  1. Для кого з героїв роману характерним є жага до знань? Для чого йому потрібні знання?

  2. Які соціальні проблеми порушує автор у творі?

Вчитель географії. Шановний капітане! Запрошуємо вас до карти. Звідки починається наша мандрівка? Із Сан – Франциська, міста, яке знаходится на материці Північна Америка, його координати – 37 пн.ш. 121 зх.д. А далі наш шлях продовжується по Тихому Океану, через Панамський канал і ми потрапляємо в Атлантичний океан.

(Демонстрація кадру фільму, де команда пливе по океану і потрапляє в шторм)

Вчитель зарубіжної літератури. Після шторму команда потрапляє до невідомої землі.

Вчитель географії. Їх координати – 10 пд.ш. і 10 сх.д.

(Робота з картою, відповідають географи)

Вчитель зарубіжної літератури. А як же мандрівники дізналися, що вони потрапили в Африку, в державу Анголу?

(Демонстрація кадру фільму «П’ятнадцятирічний капітан»)

А зараз нас чекає зустріч із шановним ученим – кузеном Бенедіктом, тому що у кожному романі французького письменника обов’язково є образ людини науки – вченого, який став своєрідною візиткою карткою пригодницьких романів Жуля Верна.

(Інсценізація. Виходить кузен Бенідікт і на англійській мові розповідає про себе.)

Підсумок: едиція, глибокі знання, благородство притаманні цій людині.

Фізкультхвилинка (додаток)

Вчитель географії. Протягом мандрівки працювали різні вчені. Воли вели бортжурнал і зібрали багато цікавого. Надаємо їх слово.

(Виступи членів об’єднань оцінює журі)

Вчитель зарубіжної літератури. Продовжуйте працювати далі. Підготуйте висновки щодо експедиції у вигляді сенкану.

Надаємо вам ключові слова:

Географи – координати

Історики – рабство

Літератори – Дік Сенд

Вчитель географії. А до нас завітав кореспондент із французького журналу.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Вчитель географії. Вам вдалося прослідкувати шлях «Пілігрима». Спробуйте словесно змалювати той час і з’ясувати, що ви взяли для себе з роману.

(зачитують сенкан)

Географи. Карта

Тематична, пізнавальна

Розповідає, передає, відображає

Карта – величезний винахід людства.

Координати

Історики. Рабство

Гнобляче, ненависне

Пригнічує, позбавляє, принижує

Жахливе явище у світі людства

Неволя

Літератори. Дік – Сенд

Рішучий, відповідальний

Мріє вчиться, допомагає

Приймає завжди сміливі рішення

Капітан

Вчитель зарубіжної літератури. Ідеал людини у творах Жуля Верна (задає питання)

  1. Хто вони ці люди? (відповіді учнів)

Дік – Сенд, Геркулес, місіс Уелдон, капітан Халл).

  1. А які риси характеру їм притаманні?

(Мозковий штурм)

Сміливість Мудрість

Милосердя Рішучість

Добропорядність Винахідливість

Здатність прийти на допомогу Відповідальність

Вчитель географії.Закінчується наше дослідження подорожі шхуни «Пілігрим». А капітан вкаже нам шлях повернення до Сан – Франциска (робота біля карти)

Вчитель зарубіжної літератури. Завершили ми свою мандрівку. Але я бачу, що ви хочете ще наглядно відобразити те, що запам’ятали впродовж подорожі.

(Створення колажу. Додаток 3)

Слово надається бібліотекарю. Вона знайомить учнів з науково – популярною літературою для дітей та юнацтва.

V. Підведення підсумків уроку.

Вчитель зарубіжної літератури. От зараз ви й дійшли висновку у своєму дослідженні. Ми з’ясували, що без знань людина нічого не може досягти.

І насамкінець хочеться додати, порушена у романі Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан» залишається актуальною, цікаво, захоплюючою для нас, сучасників. Цей твір навчає найважливішого – прагнення служити добру, бути чесним і справедливим, ставити на захист скривджених і ображених. Жага до знань зробить сильнішими і захищеними.

Вчитель географії. І завершимо урок піснею Дунаєвського.

Ктопривык за победубороться,

С нами вместе пускай за поет.

Кто весел – тотсмеется.

Ктохочет – тотдобьется.

Ктоищет – тотвсегданайдет.

Домашнє завдання.

  1. Скласти кросворд про географічні координати.

  2. Написати твір – роздум « Мій друг –Дік – Сенд»

Додаток 1 .

Пейзаж – жанр образотворчого мистецтва, в якому основним предметом зображення є первозданна або в тій чи іншій мірі перетворена людиною природа.

Додаток 2. Погода в Африці

Діти стають у коло один за одним і повторюють рухи за вчителем.

В Африці гріє сонечко (гладити по плечах того, хто стоїть попереду)

Дме легкий вітерець ( провести пальцями по спині)

Та ось хмарки закрили сонце, почав накрапувати дощ (стукати по спині пальцями)

Почалася злива (енергійно стукати пальцями по спині)

Град (кулаками)

Але що це? Буря вщухає (усе в зворотномупорядку. Злива переходить у дрібний дощик , буря перетворюється на легкий вітерець. В Африці сонечко).

Додаток 3.

Колаж – вид мистецтва, в якому зібрані різні елементи (природний матеріал, малюнки, аплікація).

Колаж – це витвір живопису шляхом створення однієї картини.

8

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Поглибити і закріпити практичні знання і вміння з предметів :географія та зарубіжна література
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Географія
  • Клас
    6 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    228
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    LZ708456
  • Вподобань
    0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LZ708456
За публікацію цієї методичної розробки Бербенець Надія Олексіївна отримав(ла) свідоцтво №LZ708456
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти