Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Виховні заходи з теми прав дитини. Практичні кейси
»
Взяти участь Всі події

Інтегрований урок з Я у світі, математики та трудового навчання у 3 класі

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Математика

Для кого: 3 Клас

03.10.2021

60

0

0

Опис документу:

Мета уроку: формувати в учнів уміння обчислювати вирази на позатабличне ділення чисел в межах 1000; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; ознайомити учнів з особливостями українського ярмарку, з ремеслами українців; розширити уявлення про народні промисли; розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, творчі здібності, навички індивідуальної та групової роботи; формувати художньо-технічні уміння; вдосконалювати дрібні м’язи, рухи пальців, рук при роботі з солоним тістом. виховувати почуття патріотизму , повагу до українських традицій та бажання берегти і примножувати традиції українського народу.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ставчанський ЗНЗ І – ІІІ ступенів



Ярмарок

Повторення і закріплення позатабличного ділення чисел в межах 1000.

Розв’язування задач вивчених видів.

Народні промисли України.

Практична робота

«Виготовлення ярмаркового кошика

з солоного тіста»

(інтегрований урок (математика, Я у світі, трудове навчання))













Підготувала і провела

Вчитель початкових класів

Філіпчук О.Т

Предмет. Інтегрований урок (математика, Я у світі, трудове навчання)

Тема. Ярмарок

Повторення і закріплення позатабличного ділення чисел в межах 1000. Розв’язування задач вивчених видів. Народні промисли України. Практична робота «Виготовлення ярмаркового кошика з солоного тіста»

Мета: формувати в учнів уміння обчислювати вирази на позатабличне ділення чисел в межах 1000; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; ознайомити учнів з особливостями українського ярмарку, з ремеслами українців; розширити уявлення про народні промисли; розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, творчі здібності, навички індивідуальної та групової роботи; формувати художньо-технічні уміння; вдосконалювати дрібні м’язи, рухи пальців, рук при роботі з солоним тістом. виховувати почуття патріотизму , повагу до українських традицій та бажання берегти і примножувати традиції українського народу.

Обладнання: презентація до уроку, картки з прикладами, картки із логічними задачами для групової роботи; музичний супровід А.Демиденко «Український ярмарок» у виконанні гурту «Дзвони»; інструменти та матеріали: солоне тісто для ліплення, вода, картон для основи, паперові рушнички.


ХІД УРОКУ

  1. Організація класу.

Увага! Увага! Спішіть! Поспішайте!

Господарі й гості, глядіть, не минайте!

На ярмарок наш веселий звертайте!

ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку

  • У нас сьогодні незвичайний урок. А урок у якому поєднано три предмети: математика, Я у світі та трудове навчання. На сьогоднішньому уроці ми повторимо позатабличні випадки усного ділення в межах 1000.

ІІІ. Узагальнення й систематизація знань

  1. Розповідь про давню традицію українського народу – ярмарок.

Довідкове бюро

Ярмарок – це великий ринок, де продавці демонструють і продають свій товар. Перші ярмарки з’явилися у Львові та Києві.

Ярмарок для українського селянина завжди був очікуваною і бажаною подією. Зібравши врожай хліба, овочів, фруктів, господар бачив, що з цього достатку можна продати, щоб прикупити щось з одежі, хатнього начиння, або поміняти товар на товар.

За кілька днів господарі з синами змащували колеса возів, складали товар, що мали везти на продаж. Господині з дочками готували святковий одяг.

  1. Гра – усний рахунок «Збираємося на ярмарок»

  • Вози, сани, карети виготовляє стельмах. Отже наше завдання: наповнити віз , щоб відправитися на ярмарок

560 : 7 400 : 2

4 80 : 80 88 : 4

600 : 3 320 : 4

500 : 100 800 : 20

84 : 2 700 : 100

200 : 1 48 : 2

120 : 3 36 : 3

  1. Робота в зошиті

  • Записуємо дату і класна робота

  • Хвилинка каліграфії (за результатами усного рахунку)

Зранку, ще до сходу сонця, їхали вози з гончарними виробами, мішками із зерном, прядивом, полотном та всякою хатньою поклажею. А поміж усім цим люди гнали худобу на продаж та несли на плечах і в руках навантажені кошики, коробки, мішки. І весь цей довгий шлях, ярмарковий майдан, тісні вулички містечка, що були наповнені величезною кількістю люду, ніби перетворювалися на одне величезне чудище, що ворушилося, кричало, гоготало, гриміло, мукало, мекало, ревіло, кукурікало, мінялося великою кількістю різноманітного і строкатого товару.

  1. Жінки чекали ярмарку, щоб продати курку, а купити новий посуд. Глиняний посуд виготовляв гончар.

А гончар зустрівши день,

Крутить круг, співа пісень.

А гутники видували посуд зі скла. Найчастіше це був посуд для зберігання рідини.

Задача

  • А зараз ми розвяжемо задачу на продуктивність праці

Складіть задачу за коротким записом.

  1. Бондар – майстер, який виготовляв відра, бочки, діжки.

Бондар бочку змайстрував,

Мед у бочці зберігав.

Задача

У бочках зберігали не тільки мед, а й зерно, квасили овочі на зиму.

У Петра вродили огірки. Він продав на ярмарку 6 бочок квашених огірків, по 14грн за бочку. Скільки грошей він заробив?

  1. Чоботар – майстер, який шиє або ремонтує взуття.

Чоботар коханій доні 
Чобітки пошив червоні. 

Порахуйте чобітки. Скільки дівчат зможуть їх купити?

  1. Інсценізація

Вчитель: Ану, продавці, товар покажіть,

Та дивіться – не продешевіть.

Підготовлені учні виходять із малюнками товарів.

1уч. Купуйте скоріше усі бараболю,

Вона дуже смачна із сіллю й без солі.

2уч. Сто страв господиня з картоплі готує.

Картопля, як хліб – вона всіх нагодує.

3уч. Беріть помідори. Вони пречудові,

До вашого столу хоч зараз готові.

4уч. Скуштуйте цю грушку – солодку, духмяну.

У роті, як мед, вона тане.

5уч. Лоточок із яблуками не минайте,

Які до смаку вам – такі й вибирайте.

  1. Робота в групах.

Українці працьовиті господарі, а іноді й гостре словечко могли сказати про майстра.

На парті лежать картки з виразами, а відповіді до них прикріплені у таблиці. Обчисливши приклад, треба знайди картку з відповіддю. Завдання: обчислити приклади і прочитати народну мудрість.


16

30

18

20

3

Вставай,


чоловіче,

третій

півень

кукуріче!

13

60

11

35

80

Який

майстер -

така

й

робота.

64 : 4

120 : 4

65 : 5

600 : 10

55 : 5

90 : 5

60 : 3

300 : 100 100100

105 : 7

560 : 7


  • Як ви розумієте прислів’я?

  • Про якого майстра розповідає друге прислів’я?


  1. Фізкультхвилинка «Ярмарковий майдан»

(звучить пісня «Український ярмарок» у виконанні гурту «Дзвони»)


ІV. Практична робота «Ярмарковий кошик з солоного тіста»

  • З бираючись на ярмарок, господарі плели із лози дорожні кошики або козуби, щоб наповнити їх покупками.


  • Ми будемо виготовляти кошики з солоного тіста.

«Довідкове бюро»

Ліплення з солоного тіста було поширене в Україні ще у давні часи. Із солоного тіста жінки ліпили фігури птахів і тварин, виготовлялися дітям справжні іграшки.

  1. Аналіз готового виробу (учні визначають основні частини виробу).

  1. Ознайомлення з матеріалами, які будуть використані в роботі.

готове солоне тісто + вода для з’єднання деталей, стеки, картонна основа

  1. Інструктаж з техніки безпеки (учні називають основні правила під час роботи з солоним тістом).

  2. С амостійна робота учнів

1 етап - - розкачати пласт тіста, вирізати трапецію,

заокруглити кути;


2 етап -

- розкачати довгу смужку, поділити на 4

частини, викласти по вертикалі;


3 етап - - розкачати довгу смужку,злегка придавити і

поділити на 4 частини, викласти по горизон-

талі, переплітаючи з вертикальними смуж –

ками;


Д о Починати плетіння краще з лівого нижнього

уваги боку кошика. Щоб деталі не зсувалися, місця

майстрів! з’єднання змочити водою.


4 етап - - залишилось оформлення – верхній та нижній

край кошика і ручка, всі 3 деталі виготовля -

ються однаковими способами: розкачати три

смужки, довжина кожної повинна бути вдві-

чі більшою за довжину верхнього та нижнього країв кошика; кожну смужку скласти навпіл, закрутити джгутиком і прикріпити до верхнього, нижнього обідків та ручку кошика; місця з’єднання змочити водою.

  1. Презентація готових виробів.

Вчитель слідкує, щоб учні помили руки й витерли паперовими рушничками.

  • Готові вироби ми розмістимо в духовку, після висихання розфарбуємо.

V. Підсумок уроку.

1. Підсумкова бесіда

  • Наш ярмарок закінчується.

  • Що нового дізнались?

  • Яке завдання сподобалось?

  • Яке завдання виявилось важким?

Все від праці у світі цьому:

Залізниці, шляхи, мости.

Пам’ятай! На шляху земному

Вік трудитись повинен ти!

Бо у праці є дужі крила,

Що підносять людину ввись.

А без діла слабіє сила,

Тому вік свій трудись і вчись.

Ось поглянь навкруги, дитино,

Всюди люди доклали рук!

Мчить ракета до зір невпинно,

Чути ніжний сопілки звук.

Всюди праця, важка робота,

Щоб в житті досягти мети

Як трудитись є охота,

То людиною станеш ти!

2. Заключний момент. Пригощання печивом, цукерками, бубликами, яблуками та грушами.

- Пригощайтесь, друзі милі.

Набирайтесь вдосталь сили!

Тож підходьте поодинці

з ярмарку отримуйте гостинці.







8


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.