Інтегрований урок у 1класі. Презентація до уроку.

Опис документу:
Тема: МИСТЕЦЬКІ ПРОФЕСІЇ. Створення зображення шляхом домальовування лінії, цифри, літери. Цифра 7. Мета :розкривати поняття «лінія як засіб виразності»; надавати початкові навички роботи з лінією; формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм;учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число;розвивати дрібну моторику руки;розвивати креативне мислення, пошуковий інтерес, спостережливість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
7,122 Мб
33,064 Кб
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
МИСТЕЦЬКІ ПРОФЕСІЇ Створення зображення шляхом домальовування лінії, цифри, літери. ProPowerPoint.Ru зображень
Слайд № 1

МИСТЕЦЬКІ ПРОФЕСІЇ Створення зображення шляхом домальовування лінії, цифри, літери. ProPowerPoint.Ru зображень

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 2

ProPowerPoint.Ru

– кмітливими. У – уважними; К – охайними; О – розумними; Р ProPowerPoint.Ru
Слайд № 3

– кмітливими. У – уважними; К – охайними; О – розумними; Р ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 4

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 5

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 6

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 7

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 8

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 9

ProPowerPoint.Ru

Відео ProPowerPoint.Ru
Слайд № 10

Відео ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 11

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 12

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 13

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 14

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 15

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 16

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 17

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 18

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 19

ProPowerPoint.Ru

ProPowerPoint.Ru
Слайд № 20

ProPowerPoint.Ru

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований урок ( мистецтво, математика,)

Клас: перший

Тема: МИСТЕЦЬКІ ПРОФЕСІЇ.Створення зображення шляхом

домальовування лінії, цифри, літери. Цифра 7.

Мета:розкривати поняття «лінія як засіб виразності»; ознайомлювати учнів із поняттями «штрихування» і «силует»; надавати початкові навички роботи з лінією; формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм;учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у додаванні; розвивати дрібну моторику руки; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу; забезпечувати доброзичливу атмосферу; стимулювати розвиток допитливості; розвивати креативне мислення, пошуковий інтерес, спостережливість, збагачувати словниковий запас учнів, навички усної лічби; логічне мислення; навички письма; виховувати любов до природи, уміння помічати і розуміти її красу, неповторність, наполегливість, старанність, повагу до однокласників; формувати бажання турбуватися про навколишній світ.

Тип уроку: ознайомлення з новим матеріалом

Обладнання: мультимедійна презентація, кольорові олівці, музичний супровід, малюнки, репродукції картин.

Хід уроку

І. Організація дітей до творчої праці.

1.Прийом « Незвичайний початок»

- Діти, заплющіть очі, налаштуємося на роботу. Ви все вмієте, все знаєте. Ви розумні і творчі. Покладіть долоню на серденько. Б’ється серденько. Таке маленьке, а так багато працює. Які почуття живуть у вашому серці? (Любов і добро)

Світ прекрасний навколо тебе,

Ясне сонце і синє небо.

Даруйте добро і посмішку людям.

Тоді світ і вам щасливішим буде. СЛАЙД 2

-Подаруйте посмішку один одному і нехай гарний настрій буде у вас цілий урок.

2. Вправа «Криголам».

-Діти, а якими ми повинні бути на уроці? СЛАЙД 3

У – уважними;

Р – розумними;

О – охайними;

К – кмітливими.

- Попрацюємо наполегливо, швидко, старанно. Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

- Тепер уважності добавте і нічого не проґавте,

Бо я готова без вагання дати вам нове завдання.

І в 10 років, і в 7, і в 5

Всі люди люблять малювати.

І кожен сміливо намалює

Все, що його цікавить.

Все, що викликає інтерес:

Далекий космос, ближній ліс,

Квіти, машини, казки, танці…

Все намалюємо!

Були б фарби,

Аркуш паперу на столі

Та мир в сім ї і на Землі.

- Я знайшла картини одного художника.. Але на них щось мене бентежить. Чи не допоможете ви розібратися?

- Подивіться уважно та скажіть що на картинах невірно і чому?СЛАЙД4

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • 2. Гра «Хто швидше?»СЛАЙД 5,6

  • 1-ша команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку зростання.

  • 2-га команда. Розставити числа від 1 до 6 в порядку спадання.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Урок сьогодні не звичайний – у нас – кольоровий урок. Незвичайна цифра до нас завітала. А ви хотіли б дізнатися, що це за цифра? Мерщій-но відгадайте!

  • 1. Весела лічба СЛАЙД 7

  • Шість метеликів літають

  • І на квіточки сідають.

  • Прилетів ось ще один-

  • Сів на квіточку і він.

  • Полічимо швидше всіх,

  • Цих метеликів прудких. (6+1=7)

-Відгадали? Яка це цифра?Правильно, цифра 7. Хочете про неї дізнатися ще більше?

Вірш СЛАЙД 8

Є 7 веселих ноток,

У тижні днів теж 7.

Сім кольорів веселки –

Відомо нам усім.

— Чим цікавий вірш?

Скільки півників? (7) Скільки метеликів? (7) Скільки квіточок? (7) СЛАЙД9

— Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)

Асоціативний кущ. СЛАЙД 10

– Де ми зустрічаємо цифру 7, чому вона така незвичайна? Таємниче число сім! Як його тільки не вважають: і священним, і божественним, і магічним, і щасливим. Воно зустрічається і в міфології, і в народній мудрості, і в художній літературі: (7 кольорів у веселці, «Білосніжка і 7 гномиків», «Вовк і 7 козенят», 7 днів у тижні, 7 «я» утворюють слово «сім’я», українська народна казка «7 дочок», 7 нот на нотному стані, квіточка - семипелюсточка, є 7 смертних гріхів, Рим побудований на 7 горбах. У Біблії число 7 зустрічається 180 разів …)

Пригадайте ще прислів’я, у яких міститься слово «сім».

Семеро одного не ждуть.

Сім п’ятниць на тиждень.

Працювати до 7 поту.

У семи няньок дитя недоглянуте.

Таємниця за сімома печатям

7 разів відміряй , один раз відріж

На сьомому небі від щастя.

Краще сім разів покритися

потом, ніж один – інеєм.

Семи смертям не бувати,

а однієї не минути.

Сім бід, а відповідь – одна.

«Хвилинка - цікавинка»

- Чи не найбільшою популярністю користується у людей число 7. У чому ж секрет? Виявляється, що число сім відповідає обсягу короткотривалої пам’яті людини. Тобто, це та кількість предметів, ознак, яку ми спроможні запам’ятати відразу і на більш-менш тривалий час.

• Чи відомо тобі, що у сонечка («божої корівки») 7 чорних крапочок на червоних крильцях? Цікаво, що «народжуються» ці жучки без крапочок. Новонароджене сонечко сидить нерухомо на місці. Поступово одна за одною проступають темні плямки. Якщо ж такого жука змусити рухатися, він поповзе, і крапочок у нього на спині буде лише

стільки, скільки встигло з'явитися до того, як його потривожили. Тому ми можемо зустріти сонечок із 3, 4, 5 крапочками.

Йде по вулиці щасливий

І поважний чоловік.

Він одкрив найбільше диво,

Сидить Марушка

В СЕМИ кожушках.

Хто на неї гляне,

Той і заплаче.

(Цибуля)

Шкір має СІМ,

А сльози випускає всім.

(Цибуля)

СІМ братів віком рівні, іменами різні.

(Дні тижня)

СІМ братів і сестер човном пливуть,

Кожного ім'ям зовуть.

(Дні тижня)

Скільки кроків зробить горобець за СІМ років?

(Жодного, бо він не крокує)

• СІМ разів відміряй, а один відріж.

• Краще СІМ разів горіти, аніж один раз овдовіти.

• Де одинець — хазяйству кінець, де СІМ — щастя всім.

• Це такий, що за шматок кишки піде СІМ верст пішки.

• Наговорив СІМ міхів горіхів, гречаної вовни, та всі неповні.

• СІМ верст до небес, і все пішки.

• СІМ літ минуло, як музика грала, а він ще й тепер скаче.

• Треба йому ще СІМ літ свині пасти.

• СІМ п'ятниць на тиждень.

Лічилка

Мама, тато, дід, бабуся —

Усіх назву, не помилюся.

Старший братик і сестричка —

В нас сімейка невеличка.

Не спиняйте, бо зіб'юся:

Мама, тато, дід, бабуся...

Старший брат, сестра і я —

Отака у нас сім'я.

Нам лічилочку на «СІМ»

Повторити треба всім.

В. Гринько

Фізкультхвилинка. СЛАЙД11

Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.

Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.

Встали, сіли, встали ,сіли – бачте, як повеселіли.

Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати:

-Нумо разом, нумо всі потанцюєм по росі. (музичний супровід)

- Де сяє Сонечко? (вгорі)

-Ми розбудили наше Сонечко і зразу стало веселіше, приємніше. Нехай воно залишається на нашому уроці. Давайте порадуємо його нашим старанням, поведінкою, роботою.

IV. Вивчення нового матеріалу

СЛАЙД 12

Ось погляньте як писали цифру сім в різні часи.

Цифра народів Майя

Цифра єгиптян

Римськацифри

Арабськацифри

●●

|

VII

7

1. Каліграфічна хвилинка.

Урок продовжимо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядемо рівненько,

Цифру виведемо гарненько.

СЛАЙД 13

— На що схожа цифра 7?

В неї є одна нога,

А сама – як кочерга.

Цифра ця відома всім,

А зоветься вона…(сім)

  • Цифра сім складається із трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії. Якими бувають лінії.

(Учитель демонструє різні типи ліній, утворені за допомогою дроту (хвилясті тверді та зиґзаґоподібні), товстого шпагату (хвилясті м’які та петлеподібні), рейки (прямі та ламані), і пропонує розглянути ілюстрації.)

  • Зображення, створене за допомогою ліній, може бути штриховим, контурним і силуетним.

  • Штриховий малюнок повністю або частково заповнено лініями.

  • Контурний малюнок складається лише з ліній, що розташовано по межі зображення.

  • Силуетний малюнок заливається повністю всередині контуру.

Давайте подивимось як пишеться цифра 7. Починаємо писати хвилясту лінію трохи нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого кута клітинки, звідти, не відриваючи руки, проводимо основну похилу «паличку» до середини нижньої сторони клітинки. Маленька горизонтальна паличка має перекреслювати довгу паличку приблизно посередині.

СЛАЙД 14

- А тепер перетворимо цифру у незвичайного птаха-морячка. Відгадайте його.

Морячок наш чорно-білий,

Ловить рибку дуже вміло.

Схожий трішечки на діжку.

Має крильця, має ніжки.

Між крижин відважно плава,

Обганяє пароплави.(ПІНГВІН)

- Що ви знаєте про пінгвіна?

(Діти відповідають, переглядають презентацію)

2.Індивідуальна робота за творчим завданням

Учні виконують творчу роботу. Учитель надає індивідуальну допомогу.

СЛАЙД 15-19

3.Пальчикові вправи.СЛАЙД 20

Пальчикова гімнастика «Прогулянка» СЛАЙД 16

Розгинати з кулака пальці по одному. Загинати пальці в кулак по черзі.

Раз, два, три, чотири, п’ять — вийшли пальчики гуляти.

Раз, два, три, чотири, п’ять — в хатці знову всі сидять.

4.Гімнастика для очей. (Валеологічна хвилинка) СЛАЙД 21

- Втомилися наші оченята, їм теж потрібно відпочити.

а) «Тік-Так» (Показати, як працює годинник)

б) Кругові оберти за годинниковою стрілкою і проти.

в) Рухи очима зверху – вниз.

г) «День-Ніч» (Сильно заплющити очі, відкрити).

— На що схожа цифра 7?

В неї є одна нога,

А сама – як кочерга.

Цифра ця відома всім,

А зоветься вона…(сім)

Цікаві завдання

— Подивіться на незвичайні квіти СЛАЙД 22, які ростуть на галявині. Чим же вони незвичайні? ( На квітах цифри).

— Якої цифри не вистачає?

Робота в парах. Конструювання СЛАЙД 23

«В парі працюємо

Дружбу цінуємо»

— Зробити з паличок

Три у мене сторони,

Міцно зв’язані вони,

А між ними три кути.

Хто я? Чи вгадаєш ти? (Трикутник)

Чотири маю сторони,

Усі однакові вони.

Всі четверо кутів – прямі,

Ім’я моє назвіть самі.(Чотирикутник)

V.ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким числом ми сьогодні ознайомилися?

- Чи вам сподобався урок?

Тоді наступний буде крок.

Я тепер у вас спитаю що ж ви тут запам’ятали?

Чим більше кожен пригадає, тим краще Сонечко засяє

То що сподобалося вам? Про що розкажете батькам?

Пам’ятаєте, ми розбудили Сонечко від сну? Воно за нами уважно спостерігало

і зараз хоче нас перевірити. Чим більше ми пригадаємо із сьогоднішнього

уроку,тим яскравіше засяє наше Сонечко. СЛАЙД 24

( Після кожної відповіді дітей у Сонечка з’являється новий промінчик)

- познайомилися з цифрою 7;

- познайомилися з пінгвіном;

- малювали пінгвіна;

- порівнювали групи предметів за кількістю;

- робили пальчикові вправи;

- робили гімнастику для очей;

- дізналися які бувають лінії;

- міркували, аналізували, вчились бути уважними, старанними учнями.

Всім я вдячна за роботу, бо не пустили лінь-дрімоту.

Гарно руки піднімали, чітко ви відповідали.

Набули ви знань практичних, міркували всі логічно.

Сьогодні ви були старанні, усі кмітливі й бездоганні.

СЛАЙД 25

З малюнків створюється виставка.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
0
4
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!