інтегрований урок "Режим дня"

Опис документу:
Інтегрований урок у 2 класі включає предмети: "Я досліджую світ"( режим дня), "Українська мова"(перенос слів з рядка в рядок), "Математика"(додавання і віднімання виду 28 + 2, 75 – 15. Розв’язування задач). конспект супроводжується презентацією.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований урок

2 клас

Матеріал уроку:

Я досліджую світ. Мій режим дня

Мета:

формування предметної компетентності: вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для збереження і зміцнення свого здоров’я;

Українська мова. Перенос слів з рядка в рядок

Мета:

формування предметної компетентності: дослідити правила переносу слів з рядка в рядок; розвивати вміння переносити слова; удосконалювати навички зв’язного висловлювання:

Математика. Додавання і віднімання виду 28 + 2, 75 – 15. Розв’язування задач.

Мета.

формування предметної компетентності: познайомити із способами додавання та віднімання виду 28+2, 75 – 15; розвивати мислення, математичне мовлення; розвивати дисциплінованість і охайність;

формування ключових компетентностей: уміння вчитися: навчати визначати мету своєї діяльності; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, встановлювати взаємозв’язки, проявляти зацікавленість навчанням; соціальної: розвивати здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, працювати в парі, в групі, активно долучатися до обговорення питання; загальнокультурної: сприяти дотриманню норм мовленнєвої культури; навчати зв’язно висловлюватися; екологічної грамотності та здорового життя: усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя;

Хід уроку

1. Ранкове коло (Стільці в кімнаті стоять по колу. )

Вчитель

Продзвенів шкільний дзвінок.

Починається урок.

Рада всіх вас привітати,

Вчасно заняття почати.

2. Вправа «Побажання» (діти по коло передають іграшку «сонечко» і висловлюють побажання)

3. Щоденні новини

- Який сьогодні день?

- Яке число?

- Яка пора року? Місяць?

- Яка погода надворі?

4. Вправа «Правила не забувай, їх швиденько пригадай»

- Урок проводимо, дотримуючись правил:

Приходити вчасно

Бути позитивним

Говорити коротко

Говорити по черзі

Бути доброзичливими

Зберігати таємниці

«Тут і тепер»

Кожна думка має автора

Бути толерантним.

Правило піднятої руки

Знак вчителя «Прошу уваги»

5. Вправа «Мікрофон»

Вчитель

Що , на вашу думку, означає слово вчасно?

  • А що ви, діти , завжди робите вчасно?

(Діти по колу висловлюють свої думки.)

Я – Оленка. Я завжди вчасно приходжу до школи.

Я – Вадим. Я завжди вчасно виконую домашні завдання,

Я- Ніка. Я завжди вчасно повертаюся зі школи додому. …

6. Обмін інформацією. Тема дня.

Вчитель: Все, що ви назвали, це порядок, за яким ви щодня живете. Іншим словом – розпорядок дня школяра. А потрібен він, щоб зберегти ваше здоров’я. Якщо ви звикнете жити за розпорядком, то і в старшому віці будете все встигати робити вчасно, збережете своє здоров’я і ніколи не будете стомлюватись. На скільки ви обізнані з розпорядком дня ми перевіримо.

7. Вправа «Вибір»

Оберіть правильну відповідь. Обґрунтуйте свій вибір.

Розпорядок дня – це…

  1. Розклад уроків на день.

  2. Правила поведінки у школі.

  3. План дій, якого слід дотримуватися впродовж дня.

Дотримуватися розпорядку дня – це…

  1. В один і той самий час вставати і лягати спати.

  2. Їсти, коли заманеться.

  3. Щодня робити зарядку.

  4. Виконувати все по годинах.

8. Робота з віршем

  1. Вчитель читає вірш.

Режим дня

Дотримуйся режиму дня,

Живи по розпорядку,

Прокинувшись, завжди роби

Ранкову ти зарядку.

Швиденько ліжко застели

І починай вмиватися,

М’яким пухнастим рушником

Умієш ти втиратися?

Уже чистенькі вуха, ніс,

І щічки й оченята,

Ну а тоді вдягатися

Ти можеш починати.

Із кухні мама погука :

«Сніданок вже готовий.»

Поївши смачно, ти бігом

Збираєшся до школи.

У школі час не йде – летить,

Уроки вмить скінчилися,

Прийшов додому, воду ллєш,

Щоб руки добре вмилися.

Перевдягнися. А тоді -

До столу пообідати.

«Що ж апетитне жде мене?»-

Так хочеться розвідати.

Уже смачне зникає вмить,

Ти йдеш відпочивати,

Чи на подвір’ї погулять ,

Чи з друзями погратися.

Вже час проходить, і тобі

Пора учить уроки.

А потім з телевізором

Ти робиш мовчки кроки.

Уже вечеря на столі.

Пора відпочивати.

Не забувай увечері

До ванни завітати.

Помий іще раз вуха й ніс,

Почисти добре зуби.

І ніжки маєш ще помить ,

Вони стомились любі.

Нарешті пісня для малят

З екрану ніжно лине.

І мами усмішка сія :

«Вже на добраніч, сину!»

- Чому хлопчик все встиг зробити за день?

(Він все робив по розпорядку.)

9. Гра «Встанови послідовність» (робота в групах)

В групи можуть об’єднуватись за вибором. Н-д, хтось із класу називає число, чи ім’я учня і той обирає, як об’єднаються групи

Групи отримують картки.

Хвилинка відпочинку

10. Вправа «Пригадай слова» (Робота в групах)

- У вас на партах є аркуші. Запишіть на них всі слова - іменники, що стосуються розпорядку дня.

11. Розподіл слів по складах

1 склад 2 склади 3 склади

День обід вечеря

час Ліжко сніданок

мить Зуби уроки

ніс Школа дорога

сон очі зарядка

12. Перенос слів

- Існує правило, що слова з рядка в рядок переносяться по складах. Проаналізуйте односкладові слова. Що можемо сказати?

- Поділіть на склади слова другого стовпчика. Чи всі слова можна перенести в другий рядок? Які не перенесемо?

- Поділіть для переносу трискладові слова (Взаємоперевірка)

13. Гра «Пантоміма»»

- Покажіть, що повинен робити учень вранці? Вдень? Увечері?

Ваш режим дня в 2 класі повинен відрізнятися від того, яким він був у 1 класі.

13. Вправа «Вкажи час»

На дошці плакат «Режим дня» дітям потрібно записати час на електронному годиннику.

  1. Хвилинка відпочинку

Час прийшов нам відпочити,

Розпорядок повторити.

(Учні виконують руханку.

На останніх словах обіймають один одного.)

Для подальшої роботи

Ми без зайвої турботи

Для гарного відпочинку

Проведем фізкультхвилинку.

Прокидаємося так…

Потягаємося так…

Зубки чистимо ось так…

Умиваємося так…

Так до школи поспішаєм…

Так за парти ми сідаєм…

Вмієм руку піднімати…

Стоячи відповідати…

На перерві ми гуляли,

Розважались, танцювали…

На уроці фізкультури

Дбали про свою статуру…

Все ми вміємо робити.

Головне - усім дружити.

14. Вправа «Як розрахувати час?»

Задача 1. Миколка вийшов із дому о 8 год. 22хв. Його шлях тривав 8 хв. О котрій годині він прийде до школи? (О 8 год. 30 хв)

Пояснення вчителя. 22 + 8 = 30

Задача 2. Урок закінчився о 9 год. 45 хв. Перерва тривала 15 хв. О котрій годині розпочнеться другий урок? (о 10.00)

45 + 15 = 60

Задача 3. Ніна о 7.45 сіла снідати. Ранкові процедури вона виконувала 15 хв. О котрій годині вона прокинулась? (о 7.30)

45 – 15 = 30

15. Робота з підручником. Розв’язування прикладів. (Взаємоперевірка)

16. Узагальнення та систематизація знань.

Попрацюємо в групах і перевіримо, чи запам’ятали ви розпорядок дня.

Робота в групах.

Об’єднаємось у групи «Ранок», «День», «Вечір».

(На партах лежать листки паперу, фломастери.)

Намалюйте те, що на вашу думку слід робити в цей час доби, дотримуючись режиму дня.

(За браком часу можна використати готові ілюстрації.

Учні вибирають потрібні картки і приклеюють їх до паперу.)

Учні презентують малюнки або колажі.

Підведення підсумків

17. Вправа «Склади прислів’я»

- На магнітній дошці складають пазли і утворюють речення:

«Якщо хочеш здоров’я мати, треба рано вставати, а ввечері вчасно лягати.»

  1. Перевірка очікувань від уроку.

Ось і підійшов до закінчення наш урок.

Час, що був виділений для нього в розкладі уроків, закінчився.

  • Чи здійснилися ваші очікування?

  • Чи знаєте ви, що таке розпорядок дня?

  • Навіщо він потрібен? Яка від нього користь?

  • Чи допомогли вам отримані знання у ваших очікуваннях?

  • То ж напишіть на листочках час, відповідно до розпорядку, що ви для себе склали.

(Учні підходять до дошки, знімають листочки і пишуть на них час.)

Тепер ви вмієте складати розпорядок дня і будете його дотримуватися.

А вдома попросіть дорослих допомогти вам скласти розпорядок дня на час канікул.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Інтегрований урок Я досліджую світ Українська мова Математика 2 клас Підготувала Дульська М.П.
Слайд № 1

Інтегрований урок Я досліджую світ Українська мова Математика 2 клас Підготувала Дульська М.П.

Ранкове коло
Слайд № 2

Ранкове коло

Вправа «Побажання»
Слайд № 3

Вправа «Побажання»

Щоденні новини - Який сьогодні день? - Яке число? - Яка пора року? Місяць? Яка погода надворі?
Слайд № 4

Щоденні новини - Який сьогодні день? - Яке число? - Яка пора року? Місяць? Яка погода надворі?

«Правила не забувай, їх швиденько пригадай» Приходити вчасно Бути позитивним Говорити коротко Говорити по черзі Бути доброзичливими Зберігати таємн...
Слайд № 5

«Правила не забувай, їх швиденько пригадай» Приходити вчасно Бути позитивним Говорити коротко Говорити по черзі Бути доброзичливими Зберігати таємниці Кожна думка має автора Бути толерантним. Правило піднятої руки Знак вчителя «Прошу уваги»

Вправа «Мікрофон» Що, на вашу думку, означає слово вчасно? Я – Оленка. Я завжди вчасно … Я – Вадим. Я завжди вчасно виконую… Я – Ніка . Я завжди вч...
Слайд № 6

Вправа «Мікрофон» Що, на вашу думку, означає слово вчасно? Я – Оленка. Я завжди вчасно … Я – Вадим. Я завжди вчасно виконую… Я – Ніка . Я завжди вчасно повертаюся …

Вправа «Вибір» Розпорядок дня – це… 1. Розклад уроків на день. 2. Правила поведінки у школі. 3. План дій, якого слід дотримуватися впродовж дня.
Слайд № 7

Вправа «Вибір» Розпорядок дня – це… 1. Розклад уроків на день. 2. Правила поведінки у школі. 3. План дій, якого слід дотримуватися впродовж дня.

Дотримуватися розпорядку дня – це… 1. В один і той самий час вставати і лягати спати. 2. Їсти, коли заманеться. 3. Щодня робити зарядку. 4. Виконув...
Слайд № 8

Дотримуватися розпорядку дня – це… 1. В один і той самий час вставати і лягати спати. 2. Їсти, коли заманеться. 3. Щодня робити зарядку. 4. Виконувати все по годинах.

Гра «Встанови послідовність»
Слайд № 9

Гра «Встанови послідовність»

Вправа «Пригадай слова» 1 склад 2 склади 3 склади День обід вечеря час Ліжко сніданок мить Зуби уроки ніс Школа дорога сон очі зарядка
Слайд № 10

Вправа «Пригадай слова» 1 склад 2 склади 3 склади День обід вечеря час Ліжко сніданок мить Зуби уроки ніс Школа дорога сон очі зарядка

Перенос слів Сні – да – нок Ре - жим
Слайд № 11

Перенос слів Сні – да – нок Ре - жим

Гра «Пантоміма»
Слайд № 12

Гра «Пантоміма»

Вправа «Вкажи час»
Слайд № 13

Вправа «Вкажи час»

Вправа «Як розрахувати час?» Задача 1. Миколка вийшов із дому о 8 год. 22хв. Його шлях тривав 8 хв. О котрій годині він прийде до школи? 22 + 8 = 1...
Слайд № 14

Вправа «Як розрахувати час?» Задача 1. Миколка вийшов із дому о 8 год. 22хв. Його шлях тривав 8 хв. О котрій годині він прийде до школи? 22 + 8 = 10 30(хв.)

Задача 2. Урок закінчився о 9 год. 45 хв. Перерва тривала 15 хв. О котрій годині розпочнеться другий урок? 45 + 15 = 50 10 60(хв.)= 1 год.
Слайд № 15

Задача 2. Урок закінчився о 9 год. 45 хв. Перерва тривала 15 хв. О котрій годині розпочнеться другий урок? 45 + 15 = 50 10 60(хв.)= 1 год.

Задача 3. Ніна о 7.45 сіла снідати. Ранкові процедури вона виконувала 15 хв. О котрій годині вона прокинулась? 45 – 15 = 30 0 30 (хв.)
Слайд № 16

Задача 3. Ніна о 7.45 сіла снідати. Ранкові процедури вона виконувала 15 хв. О котрій годині вона прокинулась? 45 – 15 = 30 0 30 (хв.)

Вправа «Створи колаж» Ранок День Вечір
Слайд № 17

Вправа «Створи колаж» Ранок День Вечір

Вправа «Склади прислів’я» Якщо хочеш треба здоров’я мати, рано встати, а ввечері вчасно лягати
Слайд № 18

Вправа «Склади прислів’я» Якщо хочеш треба здоров’я мати, рано встати, а ввечері вчасно лягати

Вправа «Склади прислів’я» Якщо хочеш треба здоров’я мати, рано встати, а ввечері вчасно лягати.
Слайд № 19

Вправа «Склади прислів’я» Якщо хочеш треба здоров’я мати, рано встати, а ввечері вчасно лягати.

Будьте здорові!
Слайд № 20

Будьте здорові!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
1
міс.
2
4
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!