Інтегрований урок образотворчого мистецтва та трудового навчання.

Технології

Для кого: 4 Клас

15.03.2021

107

0

0

Опис документу:
Інтегрований урок "Обереги українського народу" розроблений для учнів 3-4 класів. Матеріал має народознавчий характер, учні дізнаються символіку народних оберегів та лікувальних рослин. Можна використовувати для гурткової роботи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Обереги українського народу

Мета. Ознайомити учнів з різновидами оберегів українського народу та їх значенням у житті людини.

Розвивати вміння працювати за алгоритмом, формувати навички роботи в групах.

Виховувати в учнів повагу до українських традицій , зміцнювати бажання відроджувати традиції народу, заохочувати до виготовлення оберегів.

Обладнання. Картка-алгоритм виконання завдання, міні підручник «Народні обереги», тканина, ножиці, шишки, гарбузове насіння, дріт, арби.

Міжпредметні зв’язки : історія, народознавство, образотворче мистецтво, музика.

Тип уроку:комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Мотиваційна хвилина.

Приготуйтесь до праці хутенько,

Всі за парти сідайте гарненько,

Урок готові розпочати,

Обіцяєте старанно працювати?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

-Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомство з традиціями українського народу. Особливу роль у житті українців відіграють символи.

- Які рослини є символами України? Подивіться у свої міні підручники і побачите, що означають символи-рослини. Калина – символ краси і щастя. Дуб – символ могутності і довголіття. Соняшник – символ сонця, праці і сили. Сосна – символ дитинства. Барвінок – символ життєвої сили та весни. Саме таку символіку ми використаємо сьогодні на уроці.

- Але не тільки рослини мають символічне значення, а й кольори. Білий - символ невинності, чистоти й радості. Червоний-символ вогню, саме вогонь очищує все навколо. Жовтий - символ тепла, радощів і поваги. Це - колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює Сонячне світло. Зелений - символ природи і молодості

ІІІ.Оголошення теми уроку.

- Сьогодні ми дізнаємося що таке народні обереги і навчимося їх робити.

ІV.  Вивчення нового матеріалу

Наші предки з давніх-давен вірили в силу оберегу. Вони вважали, що своє помешкання необхідно оберігати від знегоди, злого духу, недоброго ока. Оскільки наші пращури споконвіку були землеробами, то й за допомогою вони зверталися до всього, що родить матінка земля.

Народні обереги виготовлялися для захисту людей. Мами вишивали своїм дітям вишиваночки – це один з видів оберегів. Сьогодні ми поговоримо про різні види оберегів.

Вишиванка – покликана оберігати від невдач, приваблювати удачу. На сорочках хлопчиків вишивали листочки дуба, щоб хлопчики були сильними та сміливими.

Лялька-мотанка оберіг душі, покликана захищати людину від злих побажань та поганих думок.

Також до народних оберегів відносяться декоративні вінички, підкови та мішечки.

Віничок – покликаний оберігати будинок від злих сил, віник використовують для прибирання, тому він і символізує чистоту та захист будинку. Такі декоративні вінички виготовляли, зазвичай, жінки, щоб у домі був затишок та порядок. Віничок виготовляли з соломи, яка символізує врожайність та достаток.

Підкова . З давніх часів вважалося, що знайдена підкова має велику магічну силу і здатна принести своєму господареві не тільки успіх у справах і щастя, але і допоможе зберегти здоров’я, буде захищати його будинок від непрошених і небажаних гостей, від злих помислів людей, що приходять в будинок.

Мішечок – це оберіг, що символізує достаток у домі та процвітання сім’ї. Наші предки були землеробами, саме тому багатство родини рахувалось кількістю зерна, що вродило у полі. Чим більше було мішків із зерном, тим легше людям було зимувати. Тому декоративний мішечок повинен бути у домі, щоб господарі завжди мали гарний врожай та достаток.

V. Планування практичного завдання.

Вивчення технологічної картки-алгоритму.

  1. Зробити ескіз виробу.

  2. Підготувати заготовки до робити.

  3. Виготовлення оберегу.

Приступаючи до практичної роботи , нам необхідно повторити правила безпечної праці.

VІ. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

І земельці поклоніться

За щасливий день вчорашній,

За веселий день сьогодні,

За найкращий день, що завтра,

Трошки, ми вже відпочили

І за парти тихо сіли.

VІІ. Практична робота.

Дівчатка будуть створювати оберіг «Віничок», а хлопчики обереги «Мішечок» та «Підкова».

Робота відбувається під класичну мелодію.

VІІІ.Підсумок уроку.

- Підводячи підсумки, хочу сказати, що всі ви молодці і заслуговуєте на найвищу похвалу і надіюсь, що ви будете цінувати наші традиції та звичаї.

3

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.