Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК НА ТЕМУ:"ГУМОРИСТИЧНЕ ОПОВІДАННЯ АНТОНА ПАВЛОВИЧА ЧЕХОВА"ХАМЕЛЕОН".

Зарубіжна література

Для кого: 6 Клас

13.01.2021

344

5

0

Опис документу:
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК ТЕМА:ГУМОРИСТИЧНЕ ОПОВІДАННЯ АНТОНА ПАВЛОВИЧА ЧЕХОВА*ХАМЕЛЕОН*. МЕТА: -НАВЧАТИ АНАЛІЗУВАТИ ХУДОЖНІЙ ТВІР; -РОЗВИВАТИ НАВИЧКИ ВИРАЗНОГО ЧИТАННЯ,ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ УЧНІВ; -ВИХОВУВАТИ ЛЮДЯНІСТЬ ,ЧЕСНІСТЬ,ЩИРІСТЬ. ТИП УРОКУ:ІНТЕГРОВАНИЙ(ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА,БІОЛОГІЯ)
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕМА:ГУМОРИСТИЧНЕ ОПОВІДАННЯ АНТОНА ПАВЛОВИЧА ЧЕХОВА*ХАМЕЛЕОН*.

МЕТА: -НАВЧАТИ АНАЛІЗУВАТИ ХУДОЖНІЙ ТВІР; -РОЗВИВАТИ НАВИЧКИ ВИРАЗНОГО ЧИТАННЯ,ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ УЧНІВ; -ВИХОВУВАТИ ЛЮДЯНІСТЬ ,ЧЕСНІСТЬ,ЩИРІСТЬ.

ТИП УРОКУ:ІНТЕГРОВАНИЙ(ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА,БІОЛОГІЯ)

ЗАВДАННЯ УРОКУ:ЗНАТИ ЗМІСТ ТВОРУ,ПОННЯТТЯ ОПОВІДАННЯ,ХУДОЖНЯ ДЕТАЛЬ;ВМІТИ АНАЛІЗУВАТИ ТВІР,ВИЗНАЧАТИ РИСИ ХАРАКТЕРУ ГЕРОЇВ

ЗМІСТ УРОКУ:

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ДОБРИЙ ДЕНЬ,ШАНОВНІ ДІТИ,МИ СЬОГОДНІ РАДІ ВАС ВІТАТИ, БУДЕМ СОНЕЧКУ РАДІТИ І ЧЕХОВА ВИВЧАТИ.БУДЕМ ВЧИТИСЯ ДОБРУ,ЧЕСТІ,ЩИРОСТІ,ТЕПЛУ,ВСІ ДРІБНИЦІ ПОМІЧАТИ,ДРУЗІВ ПОВАЖАТИ,СЛОВО ВІРНО БЕРЕГТИ Й ЧЕСНИМ БУТЬ ЗАВЖДИ.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

ЛІТЕРАТУРНА ВІКТОРИНА.1.АНГЛІЙСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК,АВТОР РІЗДВЯНОГО ОПОВІДАННЯ ПРО ПРИГОДИ З ПРИВИДАМИ.(Ч.ДІККЕНС) 2.СЕРЕД ВСІХ ЖИТТЄВИХ ЦІННОСТЕЙ ДІККЕНС НАДАВАВ ПЕРЕВАГУ…(СІМЕЙНОМУ ЗАТИШКУ) 3.ПОВІСТЬ ДІККЕНСА,ЯКУ ВІЛЬЯМ ТЕККЕРЕЙ НАЗВАВ*ОСОБИСТИМ ПОДАРУНКОМ КОЖНОМУ ЧИТАЧЕВІ*.(*РІЗДВЯНА ПІСНЯ У ПРОЗІ*) 4.ВІН БУВ СПРАВЖНІЙ *ЖМИКРУТ*(СКРУДЖ) 5.ЧОГО НАВЧИЛИ СКРУДЖА МАНДРІВКИ З ДУХАМИ?(ЛЮДЯНОСТІ,ДОБРОТИ,ЩИРОСТІ) 6.ПИСЬМЕННИК,ЩО ПРИХОВУВАВСВОЄ ПРІЗВИЩЕ ПІД ЛІТЕРАТУРНОЮ *МАСКОЮ*ПАСІЧНИКА РУДОГО ПАНЬКА.(М.ГОГОЛЬ) 7.ПОВІСТЬ ,У ЯКІЙ ЗМАЛЬОВАНО ДИВА ,ЩО ВІДБУВАЮТЬСЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ НАПЕРЕДОДНІ РІЗДВА.(*НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ*) 8.ОБРАЗ ,ЩО ОБ*ЄДНУЄ СЮЖЕТНІ ЛІНІЇ ПОВІСТІ*НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ*.(ЧОРТ) 9.МОВА ПРО ЦЮ ДІВЧИНУ ЛИНУЛА ПО ЦЕЙ БІК ДИКАНЬКИ І ПО ТОЙ БІК ДИКАНЬКИ.(ОКСАНА) 10.ВІН ЗДІЙСНИВ МРІЮ ОКСАНИ.(ВАКУЛА) 11.СХОВАНКА ЧУБА.(МІШОК) 12.НАЙСВІТЛІША ОПЕРА ПЕТРА ЧАЙКОВСЬКОГО ЗА ПОВІСТЮ*НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ*(*ЧЕРЕВИЧКИ*)

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ І ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ.

СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.ДІТИ ,СЬОГОДНІ НА УРОЦІ МИ ПОЗНАЙОМИМОСЯ З РОСІЙСЬКИМ ПИСЬМЕННИКОМ АНТОНОМ ЧЕХОВИМ,АВТОРОМ ГУМОРИСТИЧНИХ ОПОВІДАНЬ,ЩО ВЧАТЬ НАС ПОМІЧАТИ ДРІБНИЦІ ЖИТТЯ.

РОБОТА В ГРУПАХ.ПОВІДОМЛЕННЯ ГРУПИ *БІОГРАФИ*. ПЛАН. 1.ДИТИНСТВО І ЮНІСТЬ ЧЕХОВА. 2.ДОРОСЛІ РОКИ ЖИТТЯ. 3.ПЕРІОДИ ТВОРЧОСТІ ЧЕХОВА. 4.ПСЕВДОНІМИ ПИСЬМЕННИКА.

ПОВІДОМЛЕННЯ ГРУПИ*УКРАЇНЦІ*.ВПРАВА*ШЕРЛОК ХОЛМС*.ДІТИ ,СЬОГОДНІ ДО НАС ЗАВІТАВ СЛАВЕТНИЙ ДЕТЕКТИВ ШЕРЛОК ХОЛМС,ЩОБ ПОСПІЛКУВАТИСЬ З ЧЕХОВИМ ТА З*ЯСУВАТИ ЙОГО ЗВ*ЯЗОК З УКРАЇНОЮ. ШЕРЛОК ХОЛМС:ДОБРИЙ ДЕНЬ,АНТОН ПАВЛОВИЧ! АНТОН ЧЕХОВ:ДОБРИЙ ДЕНЬ.ШЕРЛОК ХОЛМС:ДЕ ВИ НАРОДИЛИСЬ?А.ЧЕХОВ:В ТАГАНРОЗІ КАТЕРИНОСЛАВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ.ШЕРЛОК ХОЛМС:ЗВІДКИ ПОХОДИТЬ ВАША БАБУСЯ ПО МАТЕРІ?А.ЧЕХОВ:З УКРАЇНИ.ШЕРЛОК ХОЛМС:ДЕ ВИ ПОБУВАЛИ В УКРАЇНІ?А.ЧЕХОВ:ПОДОРОЖУВАВ ПОЛТАВСЬКОЮ,ХАРКІВСЬКОЮ ГУБЕРНІЯМИ,ДОНЕЦЬКИМИ СТЕПАМИ,СУМАМИ.ШЕРЛОК ХОЛМС:КОЛИ ВПЕРШЕ ВІДВІДАЛИ КРИМ?А.ЧЕХОВ:В 28 РОКІВ ВПЕРШЕ ВІДВІДАВ КРИМ,А ЗГОДОМ ПРИДБАВ ДІЛЯНКУ В ЯЛТІ,ДЕ ЗВІВ БУДИНОК-БІЛУ ДАЧУ,ВЛАСНОРУЧ ВИСАДЖУВАВ КВІТИ,ДЕРЕВА,ЗУСТРІЧАВ ГОСТЕЙ,ДРУЗІВ,ДІЯЧІВ КУЛЬТУРИ. ШЕРЛОК ХОЛМС:ЧИМ ДЛЯ ВАС БУВ БУДИНОК У ГУРЗУФІ? А.ЧЕХОВ:БУДИНОК ПОРУЧ ІЗ ЗАТИШНОЮ БУХТОЮ У ГУРЗУФІ СТАВ ДЛЯ МЕНЕ МІСЦЕМ,ДЕ МОЖНА УСАМІТНИТИСЯ ДЛЯ ТВОРЧОЇ РОБОТИ. ШЕРЛОК ХОЛМС:ДЯКУЮ ЗА УВАГУ.ДО ПОБАЧЕННЯ. А.ЧЕХОВ:ДО ПОБАЧЕННЯ,ДЕТЕКТИВЕ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ГРУПИ*ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІ*:ХУДОЖНЯ ДЕТАЛЬ,ПІДТЕКСТ.

ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ А.ЧЕХОВА*ХАМЕЛЕОН* З ЕЛЕМЕНТАМИ ІНСЦЕНУВАННЯ.

РОБОТА НАД АНАЛІЗОМ ОПОВІДАННЯМ*ХАМЕЛЕОН*

РОБОТА В ГРУПАХ. 1 ГРУПА.СКЛАСТИ ПАСПОРТ ТВОРУ: 1.АВТОР-А.П.ЧЕХОВ. 2.НАЗВА-*ХАМЕЛЕОН*. 3.ТЕМА-СУД НАД СОБАКОЮ. 4.ІДЕЯ-ВИСМІЮВАННЯ ПІДЛАБУЗНИЦТВА І ЧИНОШАНУВАННЯ. 5.ЖАНР-ОПОВІДАННЯ. 7.ГЕРОЇ-ОЧУМЄЛОВ,ХРЮКІН,ЄЛДИРІН,ПРОХОР,СОБАКА. 2ГРУПА.СКЛАСТИ ХАРАКТЕРИСТИКУ ГЕРОЇВ ТВОРУ. ОЧУМЄЛОВ ХРЮКІН ЄЛДИРІН

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ НАГЛЯДАЧЗОЛОТАР ГОРОДОВИК ЗМІНЮЄ ПОГЛЯДИ І ДУМКИ НЕПОРЯДНИЙ,НЕОХАЙНИЙ, ПІДЛАБУЗНИК. ЗАЛЕЖНО ВІД ОБСТАВИН. БАЙДУЖИЙ ФАЛЬШИВИЙ.

3 ГРУПА.ЗНАЙТИ В ТЕКСТІ ТВОРУ ХУДОЖНЮ ДЕТАЛЬ,ЩО НАГОЛОШУЄ НА ЗМІНАХ У ПОВЕДІНЦІ ОЧУМЄЛОВА.ДІБРАТИ ЦИТАТИ З ТЕКСТУ. ХУДОЖНЯ ДЕТАЛЬ-ПАЛЬТО.ЗАЛЕЖНО ИВІД ОБСТАВИН,ОЧУМЄЛОВ ТО ЗНІМАЄ ПАЛЬТО,ТО ОДЯГАЄ,НІБИ ХОВАЮЧИСЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВЛАСНІ ВЧИНКИ.

БЕСІДА.НАВКОЛО ЯКОГО ЕПІЗОДУ ПОБУДОВАНО ТВІР ЧЕХОВА? ДЕ ВІДБУВАЮТЬСЯ ПОДІЇ У ТВОРІ? ХТО ТАКИЙ ОЧУМЄЛОВ?ЯК ПОВОДИТЬСЯ ОЧУМЄЛОВ З СОБАКОЮ? ЯКОЮ Є МОВА В ОЧУМЄЛОВА? ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЇЇ ДОЛЯ ТА ПОВЕДІНКА ОЧУМЄЛОВА? ХТО ТАКИЙ ХРЮКІН? ЯК ДО НЬОГО СТАВИТЬСЯ НАТОВП? ЧОМУ ОПОВІДАННЯ МАЄ НАЗВУ *ХАМЕЛЕОН*? КОГО З ГЕРОЇВ МОЖНА НАЗВАТИ ХАМЕЛЕОНОМ? ЯКІ ЛЮДСЬКІ ЯКОСТІ ВИКРИВАЄ ЧЕХОВ У ТВОРІ? ЯК ЗМАЛЬОВАНО НАТОВП У ТВОРІ?

РОБОТА З ТАБЛИЦЕЮ*НАТОВП У ТВОРІ ЧЕХОВА*.

НАТОВП У ТВОРІ ЧЕХОВА*ХАМЕЛЕОН*. ПОЧАТОК ТВОРУ РОЗСЛІДУВАННЯ КІНЕЦЬ ТВОРУ

БАЙДУЖИЙ СПОСТЕРІГАЄ,ОЧІКУЄ РЕГОЧЕ

РОБОТА З ТЕКСТОМ ОПОВІДАННЯ*ХАМЕЛЕОН*. 1 ГРУПА.ВИЗНАЧИТИ ЕЛЕМЕНТИ СЮЖЕТУ ТВОРУ. ЕКСПОЗИЦІЯ-ЗОБРАЖЕННЯ БАЗАРНОЇ ПЛОЩІ. ЗАВ*ЯЗКА-СОБОКА ВКУСИЛА ХРЮКІНА. РОЗВИТОК ДІЇ-ОЧУМЄЛОВ РОЗСЛІДУЄ СПРАВУ. КУЛЬМІНАЦІЯ-З*ЯСОВУЄТЬСЯ КОМУ НАЛЕЖИТЬ СОБАКА. РОЗВ*ЯЗКА-СОБАКУ ЗАБИРАЮТЬ.НАТОВП СМІЄТЬСЯ З ХРЮКІНА.

2 ГРУПА.ДОВЕДІТЬ.ЩОТВІР Є ОПОВІДАННЯМ.ТВІР ЧЕХОВА *ХАМЕЛЕОН* Є ОПОВІДАННЯМ ТОМУ ,ЩО МАЄ МАЛИЙ ОБСЯГ-2 СТОРІНКИ;ПРОЗОВУ МОВУ;МАЛУ КІЛЬКІСТЬ ГЕРОХВ-ОДИН ГОЛОВНИЙ,ІНШІ ДРУГОРЯДНІ;ОДНА ПОДІЯ.

3 ГРУПА.ПРИЙОМ*ПРО ЩО ЗАБУВ АВТОР?*.ДОПОВНИТИ ХАРАКТЕРОСТИКУ ГЕРОЇВ ТВОРУ ОПИСАМИ ЗОВНІШНОСТІ,ОДЯГУ ТА МОВИ.

СЛОВО ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ.ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ХОРТА.

ПОШУКОВА РОБОТА. 1 ГРУПА.ЗНАЙТИ В ТЕКСТІ ТВОРУ ТА ЗАЧИТАТИ ОПИС ХОРТЕНЯТИ. 2 ГРУПА.ЗАПОВНИТИ ТАБЛИЦЮ.

СТАВЛЕННЯ ОЧУМЄЛОВА ДО СОБАКИ. ПОЧАТОК ТВОРУ КІНЕЦЬ ТВОРУ

*…СОБАКУ ЗНИЩИТИ ТРЕБА. НЕГАЙНО! *СОБАЧЕНЯТКО НІЧОГО СОБІ… ВІН НАПЕВНО СКАЖЕНИЙ…* МЕТКЕ ТАКЕ…*

3ГРУПА.ПРЕЗЕНТАЦІЯ МАЛЮНКІВ ДО ТВОРУ*ХОРТЕНЯ*

СЛОВО ВЧИТЕЛЯ БІОЛОГІЇ.ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ХАМЕЛЕОНА.

ВПРАВА *АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ*.ДІБРАТИ АСОЦІАЦІЇ ДО СЛОВА ХАМЕЛЕОН.

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

БЛІЦ-ТУРНІР*ПЕРЕВІР СЕБЕ*. ПОСАДА ОЧУМЄЛОВА.(ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ НАГЛЯДАЧ) РЕШЕТО ВЩЕРТЬ НАПОВНЕНЕ…(АГРУСОМ) ЗАНЯТТЯ ХРЮКІНА.(ЗОЛОТАР) ХРЮКІН ПОКАЗАВ НАТОВПУ.(ЗАКРИВАВЛЕНИЙ ПАЛЕЦЬ) ВИНУВАТЕЦЬ РОЗСЛІДУВАННЯ.(СОБАКА) СТАВЛЕННЯ ОЧУМЄЛОВА ДО СОБАКИЗАЛЕЖИТЬ ВІД…(ВІД ТОГО,КОМУ ВІН НАЛЕЖИТЬ) ХУДОЖНЯ ДЕТАЛЬ-ЦЕ…(ВИРАЗНА ПОДРОБИЦЯ У ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ,ЯКА МІСТИТЬ ВАЖЛИВУ ІНФОРМАЦІЮ І МАЄ САМОСТІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ)

БЕСІДА.ПРО ЩО ВИ ДІЗНАЛИСЬ З ОПОВІДАННЯ ЧЕХОВА?ЯКІ ПОЧУТТЯ ВИКЛИКАВ У ВАС ОЧУМЄЛОВ?ЯК БИ ВИ ЗУСТРІЛИ ОЧУМЄЛОВА ,ПРО ЩОБ ВИ ЙОГО ЗАПИТАЛИ?ЩО ПОРАДИЛИ?ЯК ВИ РОЗУМІЄТЕ НАЗВУ ОПОВІДАННЯ?ЯКІ ЛЮДСЬКІ ВАДИ ВИСМІЯВ ЧЕХОВ У ОПОВІДАННІ*ХАМЕЛЕОН*?

ПІДСУМКИ УРОКУ.

ВПРАВА*МІКРОФОН*.ЧОГО ВАС НАВЧИВ ТВІР А.ЧЕХОВА*ХАМЕЛЕОН*?

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.ПІДГОТУВАТИ ПЕРЕКАЗ ОПОВІДАННЯ*ХАМЕЛЕОН*ВІД ІМЕНІ ГЕРОЇВ ТВОРУ.ПРОЧИТАТИ ОПОВІДАННЯ А.ЧЕХОВА*ТОВСТИЙ І ТОНКИЙ*

ЛІТЕРАТУРА.СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА:ПІДРУЧНИК ДЛЯ 6 КЛАСУ.ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧ.ЗАКЛАДАХ/Є.ВОЛОЩУК.-К:2014.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.