• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Інтегрований урок математики та природознавства у 1 класі. Тема: ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. Без води нема життя.

Інтегрований урок математики та природознавства у 1 класі. Тема: ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. Без води нема життя.

Опис документу:
Тема: ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. Без води нема життя. Мета: ознайомити учнів з термінами «доданок» і «сума»; вчити розв'язувати та скаладати приклади на додавання; ознайомити дітей з поняттям «стан води»; узагальнити знання про воду в природі. розвивати мислення, пам'ять, математичне мовлення, логіку; виховувати інтерес до математики та бережне ставлення до води.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Математика 1 клас

Інтегрований урок математики та природознавства

Тема: ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. Без води нема життя.

 

Мета: ознайомити учнів з термінами «доданок» і «сума»; вчити розв'язувати та скаладати приклади на додавання;

ознайомити дітей з поняттям «стан води»; узагальнити знання про воду в природі.

розвивати мислення, пам'ять, математичне мовлення, логіку;

виховувати інтерес до математики та бережне ставлення до води.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас!

Біля парти станем чемно,

Хай мине час недаремно.

У світ математики ми поринемо

І пригадаємо все, що вміємо

2. «Рефлексія»

Учитель.

Доповніть речення : Я вмію…..

(Рахувати,обчислювати, розв’язувати задачі, логічно мислити, міркувати, запам’ятовувати, писати цифри, писати математичний диктант, додавати, розпізнавати геометричні фігури, називати числа дії додавання)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.Усний рахунок

Учитель. Давайте перевіримо чи ви дійсно вмієте рахувати.

Порахують дівчатка від 1 до 10; та хлопчики від 10 до 1;

2.Веселі задачі (зворотній зв’язок -робота з віялами)

Учитель. А тепер давайте перевіримо чи вмієте ви розв’язувати задачі.

• 5 горішків на пеньку

Спочивало в холодку.

А вечірньої пори

Білка ще принесла 3.

Так до ранку й пролежали.

Скільки всіх горішків стало?(8)

 

• Дві сороки прилетіли,

Скрекотіли, скрекотіли...

Глянь! Он три іще летять,

Скрекотух вже стало...(5)

 

• Шість метеликів літають

і на квіточки сідають.

Прилетів іще один,

сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх —

цих метеликів прудких. (7)

 

• По дорозі їжак біг,

ніс п’ять яблук на пиріг.

Одне яблуко упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (4)

 

• Киця й котик залюбки

Випікали пиріжки,

Киця з тіста три зліпила.

Котик з снігу тільки два.

Скільки всіх, малеча мила,

Пиріжків вони з’їдять? (3)

Учитель. А чи уважними ви були? Поміркуйте та скажіть, які живі істоти згадувалися в цих задачах?

3. Хвилинка «Чистопису»

Учитель. Відкрийте свої зошити та давайте перевіримо чи вмієте ви писати цифри .

Цифра 4 складається з трьох елементів: короткої прямої похилої лінії, короткої горизонтальної лінії та довгої прямої похилої лінії.

Починаємо писати посередині верхньої сторони клітинки на горизонтальній лінії квадрата і ведемо вниз ліворуч коротку пряму похилу лінію нижче середини клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишемо другий елемент – горизонтальну пряму лінію праворуч, не доводячи до правої вертикальної сторони. У верхньому правому куті квадрата ставимо крапку і ведемо вниз довгу пряму похилу лінію так, щоб вона перетнулась з другим елементом правої сторони клітинки і ведемо вниз до середини нижньої сторони клітинки.

4. Математичний диктант

Учитель. Ви сказали що вмієте виконувати математичний диктант . Давайте перевіримо.

  • Яке число стоїть за числом 5? (6)

  • Яке число передує числу 4? (3)

  • Яке число має « сусідів» 5 і 7? (6)

  • Яке число на 1 більше від числа 8? (9)

  • Яких «сусідів» має число 3? (2,4)

  • 5 це 4і (1) ?

  • Скільки буде якщо до 4 додати 2? (6)

Самоперевірка.

Учитель. Перевірте чи правильно ви написали всі результати. Хто не допустив жодної помилки? Хто 1? 2?

Яку дію ви виконали останньою? (додавання). А чи знаєте ви що числа дії додавання мають свою назву?

IІІ. Повідомлення теми та мети уроку

  1. Вступне слово

Учитель. Сьогодні на уроці ми дізнаємося , як називаються числа дії додавання. А допоможе нам вивчати нову тему казковий герой. А який саме відгадайте.

2. Загадка

Учитель.

Я можу жити в краплинці, та в хмаринці,

В струмку, ставку та росинці,

ще в річці , озерці і морі.

Ану здогадались , хто це мовить?(Капітошка)

Учитель. Що розповів нам про себе Капітошка в загадці. Що він може жити в морі, озері, річці, краплинці,росинці та хмаринці, тому що він краплинка води.

У яких станах може бути вода? Так вода може бути у вигляді туману чи пари, в рідкому стані та навіть у твердому, як град,сніг,лід.

IV. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Пояснювання нового матеріалу. Складання прикладів за малюнками

Учитель. Давайте разом з Капітошкою помандруємо на хмаринки та дізнаємося як називаться числа дії додавання.

Скільки хмаринок ліворуч?скільки праворуч? Скільки разом? Як дістали число 4? Ми виконали дію додавання та в результаті додавання одержали суму. Сума додавання дорівнює 4.( На дошці з’являється картка СУМА , вона кріпиться під цифрою 4) Які два числа ми додали? (3 і 1) — Вони теж мають свої імена. Числа, які складали, називають доданками. Назвіть перший доданок. (3). Назвіть другий доданок. (1)

(На дошці з’являються відповідні записи:ДОДАНОК ДОДАНОК)

Ліворуч теж записана сума. Це сума-вираз. А праворуч сума-результат.

(Над виразом — запис: СУМА)

Запис можна прочитати так: сума чисел 3 і 1 дорівнює 4. або «Перший доданок 3; другий доданок 1; сума 4».

(На дошці 3 +1 =4)

Доданок доданок сума

Ще раз назвіть перший доданок. Назвіть другий доданок. Назвіть суму. Прочитайте приклад по-новому. (Прочитати приклад разом.)

Отже , скажіть як називаються числа дії додавання?

2. Фізкультхвилинка

Учитель. Капітошка задоволений тим, як ви гарно працюєте,та помітив що на небі з-за хмаринок зявилася веселка . Давайте ми всі разом відпочинемо.

3. Робота за підручником

Учитель. Стрибаючи з хмаринки на хмаринку Капітошка не помітив ,як настав вечір і заснув. І ось на небі зявилися зорі . Давайте їх порахуємо. Розгорніть свої підручники

А) Завдання

Учитель. Скільки великих зірочок на малюнку? Скільки маленьких зірочок на малюнку? Скільки всього зірочок на малюнку? Щоб дати відповідь на питання, слід додати 3 і 2, число, яке отримали, виконуючи дію додавання, називають сумою. Читають так: «Сума чисел 3 і 2 дорівнює 5», або «Перший доданок 3; другий доданок 2; сума 5».

4. Завдання в зошиті

Учитель. Давайте закріпимо, як ви запам’ятали числа дії додавання. Прочитайте вирази. Знайдіть суму. Підкресліть перший доданок, 2 доданок, суму.

5. Завдання «Краплинка»

Учитель. Капітошка вирішив спуститися на землю у вигляді дощику, краплинками.

— Які числа потрібно вставити? Який доданок знаходили? Назвіть 1доданок,другий доданок.

3+ =4 +1=10 +2=7 5+ =9

5. Запис прикладів (робота з підручником)

Учитель. Давайте перевіримо як ви запам’ятали виконання прикладів та запишіть їх у зошитах. Будьте уважними .

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Бліц -турнір «Так, ні?»

Учитель. А ще Капітошка може спуститися у вигляді сніжинок. Давайте проведемо бліц-турнір в якому нам допоможуть сніжинки.

  • Доданок, доданок, сума — це назви чисел при додаванні. (Так)

  • 5 + 4 = 1 .(Ні)

  • Сума чисел 5 і 5 буде 10. (Так)

  • Перший доданок 3 ,другий доданок 3,сума 6(так)

То, як називаються числа дії додавання?

2. Розпізнавання геометричних фігур

Учитель. Наш КАПІТОШКА вже з нами прощається і на своєму кораблі продовжує свою мандрівку . Давайте назвемо геометричні фігури з яких складається корабель.

Що це фігура? Доведіть.

Капітошка залишив нам повідомлення. (Речення «Без води нема життя».)

Як ви розумієте його повідомлення? Що хотів нам сказати Капітошка?

Де ми використовуємо воду в повсякденному житті?

Давайте продовжимо це речення Без води нема життя, тому що….

Як ви гадаєте чи потрібно берегти воду? Як?

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

1.Бесіда

Учитель. Що нового ви дізналися на уроці?

Що навчилися ?що ми тепер вміємо?

Отже, ми можемо ще сказати що вміємо називати числа дії додавання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00