Інтегрований урок (математика, природознавство, трудове навчання)
Тема. Подорож до весняного лісу. Математика: Письмова нумерація чисел 11-20.Записування чисел під диктовку. Порівняння виразів. Задачі на порівняння. Природознавство: Підбиття підсумків третьої мандрівки світом живої природи. Трудове навчання: Виготовлення шпаківні. Мета: узагальнити знання учнів про додавання і віднімання в межах 20, знання про світ живої природи. Вчити учнів записувати числа під диктовку. Формувати вміння вміння розв’язувати вирази та задачі. Навчити виготовляти з геометричного матеріалу шпаківню. Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення учнів, кмітливість Виховувати бережне ставлення до природи. Тип уроку: урок-подорож Вид уроку: інтегрований Обладнання: проектор, ілюстрації, картки, заготовки для шпаківні. Хід уроку. І. Організація класу. 1. Привітання Пролунав уже дзвінок Починається урок! На уроці не куняй Математику вивчай! Всім я успіхів бажаю І урок розпочинаю. Працюємо старанно, щоб почути у кінці, що у нашому 1- му класі діти просто молодці. Слайд 2 - А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм. Адже усмішка ще: - прикрашає обличчя; - підвищує настрій; - сприяє добрим стосункам з оточуючими; - допомагає знайти нових друзів; - і навіть деколи, допомагає здійснювати бажання. Налаштуємося на роботу. Очі дивляться-(діти) та все бачать. Вуха слухають – (діти) та все чують. Голова – (діти) думає. Яким буде урок (діти) – цікавим! Які у мене діти? – (діти) найкращі! Нехай мої та ваші надії здійсняться. ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань. Слайд 3 У нас сьогодні незвичайний урок. Помандруємо ми з вами до весняного лісу. І що ж ми чекаємо від уроку? Гра « Мікрофон» Слайд 4
• Хочу дізнатися : що таке весна? • Хочу навчитися: каліграфічно і правильно писати, розв’язувати приклади та задачі, робити висновки, виготовляти шпаківню. • Хочу побачити: як змінилася природа навесні. Якою ви уявляєте весну? Слайд 5 1.Це голубе небо з білими пухнастими хмаринками і тепле сонечко. Слайд 6 2.Це дзвінкі струмочки, які прокинулися від сну. Слайд 7 3.Це перші первоцвіти, красиві, ніжні дуже приємні квіти. Слайд 8 4.Це перші листочки на деревах та кущах. Слайд 9 5.Це перші метелики,які літають над квітами. Перші пташки, які повернулися з вирію. Слайд 10 6.Це веселі і життєрадісні діти 1 класу,як йдуть подорожувати до лісу, щоб помилуватися природою, погратися, подихати свіжим повітрям та погодувати птахів та тварин. Для мене це ніжна, весела, співуча, тепла, ясна, гомінка, сонячна, різнокольорова… (весна). В цьому році вона забарилася. Усі давно чекали на неї: і люди, і птахи, і звірі. Її краса здатна зачарувати людину. Слайд 11 Дивимося відео: “Ліс навесні”.
Яке сьогодні число? (14). Скільки десятків у числі 14? (1 десяток). Скільки одиниць у числі 14? (4 одиниці). Це число і буде нашою каліграфічною хвилинкою. Запишіть перший рядок число 14. А з яких цифр складається число 14? (1 і 4). А яка буде сума цих чисел (5). Розкажіть, що ви знаєте про число 5. Цифра 5 складається з трьох елементів: дугоподібної лінії, короткої прямої похилої лінії та правого півовалу. Розкажіть все про це число.( Число 5 стоїть після числа 4 і перед числом 6, сусіди числа – 4і 6, воно більше 4 на 1 і менше 6 на 1) . Запишіть другий рядок число 5. Слайд 12 І так в подорож ! І першу ми зустрічаємо квітку кульбабку. Квіточка подарувала вам числа від 10……до……. 20. Запишіть їх. Визначте, скільки в них десятків, скільки одиниць? ІІІ. Узагальнення знань учнів. Слайд 13 Ось ми з вами і потрапили на лісову дорогу і зустріли перші квіти весни – первоцвіти. Можливо хтось з вас знає щось про первоцвіти? Найпершими в Україні розквітають проліски. Їх називають вісниками весни. Вони квітнуть навіть при нульовій температурі! Проліски є справжньою окрасою весняного лісу. Якщо побачите пролісок у лісі, не зривайте його. Він занесений в Червону книгу рідкісних рослин, що охороняються. Прикмета: Навесні багато пролісків- гарно вродить картопля. Польська легенда про походження проліскаНа дворі стояла сувора зима. У хатинці, що стояла в горах, жила сім'я. Батько сімейства пішов по світу у пошуках роботи, а дружина і двоє дітей залишилися його чекати. Під кінець січня раптом занедужав хлопчик і знахарка визначила хворобу, але для її лікування потрібні були свіжі квіти і листя. Відправилася тоді його сестра у пошуках рослин і побачила, що усе навкруги покрито снігом. Кинулася вона на землю і стала гірко плакати. Ці гарячі і сердечні сльози дівчини пробили сніговий покрив, дісталися до землі і розбудили ніжні квіти - проліски. Вони почали пробивати собі дорогу через товстий шар снігу і, нарешті, виповзли на поверхню. І усюди, де плакала дівчинка, піднімалися із землі білі квіти. Юна красуня нарвала їх, принесла додому, і братик був врятован. Слайд 14 Вони пропонують Мозковий шторм: -Назвати сусідів числа 11, 15, 17, 19. -Число, що передує 12, 16, 19. -Число,що наступне 20, 19. 14. Слайд 15 Квітка пролісок кличе у бій тих,хто гарно знає таблиці додавання і віднімання в межах 10.( виходять два учні і задають друг другу приклади із таблиці додавання і віднімання в межах десяти). Слайд 16 Фізкультхвилинка(ялинка прокидається навесні – відео). Слайд 17 Підсніжники принесли такі завдання: 1. Розв*язування виразів (фронтально). Слайд 18 Маргаритки вказують шлях до роботи за підручником с 94. Слайд 19 Квітки мати-й мачухи просять виконати Завдання № 2 ( робота в парах) Слайд 20 Завдання № 3 Задача (Фронтальна робота) - Щоб не зникла краса, нам потрібно бережно ставитись до цієї земної краси. Слайд 21 Квіти звертаються до вас: «Ми б завжди були щасливі І пахучі, і красиві, Якби в полі, в лісі, в лузі Бачили нас тільки друзі. Ті, які б нас не топтали, Без потреби не зривали. А на клумбах вдома, в школі Висівали нас доволі, Доглядали, поливали. Ми б красу їм дарували!» Потрібно кожній людині піклуватися про природу, про все живе – простягни руки своїм сусідам, візьми їх за руки. Ось так, як ви дружно взялися за руки, ми будемо єдині у прагненні зберегти нашу природу. Слайд 22 ІV. Квітка фіалка кличе до практичної роботи А які зміни в природі ще відбуваються з приходом весни? (Прилітають пташки). Ось ми і зустріли пташок з вирію. Давайте допоможемо їм влаштуватися і зробимо для них шпаківні. Робота з шаблонами. За підготовленими шаблонами давайте зробимо шпаківню для пташок, які ще не влаштували собі житло. Визначте які геометричні фігури ви використали для побудови шпаківні? Склеювання шпаківні. V. Підсумок уроку. Давайте подаруємо шпаківні пташкам. І пообіцяємо: не будемо руйнувати гнізда пташок; шкодити пташкам; Чи спрадилися наші очікування: • Я дізнався: які перші з’являються квіти. • Я навчився: каліграфічно і правильно писати, розв’язувати приклади та задачі, робити висновки, виготовляти шпаківню. • Я побачив : як змінилася природа навесні. А на кінець уроку за вашу активну роботу весна також підготувала для вас подарунок .( Наклейки з пташками) Так будьте завжди здоровими та допомагайте пташкам, не шкодьте рослинам. До нових зустрічей. Дивимося відео ”Весняна пісня тюльпанів” |






































