Інтегрований урок "Краса сніжинок у творах митців"

Опис документу:
Інтегація музичного та образотворчого мистецтва. Розвивальний навчальний урок у 3 класі з предметів естетичного циклу. Виражально - зображальні музичні інтонації (муз. мист). Художнє конструювання об’ємних форм (обр. мист.)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Селидівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 2

Селидівської міської ради Донецької області

Розвивальний навчальний урок у 3 класі

з предметів естетичного циклу.

Підготувала вчитель музичного

та образотворчого мистецтва

(Інтегрованого курсу «Мистецтво»)

(І категорії) – Гориславська В.Л.

2018 н. р.


Розділ № 2. Музичне мистецтво. Інтонація.

Т е м а.  Виражально - зображальні музичні інтонації . Художнє конструювання об’ємних форм (обр. мист.) «Краса сніжинок у творах митців.»


М е т а. Формування вміння аналізувати, порівнювати музичні, літературні, художні образи, виявляти спільне й відмінне; виховання любові до прекрасного. Навчитися працювати з тонким папером (серветкою), розвивати мислення, уяву, увагу, дрібну моторику рук.

З а в д а н н я.
1) Прослухати музичні п'єси.
2) Розучити пісню.
3) Розглянути репродукцію картини.
4) Порівняти музичні, художні та літературні образи.

О ч і к у в а н і   р е з у л ь т а т и: учні порівнюють два музичні образи художніми; усвідомлюють особливості діяльності музикантів, художників, поетів, письменників, виконують різні види музичної діяльності (спів, рухи під музику, слухання музичних творів, музична імпровізація) .

В и д и   д і я л ь н о с т і: слухання, малювання, рухи під музику, спів, гра, малювання, витинання.


В и д и   м и с т е ц т в а,   щ о   і н т е г р у ю т ь с я: музичне та образотворче мистецтво.

М у з и ч н о – д и д а к т и ч н и й м а т е р і а л: Видео – караоке "Сніжинки - пушинки", відео – танок «Сніжинки пушинки", музичні п'єси: П.І.Чайковський "Зимовий ранок", Р.Шуман "Взимку", відео «Як вирізати сніжинку з серветки».


О б л а д н а н н я: портрети П.І.Чайковського, Р.Шумана, репродукція картини О. Пластова "Перший сніг", витинанки, світлини, дидактичні іграшки, олівець - малювець, карта Світу Мистецтв.


Т и п у р о к у: інтегрований урок-подорож, 40 хв.

С т р у к т у р а   у р о к у:

     1. Організаційний момент.
     2. Мотивація учнів.
     3. Актуалізація опорних знань.
     4. Розспівування.
     5. Слухання музичних творів.
     6. Рухи під музику.
     7. Перегляд репродукції картини.
     8. Розучування, виконання пісні.
     9. Закріплення матеріалу.
     10. Витинання.
     11. Підсумок уроку.
     12. Рефлексування.

Хід уроку


Організаційний момент.
Вхід до класу під музику. Музичне привітання. Повідомлення теми уроку.
- Тему уроку ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку:

     Ніжна зірка сніжно-біла
     На руці моїй присіла.
     Поки ніс її сюди,
     Стала краплею води. (Сніжинка)

Красу зими можна зобразити за допомогою різних видів мистецтва. Художники на своїх полотнах відображають снігову зиму, використовуючи різнокольорові фарби. Композитори, створюючи музику, використовують музичні звуки. Поети та письменники майстерно відображають красу за допомогою рідного слова, складаючи чудові вірші, оповідання, казки.


Мотивація навчальної діяльності.


Сьогодні на урок до нас завітала Чарівниця Музика. Вона прийшла з подарунками: принесла нову пісню про сніжинки, зимові музичні п'єси Р.Шумана, П.Чайковського.
На уроці ми поговоримо про казкову красу зими, будемо слухати музичні твори, співати, розглядати репродукцію картини й порівнювати художній, літературний і музичні образи, витинати сніжинку.
Чарівниця Музика пропонує вам пограти в музикантів. Сьогодні на уроці ви будете співаками, слухачами.


Актуалізація опорних знань.


Подорожуючи країнами Світу Мистецтва, ви дізналися їх назви, знаєте, за допомогою чого митці створюють свої шедеври. Щоб розпочати подорож, слід спочатку разом пригадати: Які казки, оповідання, вірші про зиму ви знаєте? Які країни є у Світі Мистецтва? За допомогою чого музиканти складають музичні твори? За допомогою чого художники передають красу навколишнього світу на своїх картинах? За допомогою чого поети, письменники створюють літературні твори?
Так, молодці! Ви всі добре пам'ятаєте, що основними засобами митців є: музичні звуки, кольори, слова.


Розспівування Відео «Поспівка з феями»

(Інтернет – посилання № 5)
Засвоєння нових знань.


Вступна бесіда: Сьогодні, подорожуючи різними мистецькими країнами, ви побуваєте в ролі композиторів, співаків, слухачів, художників; дізнаєтесь, за допомогою чого митці відображають сніг, сніжинки й помилуєтесь красою зими. В цьому вам допоможуть різні мистецькі твори.
Біла зима ніжно вкриває землю пухкою ковдрою, співаючи колискову рослинам і тваринам. Мороз малює чудові картини на шибках вікон, будинків, магазинів та транспорту. Які чудові візерунки! Придивіться, на що вони схожі? А сніжинки! Який це чудовий подарунок природи. Підставте долоньку та уважно розгляньте - яка краса! (Діти передають одне одному зроблену з паперу сніжинку і розповідають про неї – легенька, маленька, холодна, з різними візерунками, швидко розтає і т.д.)


Гра-подопож
Чарівниця Музика проведе нас країною Музичного мистецтва. А щоб ми не заблукали, вона подарувала нам карту країни. Розпочинаємо нашу подорож. Закриємо оченята і уявимо себе на хмаринках, які пливуть по небу. Вони швидко принесуть нас до чарівної країни Музики.


Країна Музичного мистецтва.
Чарівниця Музика задасть питання. Якщо ви правильно відповісте, то матимете змогу рушити далі. Як називають людей, які створюють музику? Як називають людей, які виконують вокальні музичні твори, пісні? Як називають людину, що керує хором, оркестром? Як називають людей, що створюють вірші, оповідання, казки?
Молодці! Ми знову завітали до Чарівниці Музики. Вона підготувала дуже красиві музичні твори, які ми зараз з вами уважно прослухаємо й визначимо, чим же вони відрізняються один від одного.
Отже, Чарівниця Музика пропонує вам побувати у ролі слухачів. Закривайте свої оченята й уважно прослухайте і подивіться відео - музичний твір "Зимовий ранок", який написав П.Чайковський (Інтернет – посилання № 3).
Який зимовий ранок ви уявили? Якого кольору музика? Який настрій викликає ця п'єса?
Наступний музичний твір "Взимку", який ми подивимося і прослухаємо, написав вже відомий нам композитор Р.Шуман (Інтернет – посилання № 4).
Який настрій викликає ця п'єса? Яку картину ви собі уявляли? Якою була мелодія?

Чим схожі музичні п'єси, які ми сьогодні прослухали? А чим різняться вони?

А зараз давайте об’єднаємося в групи і намалюємо свої асоціації, які виникли у вас під час слухання цих творів (вчитель дає дітям заготовки на 3 ряди – хмаринка, веселка, сонечко, вони розфарбовують їх різними кольорами, передаючи від першої до останньої парти, а потім пояснюють, які асоціації і них викликала музика).


Рухи під музику.
А тепер, щоб рушити далі й вийти за межі країни Музичного мистецтва, необхідно виконати завдання, яке пропонує вартовий — Скрипковий Ключ. Зовіть себе сніжинками й сидячи покажіть, як вони танцюють.
(Запис відео - танка "Сніжинки – пушинки»
(Інтернет – посилання № 2) під яку діти виконують рухи руками, імпровізуючи таночок сніжинок).

Триває уявна подорож мистецькими країнами, я пропоную відчути себе в ролі композиторів і створити свою власну музику. Давайте розділимося на 3 групи (3 ряди), кожен з вас буде робити свої звуки, а потім їх обєднаємо. 1 група буде шуршати по парті, ніби падає сніг, 2 група буде імітувати шуршання під партою (ногами) і 3 група буде завивати, як хурделиця. Давайте спробуємо спочатку окремо кожна група, а потім зєднаємося!

І ось ми опиняємося в країні Образотворчого мистецтва!


Країна Образотворчого мистецтва.
У країні Образотворчого мистецтва живуть художники, скульптори. Всі вони гарно малюють. Олів
ець-Малювець сьогодні пропонує нам переглянути репродукцію картини відомого художника, на якій зображено сніг.
Перегляд репродукції картини О.Пластова "Перший сніг". Що зображено на картині? Який настрій викликає ця картина? Якими кольорами зображено сніг? Чим відрізняється настрій, який викликає картина, від настрою музичних п'єс композиторів?
Художники створюють образи за допомогою кольорів і ліній. Одне й те саме явище природи — сніжинки — композитори й художники створюють по-різному за допомогою різних засобів.
Про сніжинки навіть пісні існують. Чарівниця Музика залишила сьогодні нам ноти й слова пісні сніжинок.


Розучування пісні.
Ви вже знаєте, що в країні музичного мистецтва живуть співаки, композитори, диригенти, музиканти-виконавці. Зараз виконаєте роль співаків й розучите нову пісеньку сніжинок але спершу зробимо декілька вправ з дихальної гімнастики (розучування пісні «Сніжинки - пушинки" відео – караоке) (Інтернет – посилання № 1).
Молодці! Гарно справились із завданням. А чи знаєте ви, як з'являються пісні? Хто їх пише?
Пісні складаються з віршів та музики. Вірші пишуть поети, а музику до них — композитори.

Підсумок уроку.


А тепер час повертатись до класу. (Кожен на своїй уявній сніговій хмаринці повертається до школи).
Протягом уроку ми подорожували різними країнами мистецтва. В яких країнах ви побували сьогодні? Ролі яких митців ви виконували? Які музичні твори прослухали?

Репродукцію картини якого художника розглядали? Як називають людей, що створюють музику? Як називають виконавців, які співають? Що вміють робити мешканці країни Музичного мистецтва? (Співати, писати музичні твори, пісні, грати на музичних інструментах, слухати музичні твори, імпровізувати).


А тепер, щоб подорож назавжди залишилась у нашій пам'яті, кожен із вас зробить паперову сніжинку. Яким чином їх витинати - ви раніше дізналися на уроках трудового навчання. Вам знадобляться ці знання й уміння, щоб швиденько, охайно зробити красиву сніжинку, у мене є деякі картинки з гарними витинанками, погляньте на них (висять на дошці). Діти, не забувайте про техніку роботи з ножицями.

А зараз ми з вами проглянемо відео і повторимо, як можна із серветки зробити витинанку – сніжинку (Інтернет – посилання № 6) і приступимо до роботи. А щоб робота була завзятішою, будемо це робити під музику(будь – яку спокійну музику).


Рефлексування.
 Які види музичної діяльності вам подобаються найбільше? Під час наступної подорожі до країни Музичного мистецтва які види діяльності ви хотіли б виконати? Ким би ви хотіли стати у майбутньому: співаком, композитором, музикантом-виконавцем, поетом, письменником, художником?


Домашнє завдання.
Під час прогулянки спостерігайте за снігом, сніжинками. Уважно придивіться, як вони виглядають, спробуйте знайти однакові сніжинки. Допоможіть Олівцю зрозуміти, якого кольору сніг.

Інтернет посилання.

  1. https://www.youtube.com/watch?v=67qeseJcVfg (2.34)

  2. https://www.youtube.com/watch?v=nyPQ_zgSlZc (2.43)

  3. https://www.youtube.com/watch?v=0IntHRQWfu0 (1.17)

  4. https://www.youtube.com/watch?v=-lJWw5WP4JA (2.40)

  5. https://www.youtube.com/watch?v=kfhIGlLrVMU (2.55)

  6. https://www.youtube.com/watch?v=lw3i8TvqDvk (2.50)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
2
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!