Інтегрований урок інформатики , математики в 3 класі.

Опис документу:
Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті. Налаштування безпечного пошуку та безпечного перегляду відео. З на уроці учні закріплюють табличку множення на 6. Отримують знання про безпеку в інтернеті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема : Інструктаж з БЖД.. Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті. Налаштування безпечного пошуку та безпечного перегляду відео. Мататематика « Закріплення таблиці множення на 6»

Мета: сформувати уявлення про правила безпечної роботи в Інтернеті, про авторське право, навчити дотримуватись авторських прав при використанні зображень, знайдених в Інтернеті, повторити таблицю множення числа 6, сприяти її швидкому запам’ятовуванню ; сформувати мотивацію до дотримання правил безпечної роботи в Інтернеті; розвивати кмітливість, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до уроків інформатики.

Обладнання: підручник «Сходинки до інформатики. 3 клас», пазли, сигнальні картки, комп’ютери

Програмне забезпечення: сайт «On-ляндія – безпечна веб-країна»

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційна частина

1.1.Привітання

- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.

Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і

слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

ІІ. Актуалізація опорних знань

2.1.Повторення правил техніки безпеки при роботі з ПК

- Ми з вами перебуваємо в комп’ютерному класі. Тому, давайте пригадаємо правила ТБ при роботі з комп’ютером. Зараз я роздам вам сигнальні смайлики . А ви по черзі будете їх піднімати. Якщо твердження правильне – піднімаєте зелений, якщо неправильне – червоний.

  • Заходячи в комп’ютерний клас можна галасувати.

  • В комп’ютерному класі можна знаходитись у верхньому одязі.

  • Вмикати комп’ютер можна тільки з дозволу вчителя.

  • За комп’ютером можна працювати з вологими руками.

  • Не можна торкатися екрану монітора комп’ютера, проводів живлення, з’єднувальних кабелів.

  • Не можна від’єднувати чи під’єднувати будь-які пристрої комп’ютера самостійно.

  • У комп’ютерному класі можна шуміти, бігати, бавитися.

  • На столі, де знаходиться комп’ютер, не повинні знаходитись сторонні речі, їжа чи вода.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОТІ УЧНІВ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Дорогі, діти! Сьогодні в нас незвичайний урок інформатики. Ми вирушаємо з вами до країни Уявляндії, де будемо придумувати небувалі історії вже з відомими нам героями.

  • Сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо вивчені таблиці множення числа 6 та познайомимося з поняттям - авторське право та Інтернет. Як безпечно працювати в Інтернетіта, налаштовувати безпечний пошук та безпечний перегляд відео. .

Розпочнемо з хвилинки розумової розминки

  1. Хвилинка-розумова розминка

Віршовані задачі

  • П’ять берізок, дві смерічки

Зеленіють біля річки,

Поряд з ними є ожина.

Скільки всіх дерев скажи-но? (7)

  • Сестра старша від брата на 7 років. На скільки років вона буде старша за нього через 3 роки? (На ті ж самі 7 років)

  • Чотири груші Ваня мав,

Ще чотири братик дав.

На подвір’ї Ваня сів,

Вісім груш одразу з’їв.

І подумав: «Чи немало?»

Скільки груш іще зосталось? (Їх не зосталось)

  • Троє хлопчиків пішли до лісу, коли це їм назустріч двоє дівчат. Скільки дітей прийшло в ліс? (3 хлопчиків)

  1. А зараз я пропоную пограти в цікаву гру «Уявіть собі!»

За допомогою цієї гри ми повторимо табличку на 6.

1 - Буратіно

                       2 – лебідь

                       3 -  верблюд

                       4 - стілець

                       5 -  яблуко

                       6 -  чайник

                       7 -  прапорець

                       8 -  окуляри

                       9 -  кит фонтан

0 – бублик

6*2=12 Лебідь (2) чайника (б) несе, та як Буратіно ущипне (12).

6*3=18 Верблюд(3) ніс чайник(6) на горбі, Буратіно(1) окуляри(8) вдягнув собі.

6*4=24 Чайник(6) на стільці(4) стояв, лебідь(2) стільчика(4)украв.

6*5=30 Яблуко(5) з чайником(6) лежало, верблюда(3) з бубликом(0) чекало.

6*6=36 Чайник(6) біля чайника(6) стояв, верблюда(3) з чайником(6) чекав.

6*7=42 Прапорець(7) з чайником(6) кипів, що лебідь(2) аж на стільчик(4) сів.

6*8=48 Окуляри(8) біля чайника(6) лежали, стільчика(4) окуляри(8) шукали.

6*9=54 Кит(9) із чайником(6) гуляв, яблуко(5)із стільчиком(4) шукав.

3. Коментоване обчислення прикладів.

- Молодці! Із задачами ви впоралися. Зараз, я пропоную вам пригадати що вивчили на попередньому уроці інформатики.

- Що таке веб-сторінка?
- Що потрібно знати, щоб зайти на певний сайт?

- Назвіть правила пошуку даних в Інтернеті?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

3.1.Повідомлення теми та мети уроку

- Як відомо, м подорожуємо країною Уявляндія. Зараз я хочу, щоб ви послухали розповідь і сказали чи може це бути насправді. Чи це вигадка та придумати продовження. Хлопчик Сашко дуже любить мандрувати Інтернетом. Одного разу він побачив оголошення: «Якщо бажаєте швидко заробити гроші, клацніть сюди…» Хлопчик миттєво клацнув і потрапив на сайт із грою. Він переходив з одного рівня на інший, аж раптом у найцікавіший момент гра перервалася. На екрані з’явилося вікно з повідомленням: «Ви виграли 1000 грн, щоб їх отримати, введіть дані платіжної картки». Кібертошка дуже зрадів. Проте в нього не було особистої картки, тож він, не вагаючись, знайшов мамину і ввів дані. Він сподівався, що мама зрадіє. Але…

Сумно: всі кошти з маминої картки зникли.

Як ви гадаєте, чи могло все це бути насправді?

Що зробив Сашко неправильно?

Не сумніваючись, що ви не хотіли б опинитися на місці хлопчика. Чи не так? Отже, сьогодні на уроці, ми вивчатимемо правила безпечної роботи в Інтернеті.

3.2.Виклад нового матеріалу

- Ви знаєте, що в інтернеті є багато різної інформації. А як вона туди потрапила?

Вірно,знайдені вами зображення чи документи, створені певною людиною. Чи можете ви їх використовувати?

Можемо, але немаємо права присвоювати. Адже використання чужої роботи без згоди її автора є порушенням авторського права. Право автора на його твір захищається законом. Існує міжнародний знак охорони авторського права – знак копірайта ©.

Якщо ви готуєте розповідь чи повідомлення ви повинні вказати на джерела звідки ви його взяли та автора роботи .Сукупність таких посилань називають - списком джерел.

Кожна людина протягом життя дотримується певних правил.

Пригадаємо,яких правил дотримуєтеся ви?

Вірно і працюючи з інтернетом ми також повинні дотримуватись певних правил.

Як ви гадаєте, що це за правила?

Відповіді дітей .

Не відкривати невідомі файли

Запитуй у дорослих чи можна зайти на сайт

Не розповідати про себе

Не надсилати SMS

Не спілкуватись з незнайомцями

Молодці. Уявіть собі що може статись, якщо недотримуватися цих правил?

Тож добре запам’ятайте, ці првила.

А нам час відпочити

3.3.Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

IV. Практична робота

А зараз набуті на уроці знання ми перевіримо на практичній діяльності. Навчимося налаштувати безпечний пошук та безпечний перегляд відео.

Відкрийте комп’ютери , включіть інтернет.Далі -

Відео (youtube.com/watch?v=gblYaDzeGG8)

  1. Увійдіть у свій обліковий запис YouTube.

  2. Унизу будь-якої сторінки YouTube натисніть спадне меню Безпечний режим.

  3. Виберіть Увімк. або Вимк.

  4. Натисніть Зберегти.

Отже тепер ви захищені, безпечно можете переглядати відео.

4.1.Релаксація для очей

Раз, два, три, чотири – по колу очима поводили.

Вправо – вліво, вліво – вправо,

Вверх і вниз,

До роботи повернись.

4.2 Подорож на сайт «On-ляндія – безпечна веб-країна»

Пропоную вам зайти на безпечний сайт «On-ляндія – безпечна веб-країна»

Зайти на сторінку для дітей « Безпечний ліс», та познайомитись з хлопчиком Миколкою, який вчився користуватися інтернетоом.

V Підсумок уроку

  1. Як ти розумієш поняття «авторське право»?

  2. Яких правил потрібно дотримуватися при використанні матеріалів, знайдених в Інтернеті?

  3. Які правила безпечної роботи в Інтернеті?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00