Інтегрований урок читання та природознавства у 1 класі. Закріплення вивчення букви «зе

Опис документу:
Інтегрований урок читання та природознавства Тема: «Закріплення вивчення букви «зе». Розвиток мовлення за віршем В.Каменчука «Зайчикові вуха». Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.» Звіри взимку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегрований урок читання та природознавчтва , проведений у 1 класі на тему:

«Закріплення вивчення букви «зе». Розвиток мовлення за віршем В.Каменчука «Зайчикові вуха». Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.» Звіри взимку.

Мета. Закріпити набуті знання про букву з; її звукове значення; формувати в учнів уміння читати слова з буквою з; удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-складовий аналіз слів; формувати навички читання текстів; розвивати уяву, навички виразного читання, увагу, мислення, фонематичний слух,спостережливість; виховувати любов до читання, шанобливе та бережливе ставлення до природи, тварин, бажання працювати.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ось і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

На місця треба сідати,

Час урок розпочинати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.«Асоціативний кущ»

Учитель. Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку ? Яким повинен бути урок ?

Урок - ………………( Повчальний, гарний, змістовний, продуктивний, цікавий).

2.Рефлексія

А які діти повинні бути на уроці ?

У - уважними

Р - розумними, розсудливими, радісними,

О – організованими , обізнаними, особливими, оригінальними, обережними,

К – комунікабельними, кмітливими, красивими, культурними

А ще активними та дисциплінованими

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель. Як годиться по порядку все повторимо спочатку».

«Попрацюємо колективно і уважно і активно».

1.Артикуляційна хвилинка

Будьте уважні запам’ятайте та повторіть складовий рядочок.

за – зо – зу – зи – зі – зе

са – со – су – си – сі – се

2.Гра « мовний пінг –понг ».

Учитель. « Хай радіє дітвора на уроці буде гра».

Щоб показати свої знання та які ви розумні давайте пограємо в гру «Пінг –понг»

- З чого складаються речення?

- З чого складаються слова? (Зі звуків)
- На які групи поділяються звуки? (Голосні та приголосні)

- Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних звуків є перешкоди: зуби, губи, язик)
- Скільки голосних звуків в українській мові? ( 6.).

- Назвіть їх. ( а, о, у, е, і, и )
- На які групи поділяються приголосні звуки? ( на дзвінкі і глухі ; тверді і м’які )

Наведіть приклади приголосних звуків. (твердих, мяких)

3.Чистомовка

Учитель. Дружно, швидко вимовляй,
Чистомовки, скоромовку промовляй!

Нам треба налаштуватися та показати які ви організовані,щоб одночасно вимовляти.

Зу-зу-зу – я віз везу.

Зе-зе-зе – он слимак повзе.

За-за-за – йди додому коза.

Зі-зі-зі – сіна дай козі.

4.Робота над скоромовкою. (Тихо, голосно, повільно, швидко, дуже швидко, хлопчики, дівчатка, 3 учні самостійно)

Мороз Мороза водив за носа.

5.Загадка

Учитель. «Це завдання особливе – подарунок для кмітливих ».

До нас на урок завітала гостя. Хто ж до нас завітав? Давайте спробуємо відгадати.

    Що за диво? Все село

        Білим пухом занесло.

        Див тут зовсім і нема,

        То до нас прийшла…. зима.

6. Звуко-буквений аналіз слова «зима» , складовий аналіз, наголос

Учитель. Скільки у слові складів?(У слові два склади.)

Який склад наголошений?(Другий.)

На яке питання відповідає це слово?(Що? – зима.)

Із фішок складітъ звукову модель слова зима.

7. Метод «Асоціативний кущ»

Ліс, мороз, іній, завірюха, ковзани, санчата, лижі, звірі, птахи, валянки, рукавички, Снігова баба, лід, ожеледиця, Дід Мороз 

Учитель. Які асоціації виникають зі словом  «зима»? (усно)

                               сніжна       морозна

            холодна                                                         весела

                                               зима

            сніг   санки       ковзани    лижі    лід        завірюха  

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Учитель. Зима – чудова й улюблена пора року не тільки дітей, а й дорослих. А який чудовий зимовий ліс! Сьогодні на уроці читання ми здійснимо мандрівку до зимового лісу.

Продовжимо вивчати букву з («зе»), щоб краще читати буквосполучення, слова зі цією буквою та тексти.

V. Робота над матеріалом уроку.

Учитель. А яких жителів лісу ми зустрінемо ви дізнаєтеся відгадавши загадки.

1.Робота над загадками (супроводжується демонструванням предметних малюнків)

  • В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на лісці не сидиться,

А зовуть її … (лисиця)

  • Ходить хмуро між деревами

Хижо клацає зубами.

Весь, як є – жорстока лють,

Очі так її і ллють.

Зачаївся ось, примовк

Грізний звір цей, звісно … (вовк)

  • Хутряна руденька шуба із сосни стриба на дуба,

Хвіст у неї, як мітла,

А сама на зріст мала.

Очі сяють, як намисто,

Мов дві цяточки вогнисті.

В неї хата гарна, тиха.

Взимку повно там горіхів.

В лісі любить вона жити,

Відгадайте, хто це, діти? (Білка)

  • Він із казки, він із пісні,

В нього зубки, як залізні.

Капустину він гризе

Зветься звір на букву «Зе». (Заєць)

Лісові мешканці приготували для вас завдання

Першою нам завдання приготувала Лисичка.

2.Робота в парах(на картках). Гра «Добери схему до слів»

Ковзани, мороз,звірі

-0—0-0 -0-0- -=0=0

3. Читання складової таблиці

А тепер завдання від Вовчика.

4.Читання анаграм. Гра «Нумо, прочитай!»

Мази (зима)

Різві (звірі)

Слі (ліс)

Розмо (мороз)

б) читання утворених слів

  • слова, які починаються буквою зе;

  • слова, які закінчуються буквою “зе”;

  • слова без зе;

  • односкладові слова;

  • двоскладові слова; трискладові

VІ.Робота за Букварем (с. 104)

Завдання від Білочки

1. «Зберіть» слова з променевих таблиць.

2.Читання слів у колонках (колективно).

Учитель. Прочитайте спільну частину слів кожної колонки.

  • Прочитайте ту частину, яка змінила слова.

3. Розвиток зв’язного мовлення

А) Розгляд і аналіз сюжетного малюнка (с. 104)

Учитель. Яка пора року зображена на малюнку?

- Що робить білочка?

- А хто сидить за столом?

- Як поводяться білченята?

- Що може бути у глечику?

- А які запаси зробила білочка-трудівниця?

4.Читання тексту с.104

а) Колективне читання (вчителем і учнями)

Що робила білочка?

б) словникова робота:

Узвар-

Морозно -

Завіса-

Завіса-суцільне або роздвоєне полотнище для закривання сцени від глядачів

Учитель. Як ви розумієте значення слова морозно? Доберіть близьке за значенням. (Холодно)

- Що означає слово узвар? Узвар-компот зі сушених фруктів.

в) Повторне читання тексту учнями (ланцюжком)

Учитель. Для кого білочка в’язала подарунок?

А що сталося з маленьким зайчиком?

г) вибіркове читання.

Учитель. - Прочитати речення, у якому є малюнок «білчат», «шкарпетки», «зайчик».

- Прочитайте те речення, де сказано, що в лісі морозно;

- що мама білочка натопила піч;

- що лузали малі білченята.

ґ) Розвиток мовлення учнів

Учитель. Як живеться зайчикові в лісі?

- Який подарунок приготувала йому білка?

Завдання від Зайчика

5.Опрацювання с. 105 Букваря

А)Читання слів у колонках (колективно)

Учитель. Яка спільна частина у словах кожного стовпчика?Якими частинами різняться слова кожного стовпчика?

Б)Читання вірша „Зайчикові вуха” вчителем.

Як почував себе зайчик у лісі?

В)Хорове читання вірша

Г)Аналіз тексту

Учитель. Як почував себе зайчик у лісі?

-Якою була зима?

-Продемонструйте голосом ,як виє завірюха?

-Як був одягнений зайчик?

-Що дуже замерзло у зайчика?

-Яку пораду йому дали синички?

Чи була ця порада слушною?

-А які почуття викликав у вас зайчик?(співчуття,жаль,стурбованість)

-Діти, чим схожі казочка і віршик, які ми сьогодні прочитали?

(Мова йде про холодну зиму та як живеться звірам в лісі)

VII. Підсумок уроку.

1.Бесіда «Допомога звірам взимку»

Учитель. Зима надто важкий час для звірів. Особливо, коли вона морозна, з хурделицями. Важко знайти, щось під снігом їстівне. Взимку день короткий, а щоб вижити треба з’їсти набагато більше, ніж влітку.У лісі ми взимку буваємо рідко,а кому ми можемо допомогти в місті взимку? Як ми можемо допомогти птахам взимку? Чим можемо підгодовувати?

2. Складіть речення

Учитель. Як ви допомагаєте птахам взимку?

3.Вправа «Мікрофон»

Учитель. Які  звуки ми повторили? Про яку пору року читали? Чим вам подобається ця пора року? Чи сподобався вам урок? Якими ви були на уроці? Якими враженнями від уроку ви поділитеся вдома?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00