Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Інтегроване заняття з розвитку мовлення та навчання грамоти «Працьовиті долоні моєї матусі»

Українська мова

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки), Дошкільнята (4-5 років), Дошкільнята (5-6 років)

24.10.2021

52

1

0

Опис документу:

Програмовий зміст:

Розширити знання дітей про сім’ю: мамині руки невтомні, працьовиті, ніжні, лагідні, а дитячі долоньки мамині помічники. Вчити дітей розуміти зміст оповідання, висловлювати судження, робити умовиводи.

Формувати вміння будувати речення, визначати кількість слів у ньому, ділити слово на склади, чути звук [д] у слові, визначати його місце. Продовжувати навчати дітей звуковому аналізу слова. Розвивати словесно-образне мислення, довільну увагу і пам’ять, фонематичний слух. Виховувати любов до сім’ї, знань, інтерес до вивчення грамоти, повагу до праці.

Обладнання:

Іграшка Дракон, мольберт, картка для звукового аналізу слова «Долоні», схема речення, картини на тему «Мама прибирає», «Мама прасує», «Ніжні

долоні мами», 5 кубиків,сумка із завданнями.

Роздатковий матеріал: фішки з умовним позначення звуків(голосного,

приголосного, приголосного м’якого), атрибути кольорових драконів, схеми

речень, графічне зображення звука [д] – буква «Д» на кожну дитину різного

кольору, робочі картки з дидактичної вправи «Знайди і обведи».

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегроване заняття з розвитку мовлення та навчання грамоти


«Працьовиті долоні моєї матусі»


Програмовий зміст:

Розширити знання дітей про сім’ю: мамині руки невтомні, працьовиті, ніжні, лагідні, а дитячі долоньки мамині помічники. Вчити дітей розуміти зміст оповідання, висловлювати судження, робити умовиводи.

Формувати вміння будувати речення, визначати кількість слів у ньому, ділити слово на склади, чути звук [д] у слові, визначати його місце. Продовжувати навчати дітей звуковому аналізу слова. Розвивати словесно-образне мислення, довільну увагу і пам’ять, фонематичний слух. Виховувати любов до сім’ї, знань, інтерес до вивчення грамоти, повагу до праці.

Обладнання:

Іграшка Дракон, мольберт, картка для звукового аналізу слова «Долоні», схема речення, картини на тему «Мама прибирає», «Мама прасує», «Ніжні

долоні мами», 5 кубиків,сумка із завданнями.

Роздатковий матеріал: фішки з умовним позначення звуків(голосного,

приголосного, приголосного м’якого), атрибути кольорових драконів, схеми

речень, графічне зображення звука [д] – буква «Д» на кожну дитину різного

кольору, робочі картки з дидактичної вправи «Знайди і обведи».

Хід заняття:


Організаційний момент

Прихід казкового героя Дракона

Читання вірша

Сів дракончик на балкончик,

Випив чаю, з’їв вазончик

Ми дракона не злякались,

Тільки дзвінко засміялись.

- Ой, заходь мерщій до нас

На драконський маскарад.

- Діти, Який звук ми найчастіше чуємо у вірші?

- Звук [д]

Основна частина

Повідомлення мети:

- Ми дізнаємось де живе звук [д] і якою буквою пишеться.

Дракон до вас прийшов разом із своїми друзями – кольоровими драконами.

Почаклуємо:

Один, два, три, яким драконом будеш ти? Вибирайте за бажанням кольорового

дракона.

Відповіді дітей:

- Жовтим драконом буду я ( дитина одягає на себе атрибут дракона) і т.д.

Тепер у нас справжній драконський маскарад .

У нашого гостя для вас є різні цікаві завдання, які знаходяться у його сумці. Заглянемо до сумки.

1.Дракон хоче познайомити вас із своїм улюбленим оповіданням. Оповідання

йому нагадує свою рідненьку матусю. Сідайте за столи, уважно слухайте.

Послухаємо оповідання Михайла Коцюбинського «Десять робітників».

М.Коцюбинський – український письменник він написав багато оповідань для дорослих і цікаві казки для дітей.Слухайте уважно оповідання «Десять робітників» і думайте над наступними

питаннями:

- Хто такі десять робітників?

- Що вони вміють робити?

Читання оповідання «Десять робітників» М.Коцюбинського

Зайшов я колись до однієї жінки в хату — Одаркою звали жінку.

Дивлюсь, а у неї в хаті так чисто, гарно так: діти умиті, чисто одягнені, обід

зварений.— Як ви встигаєт е все зробити? — питаю я в Одарки.

А вона каже:— Як же мені не встигнути! У мене служать аж десять добрих робітників. Вони мене слухають: що не скажу — зроблять, оден одному помагають!— Які ж то у вас робітники?— А ось вони! — засміялась Одарка і поклала на стіл своїх десять пальців.

Бесіда за змістом оповідання.

Запитання до дітей:

- Хто такі десять робітників?

- Що вони вміють робити?

- Чому вони так багато працюють?

- Пригадайте, працьовиті руки своєї матусі, що вони вміють робити?

( прати, готувати, прасувати, пекти, прибирати).

Пограємось в гру « Працьовиті долоні моєї матусі»

Гратися будемо так: дивимося на екран, там з’являються картинки, вони

допоможуть вам розповісти про долоньки вашої матусі.

Висловлюйте свої думки реченням, починаючи такими словами: «Працьовиті

долоні моєї матусі вміють .....(закінчуєте речення сюжетом із картинки),

наприклад «Працьовиті руки моєї матусі вміють садити дерева».

Повторимо правила гри:

- Якими словами починаємо речення?

- Що вам допоможе, придумати кінець речення?

- Хто відповідатиме?

Визиваю ту дитину, яка піднімає руку.

Гру починаємо, уважно на екран.

- Чим ви можете допомогти своїй мамі?( допомогти прибрати, приготувати)



Народ придумав прислів’я про працьовиті руки. Послухайте уважно і поясніть як ви їх розумієте.

«Старанна мишка, і дошку перегризе».

«Не місце прикрашає людину, а людина місце».

«Не піч годує, а руки».

- Як лагідно ми називаємо руки нашої матінки? (рученята, ручки, долоньки)

Наступне завдання дракона пов’язане із словом «долоні».

Беремо наступне завдання із сумки дракона.

Ваше завдання скласти речення про долоні своєї матусі.

Завдання від вихователя:

- Кубиками рахуємо кількість слів у реченні.

- Яке речення за характером.

- В якому слові є звук [д]?

- Яке слово долоні по порядку?

Наступне завдання від дракона.

Запишемо слово «долоні» знаками, але спочатку пригадаємо їх.

- Які знаки лежать у вас на столі, покажіть і скажіть. (відповіді дітей)

- Якими знаками позначаються?

- Червоний дракон, який звук а? ( голосний позначається кружечком)

- Пограємося в гру «Не помились», я називаю вам звук, а ви показуєте яким

знаком його записують.

Пригадали голосні і приголосні звуки.

Слово «долоні» запише знаками.

Поділіть слово долоні на склади різними способами.

- Який перший звук?

- Яким знаком позначається?

- Який другий звук?...

- Скільки приголосних, скільки голосних?

- Скільки всього звуків?

- У якому складі звучить звук [д]?

Звуки ми чуємо і вимовляємо, а букви ми бачимо і пишемо.

Кожен звук на письмі позначається літерою.

Дракон приготував для вас подарунок – букву «Д» .

Демонструю дітям кольорові букви. Відгадайте, кому якого кольору?

- На що схожа буква «Д»?

Звук [д] на письмі позначається буквою «Д»

Останнє завдання від нашого гостя:

Дидактична вправа «Знайди букву «Д»

Ваше завдання – роздивитися уважно слова, знайти в них букву «Д» і обвести

о лівцем.

Дерево

Диня

Дятел

Дельфін

Дракон





Підсумок

- Що ми дізналися про звук [д]?

(Він живе у слові, слова в реченні, а речення в оповіданні, казці, розповіді).

- Що ми дізналися про букву «Д»?

(Що звук [Д] на письмі позначається літерою «Д», яка схожа на будинок, на

гору, на дах, на дракона).

- Дракон дякує вам за чудове заняття і відправляється до інших діток погратися у звук [д] і букву «Д». Скажемо йому «До побачення».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили