Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури «Казкова майстерня маленьких фантазерів»

Опис документу:
Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Дошкільний навчальний заклад

комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»

Голопристанської міської ради

Херсонської області

Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі №7 №Веселка» Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»

Вихователь : Милосердова Т.Ю.

м. Гола Пристань

2017

Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»

Програмовий зміст:

Підтримувати цікавість до дитячої фольклорної творчості, зокрема казки; систематизувати знання дітей про українські народні казки; особливості вдачі казкових героїв.

Розвивати різні види мовлення, зокрема розповідне, удосконалювати вміння малят зв`язно та послідовно висловлювати думку; покращувати фонематичний слух.

Підтримувати активність малят у процесі виконання артикуляційних вправ, пальчикової гімнастики, фізкультхвилинки.

Формувати творчі вміння в процесі складання або зміни сюжету казки, сприяти розвитку образного мислення, уяви.

Викликати в малят задоволення від своєї вигадливості, умінь; виховувати прагнення отримати схвальну оцінку з боку інших.

Попередня робота: читання українських народних казок: «Лисичка-сестричка», «Коза-дереза», «Лисичка та Журавель», «Півник і двоє мишенят»; вивчення приказок, прислів`їв; артикуляційних вправ «Казкові звірята», пальчикової гімнастики, фізкультхвилинки; добирання дидактичних ігор та вправ; підготовка необхідного матеріалу; «створення казки» та її оформлення, використовуючи творчі методи роботи з казкою:

  • Знайомі герої в інших ситуаціях;

  • Коллаж із казок;

  • Казка з введенням нового героя;

  • Кольорова казка;

  • Казки про подорожування;

  • Казка з фантастичними сюжетом;

  • Казка від дивної історії;

  • Казка з експериментом;

  • Казки з чарівними малюнками;

  • Казка від вірша;

  • Казки з рольовими діалогами;

  • Казка зі зміною місця події;                                     

  • Казки від фантастичних явищ;

  • Казка від перетворень;

  • Казка від дивних історій;

  • Математика й казка;

  • Казка з головним героєм, яким виступаю «Я»;

  • Казка за комічними малюнками.

Обладнання: книга з українськими народними казками; клубок; колаж із казок «Переплутаний клубок казок»; дидактичні ігри: гра «Антоніми у казках», гра «Хто з казкових героїв міг надіслати такі телеграми?», дидактична гра «Казкова вікторина»; магнітна дошка; малюнки із зображеннями улюблених казок; власноруч створена книга «Казкова майстерня маленьких фантазерів»; створені та оформлені дітьми та їхніми батьками казки.

Хід заняття:

Організаційний момент:

В и х о в а т е л ь
Сьогодні завітає до діток
У рідний наш, веселий дитсадок
Хороша казка, добра й товариська,
Як ви вже здогадались,— народна українська!

Є в мене книжка не проста,

Бо в ній казка чарівна!

Казки - це скарби безмежні,

Будьте дуже обережні.

Їх ніколи той не згубить,

Хто народну мудрість любить.

І багатства ці безцінні

Їх збирали по краплині.

Коли в казковий світ ви попадете,

Багато нового й цікавого знайдете……..

  • Діти, ви любите казки?

Розповідь вихователя:

Найдавніші казки у всьому світі — це народні казки. Їхньою особливістю є відсутність автора.

Слово «казка» викликає у кожної людини (і маленької, і дорослої) приємні почуття, тепло в душі. Тому,що з дитинства мами, тата, бабусі й дідусі вводили нас у дивовижний світ, у якому добро обов’язково перемагало зло.

Казки поділяються на народні та авторські.

  • Як ви гадаєте, чому? (Народні — складені народом; авторські мають конкретного автора)

- Хто є героями казок? (Героями можуть бути люди, звірі та фантастичні істоти)

- Якими словами найчастіше починаються казки? (Жили-були, в одному царстві...)

Так, початки у всіх казках дуже схожі. Такий початок називається «зачин». Крім зачина є основна частина, в якій викладається зміст казки,відбуваються яісь події. Є ще «кінцівка», яка теж майже у всіх казках подібна.

  •  Пригадайте, як часто закінчуються казки? («От і казочці кінець, а хто слухав – молодець!», «От вам казка, а мені бубличків в`язка…», «І стали вони жити-поживати та добро наживати», «І зажили вони дружно і щасливо…»)

Діти розповідають прислів`я:

Казка — вчить, як на світі жить.

Казки маленькі, а розуму в них багато.

Казка - вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій

  • Діти, чи любите ви читати казки? Що вам в них подобається?

Гра «Продовж речення» Вправа «Мікрофон».

Я люблю читати казки тому, що…

Кожна книжка листочки зберігає

Переплутані картинки має.

Картинки казки ці складають,

І тому у вас питають:

Розкажіть, в яких казках

Ці герої на картках

Переплутаний клубок казок

Була собі коза. У неї було двоє Мишенят. Вирішили вони піти до бабусі з дідусем і залишити одну козу вдома.

В цей час прийшла лисиця. Вона запросила козу до себе на день народження . А гостях у неї вже був Півник , який подарував їй смачний торт. Вона частувала їх холодником і кашею. А тут за козою прийшли дід і баба. У них з мішка вискочила собака. Всіх гостей розігнала. І на галявині з зайцями затанцювала.

Які казки згадуються в клубочку плутанини? («Лисичка-сестричка», «Коза-дереза», «Лисичка та Журавель», «Півник і двоє мишенят»)

Що переплуталося в цих казках?

Зазвичай, у кожній казці є герої, які мають свою вдачу та наміри.

Гра «Антоніми у казках»

Мета: Розвивати у дітей мислення, увагу, уяву. Вчити дітей знаходити протилежні за значенням слова, впізнаючи назви казок.

  • Підберіть протилежні за значенням слова так, щоб риси характеру відповідали казковим героям

Коза не правдива, а …(брехлива)

Півник не ледачій, а …( працьовитий)

Рак не боязкий, а … (сміливий)

Ведмідь не маленький, а …(великий)

Дід не молодий, а …(старий)

Мишенята не сумні, а…(веселі)

Лисичка не щира, а…(хитра)

  • А зараз, малята, вправи для язичка від звіряток.

Артикуляційна гімнастика «Казкові звірята»


1. Вправа «Зайчик». (Для розвитку рухливості й зміцнення губних м’язів.)
Зайчик рано-вранці встав,
Свої зубки показав,
Вони білі та маленькі,
Симпатичні та гостренькі.
Малята опускають нижню губу так, щоб відкрилися нижні зуби, й утримують у такому положенні 5–10 секунд

.
2.
Вправа «Вовк». (Для зміцнення м’язів шиї та відпрацювання руху губів уперед.)
Вовк-мисливець завивав
І страшенно налякав
Всіх у лісі зайченяток,
Боязких малих звіряток.
Діти виконують повороти голови праворуч-ліворуч з одночасним вимовлянням звукосполучення [оу].


3. Вправа «Ведмідь». (Вправа спрямованих на масажування верхньої та нижньої губів.)
Ведмедик призадумавсь знову,
Покусує губу нервово:
«Куди б залізти чи піти,
Щоб до сніданку мед знайти?»
Губи розтягнуті в усмішці. Малята спочатку нижніми зубами покусують верхню губу, а потім верхніми зубами покусують губу нижню.


4. Вправа «Лиска». (Для зміцнення м’язів губів та щік.)
Лиска щічки надимає,
Невдоволено зітхає:
«Я гуляю тут дарма:
Поблизу курей нема!»

Рот закритий, губи розтягнуті в усмішці. Діти надимають щоки, утримують повітря кілька секунд, після чого видихають повітря, промовляючи: «Пф-ф…»

  • Гортая сторінки книжки, я знайшла телеграми з казок.

Гра «Хто з казкових героїв міг надіслати такі телеграми?»

Мета: Розвивати у дітей мислення, увагу, уяву. Закріплювати знання дітьми відомих казок.

- Хто з казкових героїв міг надіслати цю телеграму. Назви з якої він казки.

1. «Зварив борщ. Приходь, кумонько, в гості». (Журавель, «Лисичка і журавель».)

2. «Прогнали з хатинки. Немає де жити. Допоможіть.» ( Коза, «Коза-Дереза».) 3. «Настигла ніч мене в дорозі. Пустіть переночувати» ( Лисичка, «Лисичка-сестричка».)

4. «Пиріжків напік. Запрошую до столу.» (Півник, «Півник і двоє мишенят».)

Пальчикова гімнастика

Їде Вовк возом,

Каже: - Я підвезти можу

Лисичку – сестричку,

Мишку – невеличку,

Ведмедя товстоп`ятого,

Ще й Зайчика вухатого.

Дидактична гра «Казкова вікторина»

Як звали півника в казці « Колосок»? ( Голосисте горлечко )

В чий будиночок забралася Коза-Дереза? ( Зайчика )

Чим пригощала Лисичка Журавля? (Молочною кашею)

Кого купив дід на базарі за три копи? ( Козу-Дерезу)

Якій тварині собака відкусив хвоста? (Лисичка)

Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки? ( Рак)

Назвіть улюблене взуття діда з казки Коза-Дереза? (Червоні чоботи)

Яка тваринка розмовляла з вухами, оченятами, лапами, хвостом? ( Лисичка-сестричка )

- Діти, а який ваш улюблений казковий герой? (Відповіді дітей за підготовленими ними малюнками з казковими гароями)

А тепер час відпочинку-

Ми проведем фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

Діти ходили, діти гуляли,

Дружно у парку казку шукали

Може, під кущиком, чи під місточком,

Може, накрились кленовим листочком

Діти стрибали, бешкетували.

Що ви? Це казку вони доганяли.

Казко, постій! Гей, озовися!

Та не жартуй , скоріш повернися.

Казка із сонечком в небо злетіла.

Може казочку кізонька з їла?

Та ні, казочка наша знайшлася

Будем старатись, щоб гарна вдалася.

Казка навчає добра, мужності, кмітливості, мудрості, терпіння. Казка — вірний помічник у житті.

А сьогодні я запрошую вас на творчі гостини у казкову вітальню і пропоную стати казкариками, щоб розповісти, якусь досі не вигадану казочку.

Чарівний клубочок я беру

І вас запрошую у гру.

Хто клубочок зупиняє,

Той казочку розповідає.

Розповіді дітей. Під час побудови розповідей діти використовують малюнки, колажі, схеми.

  • Розкажіть, якою є ваша казка?

Діти формулюють відповіді, спираючись на навідні запитання вихователя:

    • Якого настрою ваша казка? ( Моя казочка …весела, сумна, загадкова, печальна, смішна…)

    • Чого навчає ваша казочка?

На завершення розповідей вихователь пропонує дітям оцінити розповіді своїх ровесників.

    • Що цікавого було у розповіді?

    • Чим вона вам сподобалася?

Виставка творчих робіт

Вихователь з дітьми, зі створених казок, складають книгу «Казкова майстерня маленьких фантазерів»

Заключна частина:

Вихователь: А я хочу, щоб ніколи

Не лишав вас світ казковий.

Навіть, коли ви станете

Дорослими людьми. Казка — вигадка, всяк знає,

Але казка — дивина.

В ній усе не так буває

І потрібна нам вона!

Сюрпризний момент

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
8
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!