Інтегроване заняття "Спогади про осінь"

Опис документу:
Конспект заняття може бути використаний у роботі з дітьми старшого дошкільного віку, допоможе систематизувати та поглибити знання дітей про пори року, особливо про осінь; ознайомити дітей з прикметами осені, зі змінами в довкіллі, що відбувається восени; розвинути здатність бачити в природному довкіллі прекрасне, дивовижне, чарівне; навчити бачити і відгукуватися на красиве в природному оточенні

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про пори року, особливо про осінь. Вчити розрізняти умовні періоди осені - рання, золота, пізня. Продовжувати ознайомлювати дітей з прикметами осені, зі змінами в довкіллі, що відбувається восени. Вчити за допомогою карток-схем запам’ятовувати і розповідати прислів’я, вірші. Викликати в дітей інтерес до звуків природи (співу пташок), правильно називати пташок за почутим їхнім співом. Вчити дітей передавати у малюнках характерні кольори осінньої погоди.

Розвивати здатність бачити в природному довкіллі прекрасне, дивовижне, чарівне. Удосконалювати слуховий аналізатор. Формувати вміння захоплюватися красою і звуками природи. Розвивати інтонаційну виразність мовлення; творчі здібності дітей, кмітливість, ерудицію, вигадку, уяву;

Виховувати естетичні відношення до осінньої природи і її зображення у пейзажі, вміння бачити і відгукуватися на красиве в природному оточенні.

Попередня робота.

Прогулянки, повсякденні спостереження.

Розглядання картин за темою «Пори року».

Слухання віршів про осінь.

Очікуваний результат: захоплення красою природи.

Матеріал: картини «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь», магнітофон, картки-схеми до прислів’їв і вірша, мікрофон, дидактична гра «Назви художника».

Склянки з водою, акварельні фарби, пензлі, аркуші паперу, на яких заздалегідь свічкою намальовані листочки.

Хід заняття

Вихователь. Дітки, подивіться, скільки багато гостей сьогодні завітало до нашого дитячого садочка. Давайте привітаємось з ними.

Діти: Доброго ранку, сонечко ясне,

Доброго ранку, земле прекрасна.

Доброго ранку, птахи галасливі,

Доброго ранку, люди щасливі!

Вихователь: Діти, сьогодні такий гарний день. А чи знаєте ви, яка зараз пора року? (зима) А яка пора року закінчилась? (осінь) А скільки періодів було в осені? Назвіть їх. (рання осінь, золота і пізня). Послухайте уважно загадку:

Прохолодно. Жовкне листя.

Горобина у намисті.

Птах у вирій відлітає.

В яку пору це буває?

Діти: Восени

Вихователь: Я пропаную вам відправитись зараз до осіннього лісу. Ви готові? Тоді вирушаймо.

Озирніться всі навкруг

Нас вітає красивий лук.             (звичайна ходьба)

Ми травичку не зімнемо,

На носочках всі підемо.            (ходьба на носочках)

Ноги вище піднімаєм,

Кущики ми не ламаєм              (ходьба з високим підніманням ніг)

То йдемо, то біжимо,

Всі до лісу поспішаємо.                 (легкий біг, ходьба)

(Звучить музика лісу)

Вихователь: Діти, чуєте, ліс зустрічає нас своєю піснею. Що саме ви чуєте? (шум вітру, шурхотіння листя, прощальну пісню птахів). Подивіться, скільки красивих листочків лежить у нас під ногами.

(Вихователь бере до рук великий листочок)

Дітки, цей листочок не простий – на ньому завдання від осіннього лісу.

І завдання. «Впізнай пташку за співом». Вам потрібно прослухати спів пташок, впізнати цю пташку і назвати її.

(Діти слухають спів зозулі, горобця, ворони, дятла, сороки, голуба, лелеки)

Вихователь: Молодці, впоралися із завданням!

ІІ завдання. «Розкажи віршик про ліс». Потрібно розповісти знайомий вам вірш про ліс, який я записала у вигляді схеми. Але розповідати ви його повинні голосно і виразно, як артисти. Домовились?. Ну, тоді почнемо.

(Вихователь показує указкою фрагменти вірша, а діти по черзі розповідають)

Ліс — це диво, ліс — це казка.

То ж ходімо в ліс, будь ласка.

В лісі є кущі і квіти,

В нім сплели дерева віти.

Трави, ягоди й грибочки,

В нім чарівні є куточки.

Ліс — це друг всьому живому.

Звір і птах живе у ньому.

Ліс дає всім прохолоду

І прозору робить воду.

Ліс — це диво, ліс — це казка.

То ж заходьте в ліс, будь ласка,

Але завжди пам’ятайте:

Диво-ліс охороняйте!

Вихователь: Молодці! Як же здорово у вас вийшло!

ІІІ завдання «Розкажи прислів’я про ліс». Давайте з вами пригадаємо прислів’я про ліс. А в цьому нам допоможуть картки-схеми, які я вам зараз роздам.

(Дітям роздаються картки-схеми, на яких зашифровані прислів’я про ліс)

  • Ліс сам себе чистить

  • Не звик ліс до наших коліс.

  • Ліс і вода – брат і сестра.

  • Де коріння, там і дерево.

  • Зрубане дерево не виросте

  • Багато лісу – не рубай,

Мало лісубережи,

Немає лісупосади!

Які ви в мене розумні. Як вправно впорались і з цим завданням.

Мабуть, застоялись дітки?

Треба вам пограти трішки.

Швидко в коло всі вставайте,

Фізхвилинку починайте

В осінньому лісі розминка.

Настала фізична хвилинка. (ходьба на місці)

Втому проженем руками

Вгору їх піднімем з вами. (піднімання рук угору)

Потім присядемо дружно,

Ноги згинаємо пружно. (присідання)

Руки, мов крила, розправим (руки в сторони)

І до плечей їх поставим. (зігнути руки в ліктях)

Коло вперед покрутили, (колові рухи вперед)

Потім назад повторили. (колові рухи назад)

Голову вниз опустили,

Потім назад нахилили, (нахили голови вперед-назад)

Потім наліво поклали,

Потім направо. І стали. (нахили голови вліво-вправо)

Рівно і струнко.

Швидко скінчилась хвилинка. (стрибки на місці)

Нас збадьорила розминка. (вдих-видих)

Вихователь: Ви відпочили і, я думаю, готові далі виконувати завдання.

ІV завдання «Дай правильну відповідь». Вам прийдеться трішки подумати і відповісти на питання. Ви готові? Тоді почнемо!

  • Назвіть перелітних птахів.

  • Куди ховаються комахи на зиму?

  • Які тварини впадають в сплячку?

  • Які тварини на зиму міняють забарвлення?

  • Як змінюється день і ніч з приходом осені?

Вихователь: Ви всі молодці! Дали правильні відповіді на запитання. Але завдання закінчились і нам вже час повертатися з нашої осінньої подорожі до дитячого садка:

Більше й більше листя з кленів

Облітає з кожним днем!

По траві уже сухенькій

Між дерев в садок ідем.

Йдем по листу золотому,

Мов по килиму мякому.

От ми прийшли. А скажіть мені, мої маленькі, як можна передати красу осіннього лісу і донести її до інших людей?

Діти: Сфотографувати і показати фотографії. Написати вірш про осінь. Написати твір про осінь. Намалювати осінь.

Вихователь: Так, ви все сказали правильно. І у мене для вас є дуже цікава гра: «Назви художника». (з використанням картин «Осінь», «Зима», «Весна», «Літо»).

У вас на столах лежать силуети дерев. Зараз я буду читати рядки віршів, а ви повинні прикрасити дерево відповідно до пори року, про яку йдеться у віршику. Зрозуміло? Тоді почнемо.

Художник на узліссі
Фарби розбавляв,
Пензликом чарівним
Старанно малював

Білі заметілі,
Білі килими,
Та не тільки білі
Фарби у нього були -
Кольором рожевим
Дивної краси
Дітворі фарбує
Щічки і носи
(Зима)

***

Другий фарби готував,
У відерця наливав.
Змішував, чаклував,
Потім все розфарбував.

Чисте небо голубіє.
І сонце весело блищить

Пухнасті котики вербові

Серед снігів струмок біжить. (Весна)

***

Третій фарби взяв

І одразу намалював

Ніжні маки у пшениці,

В лісі запашні суниці.

Фарб яскравих назбирав

І усім подарував. (Літо

***

А четвертий пензликом легенько

Листя фарбував:

Вже руда берізка,
Пожовтіли клени.
В подиві осіннім
Тільки дуб зелений (Осінь)

Вихователь: А зараз мені хочеться, щоб ви самі стали художниками і намалювали чарівну, різнобарвну осінь.

(Лунає спокійна музика. Діти виконують малюнок акварельними фарбами по мокрому. Заздалегідь білою восковою крейдою намалювати на аркуші листочки.)

Вихователь: Які красиві картини у вас вийшли. Ми їх повісимо в групі і вони нам ще довго нагадуватимуть про красуню осінь.

Добре дітки працювали,

Навіть, трішечки пограли.

А тепер скажіть мені,

Що сподобалось, що ні.

Ліс — це диво, ліс — це казка.

То ж ходімо в ліс, будь ласка. В лісі є кущі і квіти, В нім сплели дерева віти.

Трави, ягоди й грибочки, В нім чарівні є куточки. Ліс — це друг всьому живому. Звір і птах живе у ньому.

Ліс дає всім прохолоду І прозору робить воду.

Ліс — це диво, ліс — це казка.

То ж ходімо в ліс, будь ласка. Але завжди пам’ятайте: Диво-ліс охороняйте!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!