Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Iнтегроване заняття для дiтей вiком 5 - 6 рокiв «Подорож у казкову країну»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

15.12.2019

304

11

0

Опис документу:
Iнтегроване заняття для дiтей вiком 5 - 6 рокiв. Тема «Подорож у казкову країну». Поглибити знання дітей про тваринний світ, пристосування до природних умов життя; формувати знання про рослинний світ в осінній період, вміти називати назви дерев, розрізняти їх листя та плоди.Активізувати пізнавальні процеси дітей, закріпити і уточнити знання дітей про дні тижня, осінні місяці та про осінню пору року; узагальнюючі поняття овочі та фрукти; закріпити орієнтування в просторі, знання цифр.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Подорож у казкову країну»

Мета: Розширити та уточнити знання дітей про осінні явища та прикмети. Вчити дітей підбирати прикметники до іменника за темою «Золота осінь», вміти називати осінні місяці по порядку. Поглибити знання дітей про тваринний світ, пристосування до природних умов життя; формувати знання про рослинний світ в осінній період, вміти називати назви дерев, розрізняти їх листя та плоди. Формувати позитивне ставлення до занять з математики, розвитку зв’язного мовлення. Розвивати комунікативні здібності, вміння мислити. Виявити вміння малюків помічати сезонні зміни у живій природі восени, розуміння їх причин і наслідків. Перевірити вміння дітей утворювати наступне число шляхом додавання одиниці, (більше – менше на 1), знаходження сусідів названого числа, розв’язання прикладiв на додавання та вiднiмання. Активізувати пізнавальні процеси дітей, закріпити і уточнити знання дітей про дні тижня, осінні місяці та про осінню пору року; узагальнюючі поняття овочі та фрукти; закріпити орієнтування в просторі, знання цифр. Вправляти у чіткій звуковимові звуків. Виховувати витривалість, посидючість. Розвивати пам’ять, увагу, відчуття кольорів, інтонацію мовлення, виразність мовлення, спостережливість, допитливість, творчість, фантазію. Виховувати любов до рідної природи та вміння оберігати її, чуйність, вміти милуватися краєвидами рідної природи в осінній період.

Обладнання: сухе осіннє листя, декорація осіннього лісу, мультимедійна презентація «Золота осінь», музичний супровід, дидактичний матеріал до ігор «Звуковий аналiз слiв», «Назви сусіда», «Приклади», «Який чай», «З якого дерева листочок», костюми «Казкарки», «Феї.

Ускладнення: За бажанням дітей доклеїти листя під деревом на землі.

Хід заняття

Казкарка: Добрий день, малята! Я казкарка. Хто знає, чому мене так називають? Я живу у казковiй країнi, де живуть багато рiзних та добрих казкових героїв.У моїй країні трапилася біда. Дуже злий чарiвник, зачарував моє мiсто та всiх його мешканцiв, може ви зможете допомогти мені їх розчарувати?

(В групу залітає повітряна кулька до мотузочки прив’язаний лист.)

Ой погляньте, яка незвичайна кулька з листом і на ньому нічого не видно. Давайте його відкриємо і подивимось, що там лежить (розрізна картинка і лист)

В листі лежать розрізні картинки, давайте їх складемо і дiзнаємося від кого лист (діти збирають картинки на них зображено чарівника)

Все зрозуміло, цей лист написав той самий злий Чарівник. Ну, що ж давайте його прочитаемо, гiрше вже не буде.(Читаю лист)

Добрий день казкарко, я вже не такий i злий, якщо ти хочеш щоб я розчаклував твою країну та всiх її мешканцiв, ти повинна виконати усi мої завдання. Завдання будуть складними, але цікавими, якщо виконаєш, усi завдання правильно, так i бути я знiму свої чари. Даю підказку: М’ячики в торбинці, А торбинка у корзинці».

(Діти знаходять кошик з м’ячами, на кожному м’ячику є цифра, цифри розташовані по усій групі, за кожною цифрою закріплено завдання, яке треба виконати, і кожен раз визначити на скільки наступна цифра більша за попередню.)

Ну, що діти, ви готовi вирушити зi мною у подорож? Тодi розпочнем.

1-ше завдання. Дiтки шукайте, цифру 1, там знаходиться наше 1-ше завдання. Нам потрiбно з вами подiлитися на 3-и команди. 1-а команда вересень, 2-а команда жовтень, 3-я команда листопад.

- Бесіда про різні ознаки Осені та Зими. Мнемотаблицi.

Який зараз місяць? А пора року? Скільки місяців у кожній порі року? Назвіть кожну пору року послідовно. А вересень, це яка пора року? Який місяць йде після вересня? (жовтень) Чим відрізняється осінь від зими? Чим займаються на городах люди восени? А якi ви знаєте осiннi свята? А яка осiнь? (гарна, щедра, рiзнокольорова, трудiвниця, золота, дощова, багата на природний матерiал, шишки, каштани, жолудi) А розкажiть менi будь ласка, а що відбувається з деревами восени? (Листя жовтіє та опадає з дерев.) А чому так відбувається? (Тому що, сонячний день коротший, сонячного світла стає менше, а тільки при сонячних промінчиках у рослин виробляється речовина хлорофіл, без якої листочки жовтіють). А що відбувається з деревами, коли все листячко опадає? (Вони засинають до весни, тому що взимку повітря охолоджується, а дерево не може брати від землі поживних речовин та води, бо земля замерзає) А прислiв’я або приказки про осiнь ви знаєте?

- Осінь іде, а за собою дощі веде. - Літо дає коріння, а осінь — насіння. - Весна красна квітами, а осінь — плодами. - Жовтень ходить по краю та виганяє птиць із гаю. - Як листопад дерев не обтрусить, довга зима бути мусить.

Казкарка: з першим завданням ми впоралися. Шукаємо наступний м’ячик? Під якою цифрою шукаємо м’ячик? На скільки 2 більше ніж 1? Де цифра 2?

2 завдання: Дидактична гра «Скажи одним словом» Картинки

Картопля, буряк, морква, баклажан – це овочі. Де ростуть овочi?

Яблука, грушi, виноград – це фрукти. Де ростуть фрукти?

Назви усе, що необхідно для росту овочів та фруктів – сонце,вода.

Зараз ми звами перетворимося на маленьких кухарів i для цього нам потрiбно з вами подiлитися на 3-и команди.

-1-а команда буде готувати варення з персикiв

-2-а команда буде готувати салат з помiдорiв, моркви та перцю

-3-я команда буде готувати яблуневий сiк

По закiнченню кожен назве, що їм для цього було потрiбно, та законцервують.

Молодці, як ви багато знаєте про Осінні дарунки. А давайте разом з вами пригадаємо, що росте на городi.

(діти встають у коло промовляючи чистомовку, супроводжуючи рухами)

Од-од-од – славний внас город;(обводять навколо себе руками)

Уля-уля-уля – виросла цибуля;(лівою рукою показують)

Орква-орква – і красуня морква;(правою рукою показали)

Оля-оля-оля – і смачна квасоля;(гладять себе по животику)

Уста-уста-уста – і товста капуста;(імітують руками щось товсте)

Ок-ок-ок – зелений огірок;( показують великий палець, решта в кулачок)

Ата-ата-ата – раді всі малята.(роблять посмішку на своїх щічках)

Казкарка: Діти, погляньте кого ми зустрiли, ви знаєте хто це? (Це Фея) вона з моєї казкової країни.

Фея: Привiт Казкарко, привiт дiтки. Я гостювала у сусiдньому королiвствi i як тiльки дiзналася про те, що трапилося у нашiй країнi, швидко вiдправилася на допомогу до вас.

Казкарка: Нам допомога не завадить.

Фея: Дiти, а чи знаєте ви, який сьогодні у нас день? Так вірно, понедiлок. Як можна сказати по iншому, який був день, не називаючи день тижня?(завтра, вчора, пiслязавтра) А завтра який буде день? А скільки днів має тиждень? Молодці малята. А ви, знаєте віршик про тиждень.

(діти розказують вірш)

Днів у тижні рівно 7, Назви вивчимо усі.

Понеділок – перший день, А за ним вівторок йде,

Далі середа, четвер – твердо знаю я тепер!

Після п’ятниці субота, де кінчається робота,

Ну а сьомий день який? Кожен знає – вихідний!

Фея: Шукаємо наступний м’ячик? Під якою цифрою шукаємо м’ячик? На скільки 3 більше ніж 2? Де цифра 3? На якi два числа можна розкласти цифру 3? Погляньте, якi рiзнокольоровi картки, але я не розумiю, що нам потрiбно зробити?

3 завдання: «Приклади». Будьте дуже уважнi.

Подивiться, на зворотнiй сторонi теж щось є, а що тут потрiбно зробити? «Числа сусiди» (Потрiбно в пропущених клiтинках написати число сусiда)

Фея: Діти, поки ми йдемо давайте пригадаємо, що відбувається тільки восени? ( День стає коротший, а ніч довша.)

Казкарка: Друзi, у мене для вас є, дуже цiкавi загадки, спробуйте їх вiдгадати.

Загадки про птахiв та тварин (Презинтацiя)

- Не ходжу я, а скакаю, Бо нерівні ноги маю. Через поле навмання Перегнав би я коня. (Заєць) - В лісі вогник рудуватий, Шишки лускає завзято. (Білка) - Сірий, ікластий, Хоче вівцю вкрасти. (Вовк) - Ось хатина, в ній – Співак. Як цю пташку звати…(Шпак) - Довгі ноги - довгий ніс. Прилетів – обід приніс. Смачних жабеняток. Для своїх маляток. (Лелека) - Уночі гуляє, А вдень спочиває, Має круглі очі, Бачить серед ночі. (Сова) - Не лікар, а дерева лікує. З дерева лунає звук: Хто там стукає: тук-тук? (Дятел)

А скажiть менi, будь ласка, чи всі птахи відлітають в теплі краї? А чому деякі птахи відлітають в теплі краї? (Тому що, ті птахи, які відлітають харчуються тільки комахами, а взимку комах не буває, бо вони сплять). Яких птахів ви знаєте, що зимують у нас?

А як тварини готуються до зими? (Демонстрація на екрані «Тварини Деякі впадають в сплячку) (Сплять зимою ведмідь і борсук, але, на відміну від інших, їхній сон чутливий, вони можуть прокидатися. Для того, щоб проспати цілу зиму, восени тварини мусять добре запастися жиром. І витрачають його потім дуже економно: у тварини, яка спить, знижується температура тіла, кров’яний тиск, значно уповільнюється дихання й серцебиття. Жаби, ящірки, тритони, вужі й гадюки влаштовуються в ямах, норах, печерах, під старими пеньками, під купами листя, хмизу, під камінням, в погребах, в підвалах. Їжак запасів на зиму не робить і яблук на голках не носить, як це малюють у дитячих книжках. Тварина взимку спить, і їжа їй не потрібна.) Готують запаси (Миші, білки, бобри)

Казкарка: А що відбувається з водоймами пізньої осені? (Всі річки та озера вкриваються кригою, тож всі мешканці водойм ховаються на дно.) (Демонстрація на екрані «Річка вкрита кригою»)

Фея: Ви такi молодцi, ми вже разом з вами виконали бiльшiсть завдань. Я вже трiшки втомилася, час нам розім’ятися.

«Фізкультхвилинка» Раз - пiднялись, пiдтягнулись. Два – зiгнулись, розiгнулись. Три – в долонi 3-и плеска. На чотири – руки ширше. П’ять – руками помахали. Шiсть – тихенько посiдали.

Казкарка: Діти, а ось i 4-е завдання. давайте поглянемо, що там?

Дидактична гра: «Звуковий аналiз слiв».

Яким є перший звук у слові ? Який це звук: голосний чи приголосний? Твердий чи м'який? Якою фішкою позначимо? Яким є другий звук? Який це звук: голосний чи приголосний? Якою фішкою позначимо? Скільки всього голосних звуків у цьому словi?

Казкарка: А давайте з вами пограємо в гру «З якого дерева листочок» До кожного дерева потрiбно прикрiпити вiдповiдний листочок та його плоди.

Фея: Дiти, я ж зовсiм забула, що я для вас прихопила дуже корисний та запашний мiшечок iз своєї подорожi. Як ви гадаєте, що в ньому?(дати дiтям понюхати i показати) Зимові дні холодні! Чаї ви пийте запашні. Хвороби відганяйте і сили набирайте! Я хочу з вами пограти в гру «Який буває чай?».

Дидактична гра «Який чай?»

(Фея демонструє ілюстрації кущiв, дерев, а діти називають який буває чай. Наприклад: з липою – липовий, з малиною – малиновий, ромашковий, м'ятний, калиновий, шипшиновий, облiпиховий).

Фея: Друзi погляньте, яке гарне та не звичайне дерево, я хочу, вам запропонувати прикрасити його нашими долоньками.

Аплікація: «Осіннє дерево» (Звучить осіння мелодія)

Методичні поради: як організувати роботу

1. Пояснення послідовності його виготовлення.

2. На папері коричневим кольором зображений стовбур дерева.

3. Наклеяти лодоньки до гілочок.

4. Практична індивідуальна робота дітей.

5. Виставка і аналіз роботи.

Казкарка: Друзi, погляньте, нам знову лист. Вiд кого вiн може бути, як ви гадаєте? (вiд Чарiвника). Давайте, його прочитаємо.

I знову привiт. Казкарко, я пильно слiдкував за тобою i твоїми новими друзями, як ви вправно виконували всi завдання, ви молодцi. I тому я знiмаю свої чари з твоєї країни. I на знак примирення, я пiдготував для вас невеличкий сюрприз, який знаходиться у скринькi.

Казкарка: Ну що, друзi? Давайте вiдкриємо скриньку i поглянемо, що в нiй. Дякую, вам любi друзi, без вас би ми не впорались.Тепер ми можемо усi вiдправитися додому.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.